Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Değerli Metallere Yatırım  

Değerli Metallere Yatırım  
  3 Eylül 2021

  Değerli Metallere Yatırım Gelecek vaat eden alanlara yatırım yapmazsanız, kazanılan ...

  Değerli Metallere Yatırım  

  Gelecek vaat eden alanlara yatırım yapmazsanız, kazanılan sermaye hızla kaybedilebilir. Finansmanların boşta kalması ve değer kaybetmesi kesinlikle önerilmez. Başarılı insanlar her kuruşunu kendileri için çalıştırmaya ve istikrarlı karlar getirmeye çalışırlar. Bunu iş alanında özel bilgi ve deneyime sahip olmayan bir kişi bile yapabilir. 

  Kıymetli metallere yatırım yapmak, gelir elde etmenin pasif yollarından biri olarak kabul edilir. Bu tür katkılar oldukça popülerdir ve bu, birkaç nedenden dolayı kolaylaştırılmıştır. Kıymetli metal denilince ilk akla gelen altın ve gümüştür. Bu metaller her zaman büyük talep görmektedir ve yüksek maliyetleri ile ayırt edilmektedir. Ancak kıymetli madenlere yatırım yapmadan ve hesap açmadan önce, dikkatli olmalı ve çok iyi bir araştırma yapmalısınız. 

  Değerli Metallere Nasıl Yatırım Yapılır 

  Birçok kişi altın takılar satın alarak servetini artırmaya çalışır. Bu yöntemi kullanarak altına yatırım yapmanın yüksek riskler içerdiğini ve herkes için uygun olmadığını hemen belirtmek gerekir. Gerçek şu ki zincir, küpe ve diğer ürünleri satın alırken, alıcı sadece metalin hacmi için değil, aynı zamanda marka, ustanın işi ve diğer üretim maliyetleri için de para öder. Bu durum ileri dönemlerde satılırken karşısına zarar olarak çıkacaktır. 

  Değerli metallerden yapılmış takılar satan mal sahibi, yalnızca değerli maden için değil aynı zamanda harcanan işçilik içinde para alır. Bu nedenle, aynı ürünü benzer veya daha cazip bir fiyata sunan birçok kuyumcu bulunduğundan, yeniden mücevher satmaktan kar etmek çok zordur. Tek istisna, karlı bir mücevher ürünleri tedarikçisinin olduğu ve düzenli müşterilerle iş ilişkilerinin kurulduğu durumlardır, ancak bu tür ticaretin değerli metallere yapılan yatırımlarla hiçbir ilgisi yoktur. 

  Külçe Altın Yatırım Seçenekleri 

  Altına yatırım yapmanın en popüler ve geleneksel yolu külçe satın almaktır. Bu yöntem, az miktarda parayla bile mevduat sahipleri için geçerlidir. Bankalar, bir gramdan birkaç kilograma kadar olan çubuklar sunar. Ancak, altının nispeten istikrarlı bir değere sahip olduğu ve değerinin yavaş yavaş arttığı unutulmamalıdır. Bu nedenle, birkaç gram metal satın almak somut bir gelir getirmeyecektir. 

  Çoğu yatırımcıyı korkutan ana dezavantaj, zorunlu KDV ödemesidir. Ayrıca al sat farkının da varlığı unutulmamalıdır. Bu nedenle, gelir elde etmek için, satın alma anından itibaren külçenin fiyatının ciddi oranda artması gerekir. Bu çok uzun bir süre beklemek zorunda kalacak yüksek bir rakam olarak kabul edilmektedir. Kıymetli madenlere kısa vadeli yatırımlarla para kazanmak çok zor olmakla birlikte paranın bir kısmını kaybetme ihtimali yüksek. 

  Özellikle kısa süreli külçe alım satım işlemlerinde çok yüksek karlar elde edebilmek oldukça zor olacaktır. Altının kendine ait bir al sat farkı oluşacağından dolayı aradaki bu farkın kapanmasını beklemek gerekecektir. Bu farkın kapanmasının ardından gerekli yükselişler devam ederse kara geçmeniz mümkün olacaktır. 

  Gümüş Yatırım Seçenekleri 

  Altın dışında metale para yatırmak istenirse bu kesinlikler gümüş olacaktır. Gümüş, para yatırmak için en çekici ikinci nesnedir. İstikrarlı değeri ve yadsınamaz popülaritesi, yatırımcının sermayeyi enflasyon, devalüasyon ve diğer ekonomik sürprizlerden korumasını sağlar. Ayrıca değerdeki periyodik artış, çok miktarda değerli metaliniz olması koşuluyla ilk yatırımı artırmanıza olanak tanır. 

  Gümüş altın kadar popüler olmamasına rağmen özellikle yatırımcılar için oldukça değerli bir maden olarak kabul edilmektedir. Bundan dolayı yatırımcıların en uğrak ikinci sığınağı gümüş olmaktadır. Gümüş, altına göre daha az dalgalı ve değişken olmayan bir grafiğe sahiptir. Bu kapsamda ele alındığında altına göre daha uzun sürede kar elde edebileceğinizi unutmamalısınız. 

  Standart altın ve gümüş alımının yanı sıra platin ve diğer metallere de yatırım yapma seçeneği bulunmaktadır. Çoğu deneyimli yatırımcı, aynı anda birkaç tür satın almayı tercih eder. Bu strateji, kendinizi finansal risklerden korumanıza ve döviz kurunda önemli dalgalanmalar olması durumunda dengeyi kaybetmemesine olanak tanır. Özellikle bu davranış yöntemini tercih etmeniz, bir madende oluşabilecek ani düşüşlerden en az şekilde etkilenmenize yardımcı olacaktır. 

  Ne Zaman Harekete Geçilmeli 

  Finansmanla ilgili tüm eylemler bilinçli kararlar gerektirir. Olumlu bir sonuç elde etmek ve sermayenizi artırmak için, dünya pazarında değerli metallerin maliyetini neyin belirlediğini deneyimlemeniz ve anlamanız gerekir. Bu, durumu objektif olarak analiz etmenize ve hızlı kararlar vermenize olanak tanır. 

  Karar verme hızı ve durumun tam kontrolü, başarının ilk adımıdır. Gerçek şu ki, metallerin değeri kısa bir süre için sıçrayabilir. Anı yakalamak ve varlıkları karlı bir şekilde satmak çok önemlidir. Bunu yapmak için, finansal piyasayı sürekli olarak izlemek ve yaklaşık tahminler oluşturmak gerekir. 

  Unutmayın, değerli metallere yatırım fiyatların düştüğü bir zamanda yapılmalıdır. Oran zirvedeyse, satın alma mantıklı değildir, çünkü gelir kazanma şansı keskin bir şekilde azalır. Ayrıca, yatırımınızı kaybetme olasılığınız yüksektir. 

  Yatırım İçin Destek Alın 

  Yatırım sadece değerli metallerle değil farklı yollar kullanılarak da yapılabilmektedir. Özellikle günümüz şartları göz önünde bulundurulduğunda çok farklı şekillerde yatırım imkanlarından faydalanmak mümkündür. Bu olanağın ortaya çıkmış olması aslında insanların bu konularda daha cesur davranmasına da neden olabilmektedir. Aslında yatırım konusunda adım atarken oldukça dikkatli olmanız gerektiğini unutmamalısınız.  

  Yatırım yaparken hangi alanda yatırım yapıyor olursanız olun mutlaka bir profesyonelden destek almayı ihmal etmeyin. Alınacak her kararın belki de geri dönüşü olmayacağını bilmeli ve buna göre ilerleme kaydetmeye çalışmalısınız.  

  Ayrıca, yatırım yapacağınız alanda yetkili ve güvenilir bir broker bulmak çok önemlidir. Mesela, binary pazarında yatırım düşünceniz varsa örneğin bu linkteki broker gibi son derece iyi bilinen bir broker seçmeniz işinizi kolaylatacaktır. 

  Bu kapsamda trusted-broker-reviews.com sitesini değerlendirebilirsiniz.  

  Özellikle yatırım yapmak ya da yaptığınız yatırımlarla ilgili genel anlamda bilgi almak için deneyimli bir ekipten faydalanmanız mümkün olacaktır. Bu sayede yatırımlarınızı yaparken daha gerçekçi hamleler yaparak kazanma şansınızı en üst düzeye çıkarmış olacaksınız.  

  • dede3 Eylül 2021 . 22:12

   Güzel bir yazı
  • Aladağ 3 Eylül 2021 . 10:14

   Güzel bir yazı olmuş, Bolu gazetelerinde çıkan en güzel yazılardan biri. Şu anki enflasyonist ortamda paramızın değerini nasıl koruyacağımız çok önemli.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak