Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Gölköy havzası imara açılıyor!

Gölköy havzası imara açılıyor!
  10 Eylül 2021

  GÖLKÖY HAVZASI İMARA AÇILIYOR! Bolu Belediyesi Eylül ayı meclis ...

       GÖLKÖY HAVZASI İMARA AÇILIYOR! 

      Bolu Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısının ikinci birleşiminde Gölköy Havzası’na ilişkin önemli bir karar alındı. Alınan karara göre Bolu’nun içme suyunun karşılandığı Gölköy Barajı’nın hemen yanında yapılaşmaya izin verildi.

        Bolu Belediyesi Eylül ayı ikinci birleşimi Tanju Özcan başkanlığında gerçekleşti. Birleşimde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’ndan gelen gündem maddeleri görüşüldü. Görüşülen konulardan biride Gölköy Havzası’nın imara açılması oldu. Gölköy’de ikamet eden köylülerin eko turizm yapma talebi görüşülerek kabul edildi.

        AKP’Lİ MECLİS ÜYESİ’NDEN TEPKİ!
        Karara tepki gösteren İmar Komisyonu Üyesi AKP’li meclis üyesi İsmail Yerlikaya, “Komisyona seçildikten sonra arkadaşlarımızla birlikte bir ilke karar aldık. Turizm alanlarında turizmin önü açılsın, üniversite bölgesinde üniversitenin, temiz sanayide organize sanayi bölgesinin genişlemesine müsaade edelim dedik. Abant yolunda turizmle ilgili bir güzergâh, Yedigöller, Gölcük gibi yerlerde turizmle ilgili her türlü yatırımcıya yardımcı olalım istedik. Sulama havzasını koruyalım istedik. Burada kümeslerle ilgili karşı duruşumu şahsi olarak sergiliyorum. Yatırımcıların turizm alanlarında turizm, kümes alanlarında kümes yapmasını destekliyoruz. Ekolojik turizmle ilgili metrekare şartını 10 Bin metrekareden 5 bin metrekareye çekme kararını bu komisyonda verdik. Bu konuyu da yatırım yapmak isteyen insanlara duyuralım dedik. Biz komisyon olarak ilkesel bir karar aldık ve Gölköy’de yapılaşmaya müsaade etmeyelim dedik. Bu konunun gelişine ben şuan anlam veremiyorum. Komisyonu çiğnemiş oluyorsunuz” dedi.

        Özcan, “Yapılaşmaya izin verilmemeli” diye konuşurken, karar oy çokluğu ile kabul edildi. 
        AKP’li meclis üyesinin açıklamalarının ardından söz alan Başkan Tanju Özcan, “Gölköy civarına yapılaşma kararı asla verilmemeli. Gölköy ileride içme suyu havzası olma durumundan çıktığı zamanda da verilmemeli” diye konuşurken, karar oy çokluğu ile kabul edildi.

  • Harun16 Eylül 2021 . 21:30

   Gölköyüdemi sattın la tancuu Allah seni bildiği gibi yapsın
  • Halkın geneli14 Eylül 2021 . 19:11

   B.B.B. Bolu'yu hepten satıyor demekki
  • Emar13 Eylül 2021 . 14:43

   A.Yılmaz zamanında bile çıkmayan kararı Tanju çıkardı. Otel ayısı dahil AKP lilerin sahip olduğu bu arsalara imar izni veren melis üyelerine, oylarımız haram zehir zıkkım olsun. Sandık tekrar önümüze geldiğinde bunların hesabı sorulacak.
  • Merkeşlerli13 Eylül 2021 . 01:19

   Bu etrafta enfazla arazisi olan ve heryeri toplayan ÜL.ER HOLDİNG adına birisidir.Tüm tapularin fotokopisi ilimizde bir emlakçıda mevcuttur.Rant büyük

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak