Gazetenize sahip çıkın!

İşte teklife "evet" diyen üyeler

İşte teklife "evet" diyen üyeler
  24 Kasım 2021

  Bolu Belediyesi'nin tartışma yaratan kararı hakkında inceleme başlatıldı! İşte ...

        Bolu Belediyesi'nin tartışma yaratan kararı hakkında inceleme başlatıldı! İşte teklife "evet" diyen üyeler

          Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın şehirdeki yabancılardan nikah parası olarak 100 bin TL alınması ve suyun metreküpünün yabancılara dolarla satılması kararı tepki çekti. Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu kararlara ilişkin inceleme başlattı. Teklifin CHP ve İyi Partili 15 meclis üyesinin "evet" oyuyla kabul edildiği ortaya çıkarken, bu isimlerin kimler oldukları da öğrenildi.

        Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan, geçtiğimiz haftalarda Suriyeli ve Afgan mültecilerle ilgili yaptığı açıklamalarda nedeniyle uzun süre gündemden düşmemişti. Özcan, Bolu'daki Suriyelilerin ülkelerine dönmesini istediklerini belirterek, yabancıların su ve çöp kullanımıyla ilgili ücretlerini artıracaklarını belirtmişti. Özcan'ın daha önce duyurduğu bu tasarılarla birlikte, Bolu Belediyesi Nikah Salonu'nda nikah kıyan yabancı uyruklulardan 100 TL alınması teklifi belediye meclisinden geçti.

       İNCELEME BAŞLATILDI

        Bu tasarının meclisten geçerek yasalaşmasının ardından tartışmalar başladı. İnsan hakları savunucuları, Özcan ve belediye meclis üyelerinin insan haklarının ihlal ettiğini belirtti. Adalet Bakanlığı da söz konusu kararla ilgili harekete geçti. Buna göre Adalet Bakanlığı'na bağlı Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu tarafından kararla ilgili inceleme başlatıldı.

       15 ÜYENİN OYUYLA KABUL EDİLDİ

       Ülkede tartışma yaratan ve sosyal medyada da çok sayıda tepki alan bu karara CHP'li meclis üyeleri Asuman Şentürk Tekin, Onur Koyunoğlu, Resmiye Kahruman, Hüseyin Ekrem Serin, Cihan Tutal, Ahmet Fidan, Mehmet Tuna Özcan, Cevat Çatladı, Ergün Temel, Tahsin Mert Karagöz, Mustafa Güldal ve Naci Parlak ile İYİ Partili meclis üyeleri Ahmet Yılmaz, Hasan Hakan Alpaslan ve Suat Orhan "evet" oyu kullandı.

       "AVRUPA'NIN HİÇBİR YERİNDE BÖYLE BİR ŞEY YOK"

         İl dışında olan İYİ Partili Mansur Şen'in katılmadığı oylamada CHP'li 2 meclis üyesi çekimser kaldı. Irkçı karara 'evet' oyu vermeyen Hasan Cumhur Bandakçıoğlu ve Feridun Yılmaz, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Biz yurt dışında yaşadık. Avrupa'nın hiçbir yerinde böyle bir uygulama yok. Dolayısıyla bu karar oylanırken empati yaptık, vicdanımız ve insanlığımız izin vermedi, 'evet' oyu kullanamadık. Ayrıca partimizin üst kurullarının bu konu hakkındaki düşünceleri de bizim tercihimize referans oldu. Neredeyse tüm genel başkan yardımcıları bu konu hakkında olumsuz düşünüyor."

  • Ahtapot bile 9 beyni var.30 Kasım 2021 . 20:58

   Tanju öyle istiyor diye el kaldırırsanız işte böyle Türkiye’ye rezil olursunuz. Halbuki ‘’saçmalama başkan’’ deseydiniz ‘’ırkçı’’ diye suçlanmazdınız.
  • Rasim28 Kasım 2021 . 20:37

   Alkolik thanjou, hb de vaaz veriyor ne kadar dindar olduğunu anlatabilmek için kırk takla atıyor
  • Deli Kadir28 Kasım 2021 . 19:29

   İnsanlık tarihinin en utanç verici kararını imzalayan meclis üyeleri sizin yurtdışında yaşayan akrabalarınıza böyle uygulama yapılsa ne dersiniz?Bu ırkçı ve faşist karar sizin bir ömür boyu utanç vesileniz olacak.
  • Haldun28 Kasım 2021 . 18:04

   Bunlardan hizmet bekleyen bolulular yazık la size tiplere bak bunların kendine hayırları yok
  • Misafir 28 Kasım 2021 . 09:54

   Sayın örnekbas senin partinde evet demis rahat uyu emi nasıl bir kafadasin
  • Bolu28 Kasım 2021 . 09:46

   Yabancılarla ilgili verilen evet oyu ne kadar yanlışsa sizin bu üyelerin isimlerini yayımlamanız o kadar yanlıştır.
  • VEHAP HAKVERDİ26 Kasım 2021 . 20:51

   BU ÜLKEYE ASKERLİK YAPMAYANLARA TABİKİ BEDELİ ÖDETTİRİLECEKTİR, BU ÜLKE BU VATANA ASKERLİK YAPIP HİZMET EDENLERİNDİR BİE EV ALIP VATANDAŞLIĞI ALINANLARIN ÜLKESİ OLAMAZ.
  • kara26 Kasım 2021 . 15:17

   Tebrik ediyorum.
  • Metin Çelik26 Kasım 2021 . 15:12

   Hüseyin Ekrem Serin abimizi böyle bir karara evet dediğine inanamıyorum aynı meclis üyeleri mezarlıkları imara açan insanlar 2 katlı bahçeli evlerin olduğu yerlere 8-10 katlı bina izni veren insanlar Yargılanmalılar ve ağır cezalar almalılar insanlık suçu işlediklerini anladıklarında ilerleyen zamanlarda çocuklarına yakınlarına anlatırlar biz tanjunun o dönem kuklasıydık derler
  • samet25 Kasım 2021 . 13:05

   Bu kardeşleri buaraya seçilmeden önce tanıyan varmı?Kime beş kuruşluk faydaları olmuş yolda görseler selam vermekten aciz insanlar.Kimini gidin köyüne sorun kimini gidin sanayiye sorun kiminide gidin meyhanecilere sorun.Hepsi sorun
  • gülden fındık25 Kasım 2021 . 12:51

   avrupada her ülke kendi vatandaşına öncelik tanır ve bakar
  • gülden fındık25 Kasım 2021 . 12:49

   avrupanın hiçbir ülkesinde 5 milyon sığınmacı yok
  • YAMAN25 Kasım 2021 . 11:48

   Cumhur Bandakcıoğlu, Bolununun önemli ailelerinden Bandakcıoğlu ailesine mensup ve Bolunun sevilen siyaset üstü değeri Yener Abinin oğlu olduğunu göstermiş. Tebrik ederim. Bolumuzun Cumhur Bey gibi vizyoner ve sağduyu sahibi bir dönemin adamı değil her dönemin adamı olması gereken değerlere ihtiyacı var. Avrupa göre kültürlü adamı hali başka.
  • Davut25 Kasım 2021 . 11:16

   Cumhur Bandakcıoğlu ve Feridun Yılmaz'a bravo! Vebale ve suça ortak olmadılar..
  • Yılmaz Yücel25 Kasım 2021 . 10:37

   15 üye arkadaşımızı candan kutlarım
  • Bir vatandaş25 Kasım 2021 . 10:18

   Sahiii, kırmızı kravat çok mu yakışıyor acaba! Bizde mi kırmızı kravat mı taksak acaba.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak