Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Hüseyin Varlık'ın ruhu geldi!

Hüseyin Varlık'ın ruhu geldi!
  24 Temmuz 2021

  Hüseyin Varlık'ın ruhu geldi! Mengen Pazarköy Yöresel Giyim ve ...

  Hüseyin Varlık'ın ruhu geldi!Hüseyin Varlık'ın ruhu geldi!

        Hüseyin Varlık'ın ruhu geldi!     

        Mengen Pazarköy Yöresel Giyim ve Kültür Şenliği'nde ilginç bir olay yaşandı. Mengen Sevdalısı Merhum Hüseyin Varlık'ın ismi, şenliğin sunucusu Kızı Merve Turhan tarafından anons edilince, o ana kadar yaprak dahi kımıldamayan esintisiz dingin bir havada iki kez üst üste sahneyi uçururcasına sert esip duran rüzgar, izleyenlerin tüylerini diken diken etti. Bu olaya şahit olan herkes büyük bir şaşkınlıkla; "Hüseyin Varlık'ın ruhu geldi!" demekten kendini alamadılar. 

        Sağlığında kalbi her zaman Mengen için atan, Mengen Sevdalısı Merhum Hüseyin Varlık'ın Kızı Merve Turhan ve Oğlu Varol Varlık babalarının yolunda Mengen bayrağını taşımaya devam ediyorlar. 

         Bu yıl dördüncüsü yapılan Yöresel Giyim ve Kültür Şenliği etkinliklerinde programın sunuculuğunu yapan Merhum Hüseyin Varlık'ın kızı Merve Turhan ve Oğlu Varol Varlık sahnede babalarını anmak için, "Babamız Mengen sevdalısı Hüseyin Varlık" diye ismini anons ettiklerinde, herkesin tüylerini diken diken bir olay yaşandı. O ana kadar yaprak kımıldamayan rüzgarsız dingin bir havada devam eden etkinliklerde, aynı zamanda programın sunucusu olan kızı Merve Turhan babasının ismini okuyunca, sahnenin üzerindeki güneşlik ve noylon brandayı uçururcasına sahnenin tam arkasından çok kuvvetli bir rüzgar esti ve durdu. Bir an için patlayıp duran düzgar Merhum Varlık'ın kızı Merve ve Varol'u da şaşırttı. Sahnede bir an sessizlik yaşandı ve herkes rüzgara odaklandı. Varlık'ın kızı düzgarın dinmesiyle mukrofonda tekrar babasının adını söyleyince aynı şekilde yine sahnenin arkasından tekrar kuvvetli bir rüzgar esti. Peş peşe iki kez tekrarlayan bu olaya şahit olanlar; "Hüseyin Varlık'ın ruhu geldi" demekten kendilerini alamadılar. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak