Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Kadın, çay ocağında tacize uğradığını iddia etti

Kadın, çay ocağında tacize uğradığını iddia etti
  14 Eylül 2021

  Cinayete teşebbüsten yargılanan kadın kendini savundu: Çay ocağında cinsel ...

        Cinayete teşebbüsten yargılanan kadın kendini savundu: Çay ocağında cinsel ilişkiye girmek istedi

          Bolu'da çay ocağında çalışan kadın, çay ocağı işletmecisinin darbedilmesi olayıyla ilgili hâkim karşısına çıktı. Cinayete teşebbüsle suçlanan kadın, asıl mağdurun kendisi olduğunu ve şahsın kendisine çay ocağında cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. Kadın ayrıca, şahsın kendisini "Benimle olmazsan aileni dağıtırım" diye tehdit ettiğini de öne sürdü.

        Bolu'daki bir çay ocağı işletmecisinin darbedilmesinin ardından olaya karıştığı iddia edilen çay ocağı çalışanı kadın ve yanındaki kişiler gözaltına alındı. Olayın mahkemesi bugün görüldü. Hakim karşısına çıkan kadın, asıl mağdurun kendisi olduğunu ve çay ocağında şahıs tarafından tacize uğradığını öne sürdü. Kadın, çay ocağı işletmecisinin cinsel ilişki teklifini kabul etmemesi durumunda ailesiyle tehdit edildiğini de ileri sürdü.

        DÖVDÜKTEN SONRA PARKA BIRAKTILAR

        Geçtiğimiz yıl haziran ayında merkeze bağlı Pirahmetler köyü mevkiinde iddiaya göre, çay ocağı işleten T.A. isimli şahıs, yanında çalışan G.G. isimli kadını tehdit ederek cinsel istismarda bulundu. T.A.'nın cinsel istismarlarına maruz kalan G.G., durumu arkadaşları E.B., Y.V., M.Ç., K.H. ve M.A.'ya anlattı. G.G. ve beraberindeki 5 kişi, akşam saatlerinde T.A.'yı Pirahmetler köyü mevkiine götürdü. T.A.'yı darp eden 6 kişi, şahsı daha sonra şehir merkezindeki bir parka bıraktı. T.A., hastanede yapılan tedavisinin ardından kendisini döven şahıslardan şikayetçi oldu.

        "4 DEFA CİNSEL İSTİSMARDA BULUNDU"

          Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "adam öldürmeye teşebbüs" suçlamasıyla yargılanan 6 sanığın ilk duruşması görüldü. Duruşmada sanık G.G. isimli kadın, T.A.'nın defalarca cinsel istismarına uğradığını ve asıl mağdurun kendisi olduğunu belirterek, "T.A. isimli şahsın çay ocağında çalışırken kendisi bana tehditle 4 defa cinsel istismarda bulundu. Bu olayda mağdur olan kişi benim. Müşteki durumunda bulunan T.A.'nın benim yerimde, benim de onun yerinde olmam gerekirken, sanık olarak ben yargılanıyorum" dedi.

         DURUŞMA, İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ

          Kadın, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

          Olay akşamı diğer sanıklarla birlikte T.A. ile yüzleşmek için Pirahmetler köyüne gittik. T.A. ayrıca beni gizlice çektiği video ve ses kayıtlarıyla tehdit ediyordu. Tehditle bana cinsel istismarda bulundu. O gece üzerinden benim vesikalık fotoğraflarım çıkınca kendisine tokat atıp hakarette bulunduğum doğru. T.A.'yı kimin dövdüğünü bilmiyorum. Ayrıca T.A. kendisiyle birlikte olmamam durumunda ailemi dağıtacağını da söyleyip tehditler savurdu" dedi.

         Duruşma diğer sanıkların da dinlemesinin ardından eksik evrakların tamamlanması için ileri bir tarihe ertelendi.

  • Sandallarlı14 Eylül 2021 . 21:32

   Bu olay biraz karışık bizi aşar.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak