BolununSesi, Bolu'nun Gerçek Sesi !

Çiftçiye bir darbede Valilikten!

Çiftçiye bir darbede Valilikten!
  27 Ekim 2021

  Çiftçiye bir darbede Valilikten! İlimiz sınırlarında bulunan mengen kömürü ...

  Çiftçiye bir darbede Valilikten!

        Çiftçiye bir darbede Valilikten!

        İlimiz sınırlarında bulunan mengen kömürü hakkında geçen üç beş arkadaştan duyduğum valilik ve çevre şehircilik il müdürlüğü tarafından Bolu il hudutlarında satışı yasaklanmış. Bolu'ya bağlı dağ köylükleri ve ilçelerde tavuk yetiştiriciliği (fason üretim ) üzerinde geçimini sağlayan o kadar aile var.

         Mengen kömürünü yasaklayanlar evlerinde doğalgaz olduğu için dertleri sıkıtıntıları yok. Çiftçiler için durum her geçen gün dahada zorlanmakta şu an mengen kömürü eş değerinde tek kömür ithal kömür ve değeri 3000 (üç bin ) tl her geçen gün zam geliyor. Köydeki vatandaş ısınma ve diğer ihtiyaçlarında gidermekte daha da zorlanıyor. Ve bir darbede valilikten geliyor.

         Mengen kömürü Bolu il sınırları içinde satışı yasaklandı ama diğer illerde satışı serbest. Dünya genelinde enerji sıkıntıları başladı. Kömür santrallerini kapatan Avrupa yeniden açtı. Bu zor zamanlarını vatandaşın atlatması için yetkililerden bir destek beklerken çiftçi bir darbe daha yedi. Konuştuğum çiftçi arkadaşlar tavuk koymayacaklarını kömürün fiyatının yüksek olması maliyetlerini artırdığından bırakmayı düşündüklerini söylediler.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak