Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Buna can dayanmaz...?

Buna can dayanmaz...?
  29 Temmuz 2021

  BUNA CAN DAYANAMAZ…? İzmir-Seferihisar ilçesi Orhanlı köyünde zeytin ağaçları ...

          BUNA CAN DAYANAMAZ…?

         İzmir-Seferihisar ilçesi Orhanlı köyünde zeytin ağaçları canlı canlı kesiliyor-binlerce ağaç kesilmiş yerlerde istif edilmiş ?.

         Daha da kesilmeye devam edilecek.

         - Sebep  ? O bölgeye jeotermal tesisleri kurmakmış. İlgili müteahhit-firma elbetteki para peşinde-rant peşinde.

          Amma, sevgili okuyucularım,elinizi vicdanınıza koyun-hangi vicdan bu zeytin ağaçlarının kesilmesine razı olur…?

         Ben şahsen 8-10 sene önce Bursa-Mudanya’da zeytin ağaçlarının gündüz vakti kesildiğini gözlerimle görmüştüm. Şimdi o bölgede apartmanlar var.... Kimbilir kimler ne paralar vurdular...?

        Hani Müslümandık ---- dinimiz ne diyor-- -YAŞ KESEN BAŞ KESMİŞ OLUR …. Hele de zeytin ve diğer katma değerli ağaçlar.???

         Dün Manavgat orman yangınını gördünüz değil mi.? Nereye kadar..? Okuttuğum öğrencilerimden utanıyorum… Yurdumuzun yüzde 26 orman alanı şimdi yok. İnanıyorumki yüzde 10'lara düşmüştür ormanlarımız…. Yazık ki ne yazık.

        1980'lere kadar ki görevli nesil her konuda  önceden her türlü tedbiri alırdı. Devlet çok ciddi-taviz vermeyen-bilinçi yetkililerden ibaretti. Disiplin-anlayış-azami tedbir-yansız hizmet ve adaletli kararlara ne oldu-nerelere gittiler-görevini yapamayanlar, anlamayanlar neden çoğaldı….. O halde önce VATAN şuurunu mutlaka yerleştirmemiz şart.Cumhuriyetin TÜRK HAVA KURUMU NEREDE….?

        TARIM ALANLARI İSKANA AÇILAMAZ. ASLA BİR KARIŞ TARIM ARAZİSİNE BETON DÖKÜLEMEZ. BÜYÜK ŞEHİR YASASI İPTAL EDİLMELİDİR.? MAHALLE YAPILAN KÖYLERE ESKİ STATÜ VERİLMELİDİR. Yoksa daha ne salgın hastalıklar kapıda bilmeliyiz. Bir lokma ekmeğe ve bir bardak suya hasret kalacağız.???

       Sakal bırakmakla-bıyık bırakmakla-kravat takmamakla bu görevler yapılamıyor. Çekirdekten yetişmiş,alanında güçlü-bilgili-disiplinli idarecilere aşırı ihtiyacımız var. VATAN SEVGİSİNİ ÖNE ALANLAR GELSİN.

        İzmir-Seferihisar’da EFELER ZEYBEK oynayarak protesto ettiler zeytin ağaçlarının kesilmesini . . .  Bende diyorum ki :

        ERZURUMUN DADAŞI-EFESİ VAR İZMİRİN

        EĞİLMEZ TÜRK’ÜN BAŞI .

   Dumlu DEMİRCİOĞLU

  • bartılı 30 Temmuz 2021 . 12:23

   PKK LI katiller cayır cayır orman yakıyor.. ormanlar,evler, canlı canlı hayvanları yakan katillere de laf et. . ormanlarda yol için 50-150 ağaç kesiliyor diye yeri göğü inleten prtotestocuların bu katillere laf ettikleri duyulmuyor. milyarlarca ağacı canı katleden hdpkk lı katillere de laf yetiştirin.
  • Bolulu30 Temmuz 2021 . 00:12

   Dumlu bey! Niyetiniz üzüm yemek se buyrun . Lakiin hem üzüm yerim hem bağcıyı döverim niyetinde iseniz ki, yazılarınızı dikkatli okurum; yanlış yoldasınız. 80 lerde ne vardı da burada överek yazdınız. Kokuşmuş, neyi bildiğini bırakın, meyi bilmediğini dahi bilmeyen bir toplumduk. Ne zaman iktidar bu halkı uykusundan uyandırmak için dürttü, Vay efendim oramıza buramıza dokundu, öldük, bittik. Biz ikinci kurtuluş savaşını veriyoruz siz bunu anlayamayacak ha
  • Ertugrul29 Temmuz 2021 . 18:35

   Zeytin ağaçları 20 30 yılda yetisyetişiyor yazık çok yazık Allah ıslah etsin bu parA nin gözü kör olsun
  • Nâçâr29 Temmuz 2021 . 17:27

   Dayanmayıp ne yapacağız? Başka çaremiz mi var? Bilinç ile varoluşun acısına çarptırılmışız bir kere; Onunla, an'ın içinde yaşama hakkımız elimizden alınmış, Doğaya ait değiliz biz, doğanın düşmanıyız. Şeytanı lanetleyen, doğanın ve tüm canlı türlerinin şeytanıyız. İnsanın aradığı cennet, onun olmadığı yeryüzüdür. Yeryüzünde İnşa ettiğimiz medeniyet değil; Cehennem, ölüm. Hayat için, doğa için, canlılar için dünyanın başına
  • Köroğlu 29 Temmuz 2021 . 17:02

   Helal sana Dumlu Bey.
  • MURET.....29 Temmuz 2021 . 16:42

   ÇOK ACI....ÇOK ÇOKK ACI..!!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak