Gazetenize sahip çıkın!

"Söylediklerimin arkasındayım!"

"Söylediklerimin arkasındayım!"
  5 Ocak 2022

  "Söylediklerimin arkasındayım!" Bolu Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında Tanju ...

       "Söylediklerimin arkasındayım!" 
        Bolu Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında Tanju Özcan’a ‘Geri zekalı, zeka yoksunu’ diyen AKP Grup Başkanvekili Uğur Akbay, “Lamba kırması da alçalmasının pik noktasıdır. O kelimeyi kullanmamalıydım ama söylediklerimin ve yaptıklarımın arkasındayım” dedi.

         Bolu Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında meclisi terk eden AKP Grup Başkanvekili Uğur Akbay, Tanju Özcan’ın meclisin seviyesini düşürdüğünü ve ampulü kırarak alçalmada pik noktaya ulaştığını ifade etti.

        ALÇALMANIN PİK NOKTASINDA!
        Tanju Özcan’a söylediği ‘geri zekalı ve zeka yoksunu’ sözlerinin arkasında olduğunu vurgulayan Akbay, “Tanju Özcan, meclisi seviyesiz hale getirdi. Bu yeni bir şey değil. 2 buçuk yıldır bu söylemlerde ve hareketlerde bulunuyor. Lamba kırması da alçalmasının pik noktasıdır. Yıllardır partimizin kurumsal kimliğine, Bolululara ve bizlere hakaret ediyor. Ben o kelimeyi kullanmamalıydım ama söylediklerimin ve yaptıklarımın arkasındayım” dedi.

         “YARIN HUNİ TAKAR GELİR”
         Tanju Özcan’ın söylemlerinin tahrik sebebi olduğunu söyleyen Akbay, “Yeri geldi çay attı, yeri geldi kına atacağını söyledi. Lamba kırdı. Yarın da herhalde huni takar gelir. Ampul kafalılar dedi ama biz hiç agresifleşmedik. Rengimiz değişmedi. Kızarıp bozarmadık. Sabırlı insanlarız. Bu yaptıkları Tanju Özcan’ın kimliğini ortaya çıkarıyor. Bizde insanız, nefis taşıyoruz. Bir belediye başkanına yakışmayan hareketler sergileyecek, ağza alınmayacak kelimeler kullanıyor. Ondan sonra biz bir şeyler söyleyince hakaret ediyormuşuz” ifadelerine yer verdi.

         “BİZLERE BİR KELİME SÖYLEMEYE HAKKI YOK”
          Meclisten kendi rızası ile çıktığını belirten Akbay, “Ben meclisten atılmadım. Bunu kabul etmiyorum. Nezaket çerçevesinde kendi adabımı koruyarak meclisten çıktım. Arkadaşlarımı da çıkmaya davet ettim. Zabıtalar çıkarmadı. Yoksa tüm güvenlik kuvvetlerini çağırsaydı da çıkmazdım. Tanju Özcan’ın bizlere AK Partili vatandaşlara ve bizlere ithafen bir kelime söylemeye hakkı yok. Psikolojik sıkıntılarının olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

         NE OLMUŞTU
         Bolu Belediyesi Ocak ayı birinci birleşimi dün Tanju Özcan başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda ekonomik kriz nedeniyle birçok kalemde yapılan zamlara tepki gösteren Tanju Özcan, mecliste konuşma yaptığı sırada yanından getirdiği 200 ve 30 wattlık 2 lambayı çıkardı. Elektriğe yapılan zamları lambalar üzerinden anlatan Özcan, daha sonra 200 wattlık lambayı yere atarak “Bu ampul vatandaşa yük olmaya başladı. Artık bu ampulü kıralım yolumuza daha tasarruflu olanı ile devam edelim” demişti.

         Meclisin dilek ve temenni bölümünde söz alan AKP Grup Başkanvekili Uğur Akbay, “Düzce’de yaptığınız açıklamada ve az önce yaptığınız hareketten dolayı size şahsınıza geri zekalı demek isterdim ama hakaret içerebilir diye zeka yoksunusunuz. Siz kullandığınız kelimelere dikkat ediyor musunuz” diyerek Tanju Özcan’a tepki göstermişti. Akbay’ın konuşmasını engelleyen Tanju Özcan, “ Ne demek geri zekalısınız ya. Uğur Bey hemen kürsüyü ve toplantıyı terk etmeni talep ediyorum. Gönderin görevlileri. Çağırın zabıta arkadaşları çıkarın"diye konuşmuş, ardından görevli zabıtalar eşliğinde AKP’li meclis üyeleri meclis salonunu terk etmişti.

  • İbrahim kıymaz 9 Ocak 2022 . 07:27

   Meclis kavga yapma yeri değildir, millet sizden hizmet bekliyor, sayın başkan tahrik etmeyin, her toplantınız bir olay oluyor,
  • Helebi sor6 Ocak 2022 . 23:54

   Ugur bey ilk meclis toplantısında şu fetö itirafcısı hırdavatcı Aponun belediyeden aldıgı dukkan ile belediyespor bayan voleybol takımımdaki görevini Tanjuya bi sor hele ne diyecek bakam.Şart olsun apışıp kalır
  • Zahmanlalı6 Ocak 2022 . 15:49

   Uğur abiyi iyi tanirim.Kolayla böyle bi laf etmez.Demekki sağlam kaşınmış ve haketmiş.meydani birakmayin bu beceriksizlere.Bi civi çakmadılar vilayete
  • Bolulu6 Ocak 2022 . 12:33

   Uğur Bey, Boluda efendi ve kibarlığı ile tanınan bir kişidir. Belediye meclisinde gündem dışı yapılan konuşma ve eylemler, haklı olarak onun ve herkesin sinirlerini bozmuş olabilir. Uğur Beyi sakinliğe ve maruz kaldığı yasa dışı hakaretten dolayı Partisinin hukuki destek vermesini bekliyoruz.
  • başgan6 Ocak 2022 . 09:46

   Akepe grubunda iki lafı bir araya getirebilecek adam yok, uğur akbay konuşurken ilkokul müsameresi izliyorum hissine kapılıyorum konuşamıyor, toplantılarda 1-2 kişi haricinde orada oldukları bile belli değil, çoookkk zayıflar çok.
  • Bolulu6 Ocak 2022 . 08:34

   Bu siyasi figürler ile Bolu kaybediyor. Artık Siyaset konuşmayın. Aynı gemideyiz ve gemi batıyor. Bolu en az yarayla atlatsın ona bakın. Biraz amatör ruhla düşünün, Show'u her iki tarafta bıraksın. AKP'liler ekonominin kötüye gittiğini kabullenin ve bunun kök nedeninindi yıllardır yanlış ekonomik kararlar olduğunu, parayı betona, Suriyelilere vb. saçma işlere harcadığınızı, üretim ekonomisi için geç kalındığını kabul edin.
  • Silindirci6 Ocak 2022 . 01:59

   Tanju silindir gibi ezmiş. Chelsea-osnamlıspor maçı gibi olmuş.:)
  • Hakan6 Ocak 2022 . 01:31

   Meclisten cıkılırmı?CHPli Tanju beyde secilmis Ak Partili Ugur beyde secilmis.Secılen siyasinin uzerinde milletin verdigi ve tercih ettigi oy vardır.Madem Tanju Òzcan cok rahatsız oldu ise o cıkıp meclisi terketseydi.Gercekten Ak Parti čok pasif.
  • Değişim 6 Ocak 2022 . 00:13

   Vay kamuran vay.. Adamsın adam kamuran..
  • AK Partili5 Ocak 2022 . 20:34

   AK Parti meclis üyeleri olarak çok pasifsiniz adam resmen seni dışarı attı sen de kuzu kuzu çıktın.Her toplantıda sizi eziyor.AK parti seçmenini adam gibi temsil edin.Orası temsil makamı Uğur Bey sen orada AK partili seçmenleri temsil ediyorsun oradan çıkmak ne demek? Ne pahasına olursa olsun oradan çıkmayacaksınız.
  • Yazık Ak Partiye5 Ocak 2022 . 19:36

   Ak Partide hic hukuk bilen avukat yokmu Tanju Özcanın seviyesiz soylevlerini yargıya tasıyacak .Ohhh ne ala Tanju Özcan agzına geleni söyluyor AKP liler seyrediyor.Yazıklar olsun suskunlugunuza sizin.Kendi isinizde ticaretinizde Ak Parili olursunuz iş mucadeleye gelince boyle susarsınız.Bu yuzden Tanju Özcanın hodri meydan acıklamaları zaten.
  • Kopyacı kisilik5 Ocak 2022 . 17:51

   Tanju Ozcani o kadar buyuttulerki bilselerki karsısına psikolojiyi bilen ve politikanın icinde olan biri cıksa Tanju Özcan nereye kacacagını bilemez.Muharrem Ince ne yapmaya calışıyorsa Tanju Özcanda onu yapmaya calısıyor.Daha öncede akrabası eski başkan Yūksel Ceylan ne yaptı ise onu yapmaya calıştı.Elbetteki Tanju Özcan kötū bir kopyacı

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak