Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Üniversitemize rektör ataması yapılacak

Üniversitemize rektör ataması yapılacak
  31 Temmuz 2021

  Üniversitemize rektör ataması yapılacak Yükseköğretim Kurulundan (YÖK), Marmara, Bolu ...

        Üniversitemize rektör ataması yapılacak        

       Yükseköğretim Kurulundan (YÖK), Marmara, Bolu Abant İzzet Baysal, İzmir Bakırçay ve Niğde Ömer Halisdemir üniversitelerine rektör ataması yapılacağı bildirildi.

        YÖK’ün internet sitesinde, dört üniversite için rektör adaylığı başvuru ilanı yayımlandı.

         Buna göre, Cumhurbaşkanlığı kararnamelerinde rektör adayları için belirlenen şartları taşıyan adaylar, bugünden itibaren 13 Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar YÖK Başkanlığına başvurabilecek.

         Başvurular, bizzat veya posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına, ayrıca “rektoraday@yok.gov.tr” adresine elektronik posta yoluyla yapılabilecek.

        Adaylar, başvurularında, profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduklarına dair belge ile Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde bulunan “Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak.” şartını sağladığını gösterir belge gibi dokümanları da hazır bulunduracak.

  • Volkan23 Ağustos 2021 . 10:54

   Liyakatsiz atamalar bir Üniversiteyi ne hale getirdiğini görmek istiyorsanız Bolu'ya bakın. Koyu bir İskender paşa cemaatçiliği var. fetodan sonra birde başımıza bunlar çıktı.
  • OMAY5 Ağustos 2021 . 11:48

   hak liyakat ihtiyaç demeden dişardan getirdiği yandaşlarını doldurdu. mevcut çalışanları işbilenleri dışladı önemli olan sadakat liyakat sonra olur dedi. tıp fakültesini ırkçı ve hizipçi yakşaımları olan dekan vekili ile çiftliğe döndürdüler. hastane afiliye olmayaydı bir çok hekim de giderdi sanırım.
  • öz< mengenli 4 Ağustos 2021 . 12:54

   Mengen deki bölümü taşıyamadan gidecek çok şükür.
  • Köroğlu 2 Ağustos 2021 . 22:34

   Bakıyorumda ne kadar vakıf torpiliyle üniversiteye işe giren varsa kin kusuyor. Bende çok sevmem ama sizin jekoben çirkin düzeninize çomak soktu dediğinizi yaptırtamadğınız için rektöre buradan sallayıp duruyorsunuz..Tek bir zaafı var oda; boluyla barışmalı işbirliği içinde olmalı yönetimde idarede Bolululara biraz daha yer verip şehirle üniversiteyi kaynaştırmalı mevcut rektör tekrar seçilirse..Rektör düzgün biri, çamur at izi kalsın politikasını bırakın
  • Firaset2 Ağustos 2021 . 17:18

   Fetö yandaşlarına, kendi cemaat yandaşlarına, kendi hısım akrabalarına, bolu dışından getirdiği etrafındaki dalkavuklara hemen kadro açan bu merhametsiz hak yiyen şahıs gitmeli, yerine liyakatlı bir ehil kişi getirilmelidir. Bolu bu zihniytten kurtulmalıdır.
  • Mika1 Ağustos 2021 . 17:42

   Halil sözlerin yerinde. Bolunun seside tam görevini yapıyor Tebrikler
  • Ahmet1 Ağustos 2021 . 15:12

   Hiç merak etmeyin bu milletvekilleri varken bu rektör yine atanır, bolulu lar da doktorsuz kalmaya devam eder
  • Şakir1 Ağustos 2021 . 14:08

   Bolunun rektörü tıp dekanı ile bir olup kardiyolojiye 1000 puanlık adam yerine 200 puanlı birini aldırdı. 1000 paunli adama oy verenlerin ise kadrolarını geciktirdi, engel oldu. Bunu bizzat dekan efendi kadrosunu verdirmedigi hocalardan birine söylemiş. Ve bu dekanın mitte hizbullah dosyası varmış. Üstelik hakkında konyada feto soruşturması açılmış. Yerel siyasetçiler ne yapar anlamıyorum başka adam yok muydu da bu herifleri Bolumuzun başına musallat ettiniz.
  • Ahmet1 Ağustos 2021 . 13:44

   Fetöcüleri, hısım akrabasını, cemaat üyelerini üniversiteye dolduran rektörlerin Allah belasını versin inşallah. Allah iki cihanda rezil rüsva etsin. Bu kadar mı haksızlık olur be?
  • Cihan1 Ağustos 2021 . 12:20

   Rektör 23 nisanda makam koltuğuna oturtulan çocuklar gibi, hiç bir haltla ilgilendiği yok. Yardımcıları da düzensizlikleri örtbas etmek için sürekli haksızlığa maruz kalıp hakkını aramaya çalışanları susturarak otorite kurmaya çalışıyor. Tiplerinden belli yaptıkları işin saçma sapan olduğu.
  • mehmet1 Ağustos 2021 . 10:37

   üniversitedeki daire başkanlarını alıp bekçi yapmadan bu iş düzelmez bir zamanlar satinalama daire başkanı vardi kabzımal yüksel yollarda kafa çekerdi şimdikilerin de ondan farkı yok hepsi fırıldak araştırın görün
  • diger1 Ağustos 2021 . 10:03

   hazrdr liste gelir bir cemaatci merak etmeyin,cemaatler belli memleketteki üniversteler cemaatler arasnda paylaşlmıš,Allah sonumuzu hayr etsin,bu ülkeyi yönetenlere basiret versin.
  • Halil31 Temmuz 2021 . 21:45

   Umarım geldiğinde üniversitede düzen, sağlayacak görünümü verip, etrafındaki yalaka yardımcıları ve daire başkanlarına tüm yetkiyi bırakarak üniversitede ciddi idari sorunlara sebep olan bu beş para etmez vizyonsuz rektör gibi biri gelmez bir daha. Peşindeki yalaka yardımcıları adaylığını koymuştur zaten, onlardan birini atarlar sanırım.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak