BolununSesi, Bolu'nun Gerçek Sesi !

Yazdıklarımız aynen gerçekleşti!

Yazdıklarımız aynen gerçekleşti!
  18 Ocak 2022

  Yazdıklarımız aynen gerçekleşti! Yaklaşık 1 ay önce BolununSesi Gazetesi ...

        Yazdıklarımız aynen gerçekleşti!

           Yaklaşık 1 ay önce BolununSesi Gazetesi olarak sadece ve sadece biz yazdık; Üniversite Genel Sektereri Murat Tok’un görevden alınacağını, yerine atanacak ismin, Alaaddin Yılmaz’ın başkanlığı döneminde başkan yardımcısı olan ve halen Urfa’da Haliliye Belediyesi’nde başkan yardımcılığı görevinde bulunan İhsan Ağcan olduğu belli oldu" demiştik.

          Yazdıklarımız harfiyen gerçek oldu, Üniversite Genel Sekreteri Murat Tok görevinden alınırken, yerine İhsan Ağcan atandı. 

        21 Aralık 2021 tarihli haberimiz;    

       Üniversite’yi Alaaddin mi yönetiyor?

          Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’nın geçtiğimiz günlerde muhtarlarla yaptığı toplantıda muhtarlıkla alakası olmayan Bolu Belediyesi eski Başkanı Alaaddin Yılmaz Rektör’ün sol yanında kameralara poz vermişti.

          Bu fotoğraf kamuoyunda, “hayırdır Alaaddin Yılmaz’ın muhtarlar toplantısında baş köşede ne işi var? “ gibi esprili eleştirilere neden olurken, çok geçmeden kokusu çıktı.

           Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı dün daire başkanları ile yaptığı toplantıda Genel Sekreter Murat Tok’u hedef tahtasına oturturken, bütün bu gelişmelerin sonucu bugün ortaya çıktı.

            Üniversite Genel Sektereri Murat Tok’un görevden alınacağı öğrenilirken, yerine atanacak ismin, Alaaddin Yılmaz’ın başkanlığı döneminde başkan yardımcısı olan ve halen Urfa’da Haliliye Belediyesi’nde başkan yardımcılığı görevinde bulunan İhsan Ağcan olduğu belli oldu.

            İhsan Ağcan’ın Üniversitemize Genel Sekreter olarak atanacağı belli olur olmaz, gözler kısa bir süre önce muhtarlar toplantısında Rektör’ün yanı başında poz veren Alaaddin Yılmaz’a çevrildi.

            Belediye seçimleri öncesinde Alaaddin Yılmaz’ın, CHP’nin adayı Tanju Özcan’ı desteklediğini Bolu’da sağır sultan bile duyup öğrendi. Tanju Özcan’ın bir takım gizli pazarlıklar neticesinde geçmişin üzerine sünger çektiği herkes tarafından rahatlıkla gözlemlenirken, daha da ötesi Belediye’de halen uzaktan kumanda ile Alaaddin’in sözünün geçtiği bile konuşulmaya devam ediyor.

           Bolu’ya Üniversitemize Genel Sekreter yapılmaya çalışılan İhsan Ağcan ise Urfa Haliliye Belediyesi’nin resmi internet sitesinde yer alan özgeçmişinde Bolu Belediyesi’nde başkan yardımcılığı döneminden tek satır söz etmemesi de dikkat çekiyor. Oysa bu sitede Ağcan’ın Bolu Belediyesi’nin parasıyla gittiği halde ‘Bolu’ kelimesinin esamesi bile okunmazken, Almanya (Frankfurt, Münih, Köln, Düren, Acheen), Hollanda (Amsterdam), Belçika (Brüksel), Fransa (Paris) şehirlerinde “Belediyecilikle ilgili teknik inceleme çalışmaları” yaptığı özellikle yazılmış.

               Ve yine geçmişte İhsan Ağcan’ın yönlendirmesiyle üniversiteye bir çok yönetici ve dekan da atanmıştı.

           Şimdi soruyoruz;

           -Üç dönem Bolu’da Ak Parti’den seçildikten sonra, aday gösterilmediği için CHP’nin adayı Tanju Özcan’ı destekleyen Alaaddin Yılmaz’ı sineye çekmeye devam eden AK Parti Bolu Teşkilatının tutumu, yine sineye çekmeye devam mı olacaktır?

           -Erken seçim olasılığı arttıkça hayal aleminde uçmaya devam eden Tanju Özcan’ın bu konuda iki çift lafı olabilir mi acaba?

           -Ve İzzet Baysal Vakfımızın eserlerine sahip çıkmakla yükümlü olan Vakıf Mütevelli Heyeti üyeleri, Üniversitemize nasıl sahip çıkmayı düşünüyorlar ?

           Söyleyecek sözünüz yoksa, hep beraber ‘Aminnnn’ diyelim o zaman.

  • İbrahim kıymaz 20 Ocak 2022 . 21:56

   Alaaddin başkan aday gösterilmediği için kırgın olabilir, ancak CHP ye çalıştığını söylüyorsunuz, benim bildiğim Alaaddin başkan CHP ye çalışmaz, kendini inkar olur, kesinlikle inanmak mümkün değil,
  • Bolulu20 Ocak 2022 . 12:26

   İzzet Baysal Vakfının Boluya kazandırdığı kurumlara, üst düzeyde yapılacak atamalarda, Vakıf Başkanlığının görüşünün alınması, nezaket kuralları arasındadır. Vakıf, hizmetini öncelikle Bolumuz ve Bolu halkı için vermektedir. Bu nedenle Vakfın kendi yaptırdığı kurumların çalışmalarına rehberlik yapmak amacıyla, ilgili Ünüversite, hastane, eğitim vs. kurumlarda görev alan personele, gönüllülük esasına göre vakıf adına danışmanlık görevi veri
  • Yaver Güçlü20 Ocak 2022 . 02:15

   Rektör devlete rağmen Paralel Yapılanma Terör örgütü suçudur. Akademide hiç bir tecrübesi olmayan birisini üniversitenin en tepesine Genel Sekreter Yapmak en hafif Yönü ile Utanılması gereken bir durumdur. Hadi Üniversitedeki Personelden Utanmıyorsun Yüzün kızarmıyor Allahtan da mı Korkmuyorsun Üniversiteye Rektör olmak Sana Keyfi Atama Yapmak Terör Yapılanmasında ve Kadrolaşmada Bulunmak hakkını veriyor mu . Senin Adaletin var mı. Ne zaman utanacaksınız Atama Ye
  • Yaver Güçlü20 Ocak 2022 . 02:09

   Fetö Yapılanması hızla devam etmekte. Boluda Fetö soruşturmalarında çok sayıda üniversite personeli Tutuklanmıştı Bu kadroların tamamına yakını sözde Akademisyen . Şahsen ben bir kaç kişi tanıyorum hiç bir etkinliği bilgisi becerisi yok ama adam AİBÜ ye akademisyen Yapılmış Kim yaptı Bolu Belediyesi Peki kim onlar işte çıkmıyor mu 7-8 Yıl ceza alan Kamudan atılanları işte Bu Ahlaksızlar Akademisyen Yaptılar Şimdi de Başka cemaat adı altında devam
  • Çok geç oldu bile19 Ocak 2022 . 23:59

   En son enstitü müdürlüğüne atanan kişi de bu cemaatten, aynı zamanda öğrenci dekanı,. Tıpa atandığında da olay olmuştu, veteriner mezunu, yüksek lisans doktora doçentlik veterinerde, ama profesörlüğü tıpta. Cemaat bağlantısı olmasa kimse bu kişiyi tıp fakültesine almazdı, ama cemaatten olunca kıymete biniyorlar. Demem o ki çok geç, aynı fetö gibi güçlendiler artık, bu yazılanlar, vekiller, valilik, AKP teşkilatı onlara güç yetiremiyor, dokunulmazlıkla
  • Çok geç olmadan19 Ocak 2022 . 18:09

   Arkadaşlar mesele gerçekten çok ürkütücü Rektör, Personel Daire Başk,Genel Sekreter vs. Bütün yönetim kademesi İskenderpaşa Cemaat'i "Hakyolcular" kolundan .Adamlar yavaş yavaş bütün üniversiteleri ele geçiyor, aynen fetö gibi.Bu cemaatin de özel okulları , yurtları ve vakıfları var.Ayrıca "Server Yaşam Organizasyon ve Ticaret Anonim Şirketi”adı altında şirketleşmişler.Ticaret,eğitim,din-diyanet,emniyet, sağlık her yerde kadrolaşıyorlar ,korkarım k
  • Köroğlu19 Ocak 2022 . 15:35

   Emekliliği gelmiş bir kişinin, çok yüksek ek göstergeli bir yere memur olarak atanması ve 6 ay çalıştıktan sonra emekli olması çok doğal. İnşallah ilgili kişinin, genel sekreterlik alanında, yüksek lisans, doktora gibi liyakata dayalı becerileri vardır. Sonuç olarak kıymetli Bolumuzun çocuklarını bu üst makamlarda görmek isterdik.
  • Boludabolu19 Ocak 2022 . 13:55

   Hadi vakıf, vekiller bir açıklama yapmaya çekiniyor, Ankara’da YÖK’de BAİBÜ deki aleni siyasallaşmayı aleni cemaatleşmeyi aleni kadrolaşmayı uygun kanalları kullanarak dile getirseler bari. Bu gidişle AKP Bolu da silinip gidecek, yazık Bolu’ya
  • Egitimci19 Ocak 2022 . 13:06

   Universitenin mūtevelli heyetibden bir açıklama bekliyoruz şimdi konuşmayacaksınız ne zaman yapacaksınız.Rahmetli İzzet babamızın kemiklerini sızlatıyorsunuz.Universite akademik anlamda degil adeta siyet arenası gibi.
  • öğretmen19 Ocak 2022 . 09:23

   yakışmıyor sana sallamak
  • Nokta19 Ocak 2022 . 01:33

   ya bu şahıs daha önce belediyedeyken polis tarafından alinip 7 8 ay tutuklanmamişmıydı.daha sonra yinee işine başlatttılar.bu ne torpil kardeş.boş da olsan dön dolaş yine boluya gel.helal olsun diyrum.nokta
  • Bolulu1419 Ocak 2022 . 01:16

   Üniversitemizi haramzadeler işgal etti Neredesiniz yetkililer!
  • komik19 Ocak 2022 . 00:36

   2010 da ihaleye fesattan tutuklanan akp sayesinde takipsizlik alınan bu arkadaşı hala el üzerinde tutuyorlar. adam yıldırım demirören gibi başarısız oldukça yükselmiş.
  • Öğretmen18 Ocak 2022 . 22:09

   bir şekilde bir meb toplantısında tanıştığım o zaman öğretmen olan adamın biri aibüde görev almış, kankalarını aibüye dolduruyormuş, rektörü bile sallamıyormuş,
  • Sivil18 Ocak 2022 . 18:35

   Keyfi kararların neyine saygı duyulacak ulan. Devlet dairesi kimsenin babasının çiftliği değildir. Kampuste herkes karla cebelleşirken böyle möhim işlerle uğraşılıyor.
  • Memur18 Ocak 2022 . 18:18

   Adam belediyeci, belediye işçilerini yönetimde deneyimli, bu deneyimini öğrenci işlerinde, kütüphanede, sağlık sosyal kültürde kullanacak, artık öğrenci ve personel kendini belediye işçisi muamelesi görmeye hazır etsin, ey AKP sana boluda bir oy verirsem ben ben olmayayım. Milletvekilleri ve il başkanı sizi istifaya davet ediyoruz, koltuktan daha kıymetli davranışlarda vardır.
  • abara gubara18 Ocak 2022 . 18:05

   Bilim out, siyasete devam
  • göllü18 Ocak 2022 . 17:39

   Mahmut bahsettigin yer üniversite kimin kimle çalışacagini tabiki yönetici takdir eder adam belediyeci her ne boluya hizmeti olduysa Allah bilir, belediyecinin üniversite sekreterligi ne alaka...Hapisten bir tarikatçımıydı neydi bir adam çıktı bolu cezaevinden bu genel sekreter olacak adam belediyenin makam aracıyla kendisi istanbula götürmüştü baya haber olmuştu o dönemde..
  • Metin Çelik18 Ocak 2022 . 17:36

   Yalnızca Genel Sekreter değil, DAİRE Başkanları da değiştirilmelidir. Genel Sekreterin ve Daire Başkanlarının Hem ek ödemeleri yüksek hem de Makam Tazminatları var esasen kurumdaki bir çok arkadaşımız 6 Ay daire başkanlığı yaptıktan sonra yerine bir başkası getirilmelidir. ki Emekliliğinde insanlar rahat etsinler. İhsan Bey atanmış Ne kadar güzel olmuş Belediyedeki ek göstergesi 3000 idi şimdi 3600 ve Makam Tazminatı 10 bin lira maaş Niçin hayırlı olsun demiy
  • Metin Çelik18 Ocak 2022 . 17:33

   Sn İhsan AĞCAN'a Genel Sekreterlik Hayırlı uğurlu olsun. Umarım Bu atama vekaleten değil, ASALETEN Yapılmıştır. Yorumları okudum çok eleştiri var hatta Ağır eleştiri sınırlarını aşan yorumlar var Gerek var mı arkadaşlar Neden Hoşgeldiniz demiyoruz. Vekillerin Bolu ya Faydası mı var. İyi ki Fatih Metin var Sn Ağcının Siyasi bir Misyonu var Üniversitenin Siyasi destek alması kötü mü olur. Para lazım olduğunda sorun mu olur Yatırımlar desteklenir. Hayırl
  • YAMAN18 Ocak 2022 . 17:30

   Boluda adam mı kalmadı. Izzet Baysal Vakfı nasıl bu konuya izin veriyor anlamış değil. Yuh yani hep aynı adamlar yesin.. yesinler yesinler doymasınlar. Elbet bir gün hesap döner..
  • Vakıf heyeti18 Ocak 2022 . 17:06

   İ.Baysal Vakfı mütevelli heyetinde olan Bolulu yöneticilerin bir teki sesini çıkarıp tepki vermiyor o zaman ne işiniz var o vakıfta reklam olsun diyemi açıklama yapın lütfen
  • YUH SİZİN SİYASETİNİZE18 Ocak 2022 . 16:42

   Yazıklar olsun Mahmut efendi rektör Samsun gelen Gaziantep li ne alakası var çalışacağı ekip bu düpedüz Bolu halkıyla dalga geçmek adam İsveç çakısı gibi sen diyorsun her derde deva sanki rahmetli İZZET BAYSAL Babamızın kemikleri sızlıyor nerede il başkanı milletvekilleri
  • Gocca Bolulu18 Ocak 2022 . 16:32

   Ya bu daire başkanlarına ne demeli adamlar oturmuş koltukta sanki hak ederek gelmiş gibi yazık üniversiteye yazık oldu.
  • Selami18 Ocak 2022 . 16:21

   Kimin kimle çalışacağına kişinin amirin, rektörün, müdürün kendisi değil sokaktakiler karar vermeli. Onlar oturdukları yerden her şeyi daha iyi bilirler.
  • rüzgar18 Ocak 2022 . 16:03

   Urfada aldığı maaş az gelmiş. Bolu ya ne hayırı olduki bundan sonra olsun nerde bizim milletvekilleri boluda adam kalmadı mı acaba adamlar tutkun vesselsam
  • Bağlantı önemli 18 Ocak 2022 . 15:46

   Rektör ikinci döneminde ipin ucunu iyice kaçırdı, cemaat yapılanmasına genel sekreterlikle devam ediyor gibi, dahası da olacaktır, kimse Bolulu daire başkanı falan beklemesin. aynı cemaatten Bolulu biri çıkarsa ancak o zaman olur
  • Sistem atadı18 Ocak 2022 . 15:23

   Bolu belediye başkan yardımcısıyken meclis üyeleri ses çıkaramadı.şimdi rektör atandı istediğini alırkenmi birine sormasını bekliyoruz.sistemin sonucu negelir eldenn
  • Zahmanlalı 18 Ocak 2022 . 15:01

   Hepiniz yanlış yazmışsınız.Bolumuzun başına bela olan adam bu sekreter olan adam değil. ALAADDİN YILMAZ dır. Gelmis geçmiş bolunun başına Bolu beyinden sonra gelen 2.zulümkâr zat alaaddindir.
  • Çok gezen bilir18 Ocak 2022 . 14:37

   Bolu'nun başına bela oldu git kardeşim Gaziantep e oradaki üniversiteye genel sekreter ol istersen rektör ol ne işin var Bolu'da burada insanmı yok sekreterlik görevini yapacak
  • Mahmuta 18 Ocak 2022 . 14:36

   Sayın Mahmut bey lıyakatmı cemaatmi siyasetmi o bahsedilen kişi rüşvet ve yolsuzluktan hapiste yatmış biri sen neyin kafasındasın şu ana kadar kime neyin hesabı soruldu bir örnek verebilirmisin saygılar
  • Gerçekler18 Ocak 2022 . 14:34

   Ne güzel Bolu. chp il başkanı kazım karsu tunceli dersimli chp ilçe başkanı ersan türkoğlu erzincanlı.
  • BOlu lu vatandaş18 Ocak 2022 . 14:11

   Yazık. Yazık çok yazık Türkiye de bu ne kadar Atatürk düşmanı varsa paye veriliyor. Ülkede bu kalitesiz adam kadar adam bulamamışlar mı. Rahmetli İzzet Baysal Babanın kemikleri sızlyordur. Çok yazık
  • Ziya18 Ocak 2022 . 13:16

   Bunlar ilim bilim insanı değiller. Nerede çıkar var oradalar. Alaattin ve AKP liler, Bolulu siyasiler ve Tanju bey, Vakıf ve STK Bu üniversite 30 yıllık olmasına rağmen içeriden bir Genel Sekreter ve daire başkanları çıkaramıyor ise o yöneticileri Yüce ALLAH sizleri nasıl yapsın bilmiyorum ama zelil ve rüsva olun inşallah.
  • Jale18 Ocak 2022 . 13:08

   Mahmut, Rektör, Alaattin, Bolunun partili partisiz siyasetçileri, Vakıf mütevelli heyeti, sendikacılar, sivil toplum kuruluşları ALLAH sizleri bildiği gibi yapsın. Dilsiz şeytan olmamak için bu şahısları kınıyorum.
  • Bolulu1418 Ocak 2022 . 13:06

   Sayın "Mahmut" isimli beyefendi; siz hiç bir başarısızlık olduğunda hesap sorulduğunu duydunuz mu? tabiki kiminle çalışacağını üst yönetici takdir eder ama Bolu ile neredeyse hiç ilgisi olmayan ve Belediyecilik konusunda çalışmış birinin Üniversitede böyle bir üst düzey görevde ne kadar başarılı olacağı konusunda hangi veri üzerine bu atama yapılmıştır, bilen var mı?
  • Akademisyen18 Ocak 2022 . 12:59

   EmeKlliligi gelmş geçmiş birisini taaa Haliliye belediyesinden getirmenin mantığı nedir Boluda adammı kalmadı Boluda belediyedeyken ne yaptıda universiteye faydalı olsun
  • Şerafettin TEKİN18 Ocak 2022 . 12:54

   Diğer il üniversitelerinin bilim insanları gelip "Boluda yeni bitki türleri filan keşfediyor" haberi vardı gecen gun medyada.. Keşfeder tabii ki, bizimkiler çok meşgullar hep bu işlerle.!!
  • Cemil18 Ocak 2022 . 11:58

   Hiç görmedim,tanımam da..ama belediyede görev yaptığı zaman partili,partisiz kimse iyi bahsetmezdi.ukala,belediye ile sorunu olan insanlara üstperdeden bakan biri olarak hatırımda
  • Bolulu1418 Ocak 2022 . 11:48

   Daha önce de üniversite konusundaki haberlere karşı Vakıf Mütevelli Heyeti üyelerine seslenmiş, karşılık olarak buradan verilen cevapta kendilerinin yönetim işine karışmadıklarını belirtmişlerdi. Bu gidişle üniversite kalmayacak, bakalım neyin heyeti olacaklar. Bu heyet Rahmetli İzzet Babamızın en büyük eserinin koruyucusu olmaları lazım, yanlış görünce toplanıp bir karar alıp basın açıklaması ile bunu duyurmaları lazım, ama NEREDE!
  • Bolulu18 Ocak 2022 . 11:39

   Yazık ki ne yazık artık güven inanç kalmadı bolu lu siyasiler uyumaya devam aferim size
  • Mahmut18 Ocak 2022 . 11:27

   Ekip olarak yönetilen yerlerle alakalı kimle çalışacağını üst yönetici takdir eder. Yapacak birşey yok. Başarısız olduğunda o kişiyi oraya getirenler o na hesabı sorarlar. O yüzden saygılı olmak lazım.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak