BolununSesi, Bolu'nun Gerçek Sesi !

Rekor düzeyde kar yağışı bekleniyor

Rekor düzeyde kar yağışı bekleniyor
  20 Ocak 2022

  Rekor düzeyde kar yağışı bekleniyor Bolu’da etkili olan kar ...

      Rekor düzeyde kar yağışı bekleniyor

        Bolu’da etkili olan kar yağışı bugün (Perşembe) günü ara verirken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre kentte hafta sonu rekor kar yağışı bekleniyor.

          Bolu’da Pazar gününden bu yana etkili olan kar yağışı hayatı felç etti. Kent merkezinde kar kalınlığı yaklaşık 70 santim olarak ölçülürken yüksek kesimlerde ise yaklaşık iki metreye ulaştı. Kar yağışı bugün (Perşembe) günü dururken güneş yüzünü gösterdi. Yoğun kar yağışının Cuma günü tekrar geri döneceği açıklandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre yarından itibaren etkili olacak şiddetli kar yağışıyla birlikte kentte rekor kar yağışı bekleniyor.

  Beklenen Meteorolojik Hadise: Ülkemiz Hafta Sonundan İtibaren Aşırı Soğukların Etkisi Altına Girecek!

  Genel Durum:Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın, bu hafta sonundan (22.01.2022 Cumartesi) itibaren batı kesimlerden başlayarak bölgemiz genelinde etkili olması bekleniyor. Önümüzdeki hafta başından (24.01.2022 Pazartesi) itibaren, bölgemizin Karadeniz üzerinden gelecek daha soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği, bunun sonucunda bölge genelinde aşırı soğuk hava koşullarının görüleceği tahmin ediliyor.

       21.01.2022 Cuma günü; Bölgemizde beklenen yağışların, Batı Karadeniz bölümünde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağışların Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde kar yağışı şeklinde kıyı kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

       22.01.2022 Cumartesi günü yağışların; Bölge genelinde yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

        23.01.2022 Pazar günü; Bölge genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Batı Karadeniz’de yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

        24.01.2022 Pazartesi gününden itibaren; Karadeniz üzerinden gelecek aşırı soğuk hava nedeniyle bölgemizde görülecek yağışların kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

        Yapılan son değerlendirmelere göre aşırı soğuk ve kar yağışlı havanın 27.01.2022 Perşembe gününe kadar etkili olması bekleniyor.

       Aşırı soğuk hava, yoğun kar yağışları, çığ tehlikesi ve zirai don için vatandaşlarımızın ve yetkililerin, Meteoroloji

       Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı güncel hava tahmin ve uyarı raporlarını takip etmeleri önem arz etmektedir.

       METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

      Geçerlilik Periyodu: 20.01.2022 18:00 - 27.01.2022 18:00

       Uyarı Yapan Merkez: Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi

  • Bolu halkı27 Ocak 2022 . 11:31

   Bugün 27 ocak ve yollarda kaldırımlarda halen yürüyemiyoruz
  • Halil22 Ocak 2022 . 07:24

   Cehape zihniyeti hizmetçi değildir milletin efendisidir milletin efendisine belediye hizmetlerini verirsen elbette hizmet alamazsın heriflerin hizmet fıtratlarına ters ağızlarını açtıklarında ne diyorlar cumhuriyeti biz kurduk yani efendi biziz köle sizsiniz nerde görülmüş efendinin hizmet ettiği reis nediyor biz milletin hizmetkarıyız birdahaki sefere saçma sapan gerekçelerle cehapelilere oy vemeyin vermeyin ki hizmet göresiniz saftirikler cehapelilerde haram korkusu Alla
  • Aydın22 Ocak 2022 . 00:50

   Köy yolları kapalıymış...senin işin şehir içi köy yolunu niye takip ediyorsun...köy yolu açılıncamı şehri açaçaksınız.
  • Bolulu21 Ocak 2022 . 11:48

   Onun işi bunun işi ile sorun çözülmez. Belediye başkanı bir an önce Valilikten destek istemeli. Özel idarenin araçlarını kiralamalı. Belki yıllarca bir daha böyle kar yağmayacak. Kar kürüme aracı alıp garajda mı yatırsın. Öde parasını destek al bir an önce temizlet. Özel sektörde bir sürü; loader var, kamyon var. Öde bedelini iki günde sorun çözülür.
  • SADİ İÇTEN21 Ocak 2022 . 08:44

   şehir merkezine yapılan buzulüme anlam veremiyorum merkez sokaklar da yürümek imkansız madem temizliyecek gücin yok neden geniş kaldırımlar yaptın bo sokaklara
  • GÜZEL BOLUNUN MAĞDUR HALK20 Ocak 2022 . 20:30

   BİZ HALKIZ! APARTMANIMIZIN ÖNÜNÜ KÜRÜDÜK.YİNE DE 10 DAKİKADA GİDECEĞİMİZ YERE YARIM SAATTE VARAMIYORUZ ÜSTÜMÜZ BAŞIMIZ GÖL GİBİ BELEDİYE İŞ ÜRETECEĞİNE HABİRE LAF ÜRETİYOR LÜTFEN BELEDİYE AZ LAF ÇOK İŞ
  • milli eğitime20 Ocak 2022 . 18:28

   yarın tatil mi
  • Kudret Çenek20 Ocak 2022 . 18:11

   lütfen elektrikçiler caddesini de (ferit talay cd) bir kepçe yada küreme arabası yollayabilir misiniz? yollarda yürüyemiyoruz. 3 gündür hiç bir bakım yapılmadı.
  • Metin Çelik20 Ocak 2022 . 15:34

   Belediye Sokakları temizlemiyor . suçu valiliğe iktidara atıyor iller bankasından sana her ay düzenli para yatmıyor mu . o paralar vergilerden toplanan ve belediyelerin nüfus yapısına göre belediye hizmetleri için gönderilen paralar ne bir eksik ne bir fazla. zaten o gönderilen paraların içerisinde kar kürüme kumlama ve tuzlama karşılığı var siz kimi kandıroyrusunuz tabii hortumlanan paraların miktarı çok olunca biz şu kadar mazot yaktık dersiniz
  • Bolulu20 Ocak 2022 . 14:16

   Siyaset bulaşırsa böyle olur. Hükümet CHP belediyelerine yardım etmiyor. Eğer belediye AKP olsa tüm devlet kaynakları seferber olurdu. Amaç siyaset olunca böyle oluyor. Araçlar garajlarda. Belediye ne kadar kaynak ayırabilir ki. Birde 17 köy mahalle yapılınca Belediye alanı büyüdü. Valiliğin bu konuya el atması gerekir. Bu olağan üstü bir durum. Hızlıca organize olup Sokaklar temizlenmeli. Halkda yardım etmeli.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak