BolununSesi, Bolu'nun Gerçek Sesi !

Bolu’nun Mega Projesi yani Büyüksu Projesi!

Bolu’nun Mega Projesi yani Büyüksu Projesi!
  13 Ocak 2022

  Bolu’nun Mega Projesi yani Büyüksu Projesi Belediye eski Başkanı ...

  Bolu’nun Mega Projesi yani Büyüksu Projesi!

        Bolu’nun Mega Projesi yani Büyüksu Projesi

        Belediye eski Başkanı Alaaddin Yılmaz ‘ın national geographic’e konu olacak mega projesi yani plajının hikayesi. Büyüksu'yun yanındaki araziler vatandaştan kamu yararı adına kamulaştırılan 300 dönüm tarım arazisi. Alaaddin buraları kamulaştırmak için evlere gelen tebligatla başladı hikaye. Tarla sahipleri ne yapalım ne edelim derken –tabi o zaman belediye başkanımız astığı astık kestiği kestik-şimdi ki Belediye başkanımız Tanju Özcan’ın Begüm hanımla birlikte kullandığı hukuk bürosunda soluğu alıyorlar. Tanju bey buraların istimlak olmayacağını, olursa bile yüksek fiyattan istimlak olacağını ve geçmişte baktığı davalardan örnekler vererek açıklamış. Tabi bir umut bekledi herkesler, bilirkişiler atandı.

         Bilirkişi inşaat mühendisi zaten Bolu da müteahhittlik yapıyor nasıl aksi bir rapor yazsın birim fiyatı belirliyecek olan kişi. Sonrasında sayın ziraat mühendisi arkadaş Büyüksu'yun yanındaki tarlalar için kurak arazi raporu vermiş. Velhasıl kapalı kapılar ardında olanlar oldu. Araziler kamu yararı adına 2017 yılında metrekaresi 40 Türk lirasına kamulaştırıldı.

         Günümüze geldiğimizde belediye değişti projeler değişti. O tarlaların yanındaki yer  belediye tarafından metrekaresi 1000 tl ye satıldı. Ortada proje yok ama büyük rant var. Şimdi köylüler ile konuştuğumda kamulaştırmadan sonra o tarlalara ekin ektik biçtik hayvanlara verdik dediler.

          Ama geçtiğimiz sene bu 300 dönüm arazi belediye tarafından bir kişiye verilmiş. Köylüler en azından oraya bir yapı yapılana kadar kendimiz ekelim biçelim diyorlar. Sonuç olarak bu hikaye fakirden alıp zengine vermenin, kamu yararı adına yapılan bir Türkiye hikayesidir. En son okuduğum haberde Güney çevreyolu iptal olmuş tarım arazilerimiz kurtulmuş. Peki Büyüksu kenarındaki araziler tarım arazisi değil mi ?

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak