Gazetenize sahip çıkın!

Tanju Özcan 2021

Tanju Özcan 2021
  2 Ocak 2022

  Tanju Özcan 2021 Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın 2021 ...

          Tanju Özcan 2021

          Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın 2021 yılında yaptıkları-yapmadıklarını ve yaygın basında yer alan büyük gaflarını tekrar bir gözden geçirelim.
   
         Cami yerinin silinmesi, arsanın Tanju Özcan'a geçmesi ve mahallenin içine inşaat malzemeleri ruhsatı verilmesi!        

          Bolu Belediye Başkanı  Tanju Özcan’ın evinin bitişiğindeki arsa Abdullah Onur’a aitken, bir anda el değiştirip Tanju Özcan’a geçti. Aynı zaman diliminde Abdullah Onur’un Salıbeyler’de yapacağı villa arsalarının ortasında kalan camii yeri plan tadilatı yapılarak siliniverdi. Yine aynı kısa süre içinde Onurlu Yapı’ya Paşaköy Mezarlığı’nın bitişiğinde mahallenin orta yerindeki arsaya inşaat malzemeleri depo izni ruhsatı verildi. Bütün bunların hepsinin aynı zamana denk gelmesi bir tesadüf olabilir mi?
           Bütün bunların aynı zamana denk gelmesi tesadüf mü diye sorduk. Ancak bu konuda verebilecek cevabı olmadığından olsa gerek, bu güne kadar kendisinden tek kelime açıklama yapılmadı. Planda Camii yeri olarak ayrılan 834 no’lu parselde acilen plan tadilatı yapılarak, ‘caminin yok edilmesi’ konusunda Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan açıklama beklemeye devam ediyoruz!

            Kafelerden kira alınmamasını anlamak mümkün değil!
            Şehirde Belediyeye ait parkların orta yerlerinde, belediye tarafından modern bir şekilde inşa edilmiş, bahçe bakımları yine Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan kafelerden kira falan alınmadığı gibi, kafe sahipleri kiraladıkları binaları kafalarına göre genişletmeye, parklara yayıldıkça yayılmaya devam ederken, Tanju Özcan bunları sadece seyrediyor. Bu kafecilerden 20 milyon lira kira alacağı bulunmasına rağmen, vatandaşın üç kuruş borcu için banka hesaplarına icra koymakta bir an bile gecikmeyen belediyenin, bu kira alacaklarının üzerine adeta soğuk içmesi, akıllara durgunluk veriyor. Tanju Özcan halkın parasını 3-5 kafeciye böyle peşkeş çekerken, halen daha halkın belediye başkanı olduğunu nasıl söyleyebiliyor, anlaşılır gibi değil!

           Şehir suyuna şap katacaktı!
           Belediye camiası içinde peş peşe yaşanan seks skandalları üzerine Belediye Meclis toplantısında; “Artık zapt edemiyorum. Gölköy Barajı'na şap mı katsam, diye düşünüyorum” şeklinde aynen bu ifadede bulunmasına rağmen, bunları gündeme getiren Gazetemize dava üstüne dava açtırarak ceza almamız için bütün Belediye’yi seferber etmekte geri durmadı. Gazetemize dava açmayan kalmasın diye görevlendirdiği, tek tek çetere tutturduğu ve tam 900 kişinin gazetemize dava açmasını sağlayan kişi, kısa süre sonra makamında mastürbasyon yaparken ki görüntüleri yayılan Belediye İş Sendikası Başkanı’ndan başkası değildi.
            Sendika Başkanının Makamındaki mastürbasyon yaparken ki görüntüleri bütün Bolu’ya yayılınca, bu kez Meclis toplantısında çıkıp yukardaki cümleleri bizzat kendisi sarf etmekten hiç utanmamıştı.
           Tüp bebek isteyen türbanlı kadın için söyledikleri
            Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, katıldığı programda, sunucu Armağan Çağlayan'ın siyasette yaşadığı komik anılarla ilgili sorusu üzerine, sağlık sorunu nedeniyle çocuk sahibi olamayan ve tüp bebek konusunda kendisinden yardım isteyen kadınla arasında geçen konuşmayı anlattı. Özcan, "Bir açılış yapıyoruz, Bolu’da acelem de var. Bir tesettürlü bayan geldi. ‘Tanju Bey bir konu var konuşabilir miyiz’ dedi. Ben de ‘Hemen Ankara’ya dönmem lazım. Özel değilse burada konuşabilir misiniz?’ dedim. ‘Sıkıntı yok’ dedi. ‘Benim bebeğim yok. Bana yardımcı olur musunuz?’ dedi. ‘Hanımefendi ben size nasıl yardımcı olabilirim’ dedim. Meğer kadın tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş. Tabi öyle konuya böyle girince çevredekiler gülüyor. Benim böyle çok fazla anım var" dedi.
         Belediye Başkan Yardımcıları İSTİFA ve İstifa eden Belediye Müdürleri;
          İlk istifa eden Mansur Şen oldu

           Belediye Başkanı Tanju Özcan’a ilk isyan bayrağını açan ve karşı çıktığı imar uygulamaları sebebiyle görevinden istifa eden ilk isim Mansur Şen oldu. Şen, Başkan Özcan’ın çevresinde yer alan müteahhit ve emlakçıların taleplerini geri çevirdiği ve kabul etmediği için Özcan’la fikir ayrılığına gitti. Şen’le Özcan arasında başlayan anlaşmazlık gün geçtikçe ilerleyince Özcan’ın baskısına dayanamayan Şen görevinden istifa etti.
          Feridun Yılmaz’ın istifa gerekçesi kamuoyuna yansımadı
          İkinci istifa haberi ise fen işlerinden sorumlu belediye başkan yardımcısı Feridun Yılmaz’dan geldi. Yılmaz’la ilgili istifa sebebi karanlıkta kaldı. Tanju Özcan, iş yoğunluğu sebebiyle Feridun Yılmaz’ın kendisinden böyle bir talepte bulunduğunu söylese de Özcan’ın yaptığı açıklamalar kamuoyu tarafından inandırıcı ve gerçekçi bulunmadı.
          İsa Özcan, Tanju Özcan ve Alaaddin Yılmaz arasındaki kilit isimdi, ama o da istifa etti
           Başkan Yardımcısı İsa Özcan, seçimler öncesinde tekrar aday gösterilmediği için kendi partisine sırt çeviren Alaaddin Yılmaz ile Tanju Özcan arasındaki pazarlıkları bilen ve bizzat organize eden hatta Belediye çalışanlarının oylarını örgütleyen önemli bir isimdi. İsa Özcan’ın Karaçayır Mahallesi’nde bulunan Gazeteciler Cemiyeti’ne ait sosyal tesise alkol ruhsatı vermek istemediği ve bu sebeple baskı yaşadığı bilgisine ulaşıldı. Yaşanan baskılara dayanamayan Özcan görevinden istifa etti.

            Başkan’a en büyük darbe en yakınından geldi
            Geçmiş dönem yakın iş ilişkileri olan ve Tanju Özcan’ın milletvekilliği döneminde Bolu’da avukatlık işlerini yürüten ve Özcan’a göreve başlarken en yakın isimlerden biri olan Av. Begüm Tunçel, belediye başkanlığı koltuğuna oturduktan sonra Tanju Özcan’la birçok konuda aynı fikirde olmadı. Tunçel son olarak Özcan’ın Türkiye gündeminde günlerce tartışılan 10 kat su zammı kararıyla ilgili oy kullanmamak için görevinden istifa etti.
            Müdürler tek tek istifa etti
            Destek Hizmetleri Müdürü Serkan Atalay’ın Haziran ayında istifasının devamında Aralık ayında görevden alma ve istifa haberleri birbiri ardına geldi. Aralık ayında ilk görevden alma haberi Tanju Özcan tarafından göreve getirilen İmar Müdürü Sinan Pekcan’la başladı. Aradan 24 saat geçmeden jet hızıyla bir görevden alma haberi de Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürü Duman’dan geldi. Son olarak geçtiğimiz gün Fen İşleri Müdürlüğü görevini yapan Adnan Demirel istifa eden isim oldu. Böylelikle sadece Aralık ayında 3 kritik birim müdürü peş peşe istifa ederek görevini bıraktı.

           “Abartmaya gerek yok zaten bir ayakları çukurdaydı”
            Çoğu basın toplantılarına alkollü olarak çıkan Tanju Özcan’ın gafları ara vermeksizin devam etti. Çoğu kez gaflarından ötürü özür dilemek zorunda kalan Özcan, buna rağmen abuk- subuk laflar söylemeye devam etti. Covit-19 Salgınında yaşlı insanlar için; “Abartmaya gerek yok zaten Bir ayakları çukurdaydı” diyerek, yaşlılar ölsün varsın deme getirdi ve tepki aldı.

           Göçmenler İçin Söyledikleri IRKÇI söylemler
          Göçmenlerle ilgili söylediği ırkçılık ve ayrımcılık yapan nefret söylemleri ile siyasi şov yapmaya devam etti. Bunlarla ilgili ülke gündeminde anılmak Tanju Özcan’ın hoşuna gitti. Yabancıya suyu 2,5 dolar, nikah işlemini 100 bin lira yaptım dedi. Yeter ki gündemde kalayım düşüncesiyle abarttıkça abarttı.
            Cumhurbaşkanlığına aday MIŞ meğer !
            Bütün bu ülke gündeminde yer alma çabaları çok geçmeden belli oldu. Cumhurbaşkanlığı adayı olarak isminin geçmesi için şov amaçlı çıkışlar yaptığını kendi kendine itiraf etti.
             Stadyum için tek bir adım atamadı
             Bolu’ya yeni bir stadyum kazandırmak için seçimlerde vaatlerde bulunan Tanju Özcan, 3 yılını doldurduğu şu günlere kadar bu konuda herhangi bir adım atamadı.  
             Fidanlık Arazisi neden satıldı?
             Bolu’nun fidanlık arazisini kime, ne zaman, ne kadar paraya, ne için sattığı soruları henüz karşılık bulamadı.
            Dava açma sürecinde bilerek ve isteyerek mi yavaş davranıldı?
            Ak Parti İl Başkanı Suat Güner’in satışın iptalini isteyerek açtığı dava zaman aşımına uğradığı gerekçesiyle İdare Mahkemesi tarafından reddedildi. Suat Güner’in dava açma sürecinde ağırdan aldığı ve süreci bilerek geciktirdiği iddia ediliyor.
             Başkan’ın Platonik aşkı için park yapıldı, milyonlar havaya saçıldı.
             Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Platonik aşkım dediği Şevval Sam adına park yapması ve bu parkın açılışında şov yapmak adına milyonlarca lirayı havaya saçmasına şahit olduk.  
            CHP Genel Merkezi Disiplin Kurulu’na verdi
            CHP Genel Merkezi Soruşturma başlatıp Tanju Özcan’ı Yüksek Disiplin Kurulu’na verdi Karar 3 Ocakta açıklanacak.
  Ve daha birçok yanıt bekleyen sorular;
  *Dağkent Sosyal Konut Projesi İhalesi neden yapılamadı ?
  *Yer gök mantar çadırlarıyla doldu. Yarın bu mantarlara alıcı bulunamazsa ne olacak?
  *Çin’e bile LED ekran ihraç edeceğiz diye ortaya çıkıldı. Basının önünde bizzat Başkan Tanju Özcan’ın ağzından çıktı bu sözler. LED ekran konusu tam bir fiyasko oldu.
  *Özel Kalem Müdürü’nün ani ve anlamsız istifasına bir kılıf bulunamadı!
  *Tanju Özcan’ın Alkol sorunu ile ilgili CİMER’e yapılan başvurular Vali’nin incelemesine sunuldu. Vali ise, “Bu konuda yapacak bir şey yok” diye cevapladı.
  *2021’de Belediye Başkan Yardımcısı Gülden Özaydın ve Tahsin Mert Karagöz’ün inanılmaz yükselişlerine şahit olduk.

  • Filret3 Ocak 2022 . 19:48

   Ìyi Parti belediyedeki başkan yardımcısını acilen degistirmeli.Meclisten daha aktif birisini önermeli.Hem Bolu kazanır hemde Bolu belediyesi.Başkan yardımcılıgı pasif görevlerden olmamalı.
  • Metin Çelik3 Ocak 2022 . 02:10

   Mansur Şen abimizi bu resmin dışında tutmak lazım. Mansur Bey diğerleri gibi bir Başkan Yardımcısı değildi. O İttifak oylarının İYİ partinin Temsil gücü olan bir Başkan Yardımcısı iken Partisi İYİ Parti Arkasında durmadı. Yumruğunu masaya vurmadı. Bu Yalnız bolu da değil bir çok CHP li belediyelerde böyle ancak Seçimlerde İTTİFAK Ortağını İTELEMEK EŞŞEKTEN DÜŞMEYE DÖNÜŞECEKTİR. Bu da gizli gizi RTE Yi Körüklemektir Yazıklar onsun sizle
  • Metin Çelik3 Ocak 2022 . 02:06

   Bu kadar eleştirilen bir belediye başkanını. Başkan koltuğunda tutmak CHP nin ayıbıdır. İktidara giden en değerli anahtar Belediyelerdir. Başta istanbul olmak üzere ANKARA Büyüklehir Belediye Başkanımızı dışarıda tutuyorum. CHP nin çok sayıda belediye başkanı çok ağır eleştiriler almaktadır Bu chp nin olduğu kadar İYİ partinin de ayıbıdır Bolu Belediyesinin İkinci adamı İYİ parti Başkan Yardımcısı olması gerekmektedir Nerede
  • Mengenli2 Ocak 2022 . 20:49

   Kendi iş arkadsı avukat hanım bile istifa ediyor siz dūşūnūn gerisini.Hicbir iste başarısı olmayanlar başkanın çevresinde olup nemalanıyor.Başkan donanımlı insanlardan rahatsız oluyor anlaşılan.Tanju beye alkışlayan lazım demekki.
  • Egitimci2 Ocak 2022 . 20:40

   Bir Fetö itirafcısına Tanju Özcanın bu kadar ilgi alakasının sırrı yakın zamanda ortaya cıkar insallah.
  • Merdümenci 2 Ocak 2022 . 20:37

   La dayı nipım dayanamayan yazacin gayri. Korkiyan emme tanju beni mahkemeye verür diye nlparsa yapsın. Dayı yılbaşı gecesi hökumetin oraya gittim.Sahnede bi Laz of sürmene araklı duyup duruyordu.La dayı bolu Laz memleketi mi? Başka adam bulamadılar mi? Bu ne rezillik dayiii.Trabazan mi bura. Neticesi bu adamın her işi sakat dayiii bundan bi numara olmaz. Dayii mantarın fabrikası mi olur la havle Vela kuvveti.. zaten olmus hayatımız mantar adam boş işlerle uğraşıyor dayii
  • Taner2 Ocak 2022 . 20:31

   Tanju Özcan cevapsız sorulari cevaplamalı.Ak Parili meclis ūyeleri bu sorulari mecliste canlı yayında başkana sormalı.MHP li meclis uyeleride aynı soruların cevabını Tanju Özcana sormalı.
  • Sami2 Ocak 2022 . 20:26

   Büyük bir hayal kırıklığı yaşıyoruz. Bir kaç yalaka ve mama yiyenlerin dışında herkes görüyor. Olmadı.
  • gafil 2 Ocak 2022 . 18:44

   Başkan 2021 de gaftan başka birşey yapmamış.
  • bolulu2 Ocak 2022 . 17:13

   Doğru kararlar bence. Akepe döneminde çıkan yasa ile kpss den 60 bile alamayanlar sözleşmeli alınarak bazıları 6 ay bazıları 2 yıl içinde müdür yapıldı. Yani seçimle gelenler hairicinde diğer istifa yada görevden alınmaların doğru olduğu kanaatindeyim. Diğer yazınızda bahsettğiniz yükseltmelerinde doğru olmadığına inanıyorum. Çünkü bu kişilerde kpss ye girmeden sözleşmeli alındılar. 90 alan gençler atanamazken böyle ahbap çavuşa göre sözleşmel
  • Raif Bilir2 Ocak 2022 . 16:29

   Eski belediye başkanınin kadrosu aynen devam.. onlara dokunulmaz..!!!
  • Misafir2 Ocak 2022 . 16:18

   2022 de pek farklı olmayacak,bekleyip görücez başkan konuşacak icraat yerlerde sürünecek örnek kanal yolu ve çamurları oy verenlerin kuyruk makara ,yine hiç bir törene vaktinde gelemicek, karsilastigi insanlara yapmacık bir ilgi Bolu hep bir ağızdan bir şarkı soylicem...kendim ettim kendim buldum .bu kadar basit.
  • Yılmaz Yücel2 Ocak 2022 . 15:29

   OLGUN AĞACIN MEYVESİNE TAŞ ATAN ÇOK OLUYOR .
  • Ali veli2 Ocak 2022 . 15:28

   Daha bu buzdağının görünen yüzü Sadece kendisinden yardım isteyen bayana aklına gelen şey ne kadar rezil olduğunun kanıtı tek kelime Tanju rezil kepazenin önde gideni
  • Ahmet 2 Ocak 2022 . 14:31

   2021 yılı tam bir fiyasko olmuş belli ki

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak