Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Ormanda sigortasız çalıştırılan işçiler ölüyor, SGK uyuyor !

Ormanda sigortasız çalıştırılan işçiler ölüyor, SGK uyuyor !
  10 Eylül 2021

  Ormanda sigortasız çalıştırılan işçiler ölüyor, SGK uyuyor ! Bolu ...

        Ormanda sigortasız çalıştırılan işçiler ölüyor, SGK uyuyor !

        Bolu ormanlarında orman işçisi olarak gayri insani şartlarda sigortasız olarak çalıştırılan yerli ve yabancı uyruklu orman işçileri, iş kazası geçirerek ölmeye devam ediyor. Bunlardan birinci derecede sorumlu kurum olan, Bolu SGK İl Müdürlüğü yetkilileri ise makam koltuklarında uyumaya devam devam ediyor.

         Gerede-Mengen sınırında bulunan Ahmetler yaylasına 1 km mesafede bulunan ormanlık alanda dün yaşanan olayda kesim işi yapan Ahmet Elik (55) yaşanan kazada hayatını kaybetti.

         Olay perşembe günü öğle saatlerinde Ahmetler köyü yakınlarında köy yaylasına 1 km mesafede gerçekleşti. Olay mahalinin ilçe sınırı Gerede’de, orman sınırı olarak Yeniçağa orman bölgesinde olduğu belirtildi. Edinilen bilgiye göre bölgede orman işçisi olarak çalışan Ahmet Elik kesilen ağacın altında kalarak yaşama veda etti.

         İhbar üzerine olay yerine 112 Sağlık, itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi. Ahmet Elik’in cansız bedeni Cumhuriyet Savcısı’nın incelemelerinin ardından hastane morguna kaldırıldı.

  • VEHAP HAKVERDİ11 Eylül 2021 . 14:59

   devlet çalışanları, S G K lilar uyusalar da uyumasalar da maaşlarını alıyolar, neden çalışsınlar ORMANDA KAÇAK ÇALIŞANLARI MI ARASINLAR OTURDUKLARI YERDEN NEDEN KALKSINLAR.
  • ramazan özkaya11 Eylül 2021 . 08:19

   Halen şu çağda VAHŞİ KESİM, ? YETER Kİ ORMAN BAKANLIĞI VE ÇALIŞANLARININ GELİRLERİ YAŞANTILARI ARABALARI LÜKS OLSUN MAAŞLARI AYLIKLARI YÜKSEK YAŞANTILARI LÜKS OLSUN, ORMAININ SAHİBİ CUMHURUN, HALKIN NE ÖNEMİ VAR, BİRİ ÖLÜR DİĞERİ GELİR KESER.
  • Metin Çelik10 Eylül 2021 . 23:48

   İnşaat Yaparken Şu kadar PİRİM Yatıracaksınız diye Soygun düzeneği kurulmuş. Yani işin her aşamasında çalışanların kimliğini getireceksin sigortasını tescil ettireceksin pirimini yatıracaksın diyen yok Neymiş Şu kadar Pirim Yatırmazsan iskan alamazsın. Peki Bunu ORMAN ÇALIŞANLARI ile Diğer Çalışanlar için Neden zorunlu tutmuyorsun Soygun düzeneğine zarar verir değil mi Allah Rahmet Eylesin Kim bilir ne ihtiyacı vardı bu yaşta ormanda çalışıyor
  • Dursun10 Eylül 2021 . 19:57

   Sgk ne yapsin calistiran sigorta yapmiyorsa calisanda sikayet etmiyorsa serefsizlik calisan calistiranda sgk denetine cikti adami dagda ormandami kovalayacak hadi yakaladi calisan geziyorum mantar ariyom derse sgk memuru ne yapsin bir kurumu bukadar kolay harcamayin.
  • Kamaz10 Eylül 2021 . 13:40

   Ormanda çalışan köylüler işi götürü alıyorlar, bunun için bir yasal düzenleme var mı,birileri boşluktan mı faydalanıyor.Yıllardan beri bu sistem böyle çalışıyor, kim sigorta yapacak köyülüleri, bu iş orman taşeronlarına verilirse köylünün gelir kaynaklarından biride eksilmiş olur.
  • ali gel10 Eylül 2021 . 11:25

   SGK şikayet olmadıktan sonra sigortasız çalıştırılan işçilerle ilgili hiçbir çalışma yapmıyor

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak