Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Bolu Patatesinde Hasat Devam Ediyor 

Bolu Patatesinde Hasat Devam Ediyor 
  8 Eylül 2021

  Bolu Patatesinde Hasat Devam Ediyor Bolu çiftçisinin gözbebeği adıyla, ...

  Bolu Patatesinde Hasat Devam Ediyor 

       Bolu Patatesinde Hasat Devam Ediyor 

        Bolu çiftçisinin gözbebeği adıyla, tadıyla fark yaratan patateste hasat dönemi devam ediyor. Küçükberk köyünde üreticimiz İlhami Güngör'e ait yaklaşık 12 dekar alanda gerçekleştirilirken, hasattaki ürün kalitesi, yapısı ve verimi ile göz doldururken fiyatlar da memnuniyetle karşılanıyor.  

       Konu hakkında açıklama yapan Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat; 

       "Bolu çiftçisinin olmazsa olmazı ve her yıl yaklaşık 40 bin dekar ekiliş alanıyla patatesimizde hasat dönemi devam ediyor. İçerisinde bulunduğumuz pandemi süreci bütün gıdaları olduğu gibi mutfaklarımızın vazgeçilmezi patatesi de stratejik bir noktaya getirmiştir. Çiftçimizin bir tohumla başlayan yolculuğunun nihayetinde Bolu için hasat zamanı gelmiş, verilen emeklerin, dökülen alın terinin karşılığını bulacağı zaman dilimi gelmiş bulunmaktadır. Tarladan toplanan ürünler tüketiciye sunulmak üzere hazırlanmaktadır. Temennimiz gerek üreticimiz gerekse de tüketicimizin memnuniyeti olmakla birlikte hasat sezonunun özellikle üreticilerimize bereketli ilimize ve ülkemize hayırlı olmasıdır" dedi. 

       Ekilen cinslere ve ekim zamanına bağlı olarak hasat zamanı değişkenlik göstermekle beraber Bolu patatesinde hasat devam etmektedir. Ekilen tohumluğun çeşidine bağlı olarak 2-4 ton dekardan verim beklenmektedir. 

       Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.    

  • Pasakoylu tirci12 Eylül 2021 . 15:42

   Ispanya'da Fransa'da soganin kilosu marketlerde 1,25 cent ile 1,50cent patates cinsine gore minimum 1,avrodan 1,80 avro arasi degisiyor.
  • bolulu12 Eylül 2021 . 09:41

   gubre olmus 250 lira.ilac 380 lira.mozot 7.5 lira isci yomiyesi 100 lira. boluda patetes bitti. kimse ekmiyor. bu senede elinde tohum kalanlar ekti seneye sadece masal olarak kalacak
  • Ahmet11 Eylül 2021 . 11:28

   Eğitim şart
  • Eski Bolulu9 Eylül 2021 . 22:37

   Hey gidi Mehmet Kurt abim! İnsan hiç mi yaşlanmaz, hiç mi kişiliğinden ödün vermez! Adam'ın son dört harfi... Saygılar abimm
  • Metin Çelik9 Eylül 2021 . 11:13

   Tarım il müdürünün Karşısındaki Traktöre Yaslanmış halde Tarım il Müdürü ile konuşan Sn Tarım Üreticimize Kendi ve ülkem adına teşekkür ederim. İşte adam gibi adam. Ne kadar güzel bir duruşu var. Atatürk'ün söylediği gibi KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİR. Tarım Müdürü ve ekibi Tarım üreticimizin karşısında saygı göstermeli önünü iliklemelidir. çok güzel bir duruş için gerçekten bu köylümüze çok teşekkür ederim ve örnek alınmısını

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak