BolununSesi, Bolu'nun Gerçek Sesi !

Belediyespor'dan Bolu'ya yakışmayacak büyük ayıp!

Belediyespor'dan Bolu'ya yakışmayacak büyük ayıp!
  26 Ocak 2022

  Kadın voleybolcular, Bolu deplasmanında yaşadıkları korkuyu anlattı Voleybol Misli.com ...

         Kadın voleybolcular, Bolu deplasmanında yaşadıkları korkuyu anlattı
         Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi'nde Bolu Belediyespor'a deplasmanda 3-1 kaybeden Mert Grup Sigorta'nın voleybolcuları, ev sahibi takım taraftarlarınca maç sırasında kendilerine çok ağır hakaretler edildiğini ve karşılaşma sonrası çıkan arbededen dolayı büyük bir korku yaşadıklarını iddia etti.

         Voleybol Sultanlar Ligi'nde Bolu Belediyespor'a deplasmanda 3-1 kaybeden Mert Grup Sigorta'nın voleybolcuları, ev sahibi takım taraftarlarınca maç sırasında kendilerine çok ağır hakaretler edildiğini ve karşılaşma sonrası çıkan arbededen dolayı büyük bir korku yaşadıklarını iddia etti.

          Ligde geçen hafta sonu oynanan maçın ardından iki taraf arasında olaylar yaşandı. Mert Grup Sigorta Takımı'nın kaptanı İkbal Merve Albayrak, Rus sporcu Olga Biryukova ile oyuncular Ayça İsmailçebioğlu ve Merve Çepni, olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

         Takım kaptanı İkbal Merve, çok üzücü bir olaya şahitlik ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

        "Mağlubiyetin ardından böyle bir şey nasıl yaşadık, anlayamıyoruz. Bunun şokunu da henüz atlatamadık. Maçın ilk anından itibaren biz, yoğun küfür ve hakaretler içerisinde oynadık. Hakem iki kez oyunu durdurup anons yaptırdı ama kesilmedi. Maçın sonuna doğru su şişeleri fırlattılar. Karşılaşma bitince ben maç raporunu imzalamak için bekliyordum ancak o sırada protokol tribünündeki insanların aşağıya indiğini gördüm. Yöneticimizi ve istatistikçimizi darp ettiler. Bizler korkudan ağlamaya başladık. Kızlar soyunma odasına doğru koşmaya başladı fakat orası da çok kalabalıktı, korkunç bir atmosferdi."

         Maçı kaybettikten sonra takımdan kimsenin tribünlerle diyaloğa girmediğini vurgulayan İkbal Merve, "Ağza alınmayacak hakaretlerin dışında, el, kol ve beden diliyle taciz girişimlerinde bulundular. Maçın bitiminde ne oldu, biz anlamadık. Sahadan çıkamadan çakmaklar, şişeler fırlattılar. Maç sonu kaçmaya çalıştık, korku dolu anlar yaşadık. Soyunma odasına giremedik, bunun paniğini yaşadık. Emniyetin kameralarında da vardır. Ben o sırada ağlıyordum ve polislerden kamerayla tribünü çekmelerini istedim. Biz kaçmaya çalışıyorduk. Biz, voleybol ülkesiyiz. Biz, hiçbir şekilde voleybola şiddetle gölge düşürülsün istemiyoruz. Bundan dolayı çok üzgünüm." ifadelerini kullandı.

         Salondan polis eşliğinde ayrıldıklarını aktaran başkent ekibinin kaptanı, "Hava şartlarından dolayı da bir gece Bolu'da kaldık. Yabancı sporcular niye kalıyoruz, otelde, etrafta polis var mı, diye sordular. Türkiye Ligi, dünyada sayılan ve sevilen bir lig. Çok kaliteli bir ligimiz var. Biz böyle şiddet olaylarına alışık değiliz, çok üzgünüz." diye konuştu.

       Biryukova: "Bu insani bir davranış değil, böyle şeyler yaşanmamalı"

        Mert Grup Sigorta'nın Rus sporcusu Olga Biryukova, hakemin son düdüğünden itibaren tribünden insanların sahaya atladığını savunarak, şunları kaydetti:

       "Antrenör ekibimize saldırmaya başladılar. Maalesef güvenlik görevlileri de buna ilk başta müdahale etmedi. Sahaya bir sürü şey fırlattılar. Hepimiz insanız, biz sadece voleybol oynamaya çalışıyoruz. Sahada bir sürü kadın vardı, onlar bunları düşünmeden saldırmaya yönelik hareketlerde bulundu. Birçok insan bu maçı izliyor. Bu insani bir davranış değil, böyle şeyler yaşanmamalı. Ben 3 sene de Beşiktaş'ta oynadım. Türkiye'de ve Rusya'da voleybol hayatımda böyle bir şeyle karşılaşmadım. İlk kez böyle bir olay gördüm."

        Ayça İsmailçebioğlu: "Maç boyunca çok ağır hakaretlere maruz kaldık"

        Başkent ekibinin smaçörü Ayça İsmailçebioğlu, yaşadıkları şoku hala atlatamadıklarını dile getirdi.

        Hakemin tribünleri boşaltmak için üçüncü uyarıyı vermesini beklediklerini ancak bunun gerçekleşmediğini aktaran Ayça, "Maç bitimi taraftarlar şişeler fırlattıktan sonra sahaya indi. Antrenörümüz ve menajerimiz darp edildi. Hepimiz bu korkuyla soyunma odasına kaçmaya çalıştık. Bu sefer de tünelin oradaki taraftar grubunun hakaretlerine maruz kaldık. Çok korktuk. Bu şekilde ağırlanmayı beklemiyorduk. Maç sonunda dönüş yolunda takipçilerimiz mesaj attı ve çocuklarıyla maça gelmeye endişe duyduklarını söylediler. Çok korktuğumuzu söyleyebilirim. Voleybolda çok başarılı bir ülkeyiz. Voleybola şiddet girmemeli." değerlendirmesinde bulundu.

         Takımın orta oyuncusu Merve Çepni, daha önce böyle bir atmosferle karşılaşmadığını vurgulayarak, "Çok korktum. Soyunma odasına ilk gidenlerdendim. Tribüne baktığımda inanılmaz bir kalabalığın sahaya atladığını gördüm. O can havliyle kaçmaya çalıştım. Dışarıda ağlamaları ve bağırmaları duydum. Tekrar sahaya baktım ve inanılmaz bir arbede vardı. Teknik heyetimize de bir fiziksel şiddet uygulanmış. Kızlar o korkuyla geldi soyunma odasına. Özellikle yabancı oyuncularda büyük bir korku vardı. Ne olduğunu bile anlamadılar. Buradan nasıl çıkacağız endişesine kapıldılar. Kadın voleybolu bu. Biz savunmasızız. Kendimizi koruyacak bir gücümüz de yok, kaçmaktan başka şansımız yoktu" diye konuştu.

  • murat31 Ocak 2022 . 00:20

   Voleybolu izleyicisiyim. Tribünün en güzel yerini holiganlara tahsis ediliyor. İlk maçlarda ailemle yanlışlıkla oturmuşum . kalkmamı rica ettiler kalktım. herşeyi geçtim yapılan tezahüratlar... Bolumuza asla yakışmıyor. Ne olursa olsun rakibe vede bayan rakibe "PİÇ"li bir tezahüratı kimse kaldıramaz. Yetkililere duyrulur.
  • neco28 Ocak 2022 . 21:48

   Alocu bu işte bir yanlışlık olmasın 4 aydır maaş alamıyoruz diye yazmışsın,burada yazılanlara göre başkan kaç parası oldugunu bile hesaplayamayacak kadar zengin bir iş adamı yöneticide avukat e nasıl oluyorda klüp çalışanları para alamıyor.
  • Hodri Meydan aloooo28 Ocak 2022 . 11:49

   Belediyespor Kuluıp calışanları 4 aydır maaaaş almıyor. bunu neden duymuyorsnuz. adamlar mahkeme koridorlrında avukat arıyor. İnsanlar calısdıkları alın teri parsını alamıyor dha. siz neden bahsedyrosuznz.
  • Cumhur Bandakçıoğlu28 Ocak 2022 . 08:52

   Karşı tarafın yöneticileri dururken neden sporcuları açıklama yapıyor. Net bir skorla geçilen maçta neden ev sahibi takımın taraftarı provokasyon yapsın. Voleybol maçını futbol maçına çevirmek doğru değil. Küfür kabul edilemez..
  • Kimse masum deil27 Ocak 2022 . 21:18

   Karşı takım taraftarı terbiyesizdi, bizim taraftar da terbiyesizdi,karşı takım heyeti terbiyesizdi, bizim yöneticiler de el hareketi çekti. Daha ne olmasını bekliyoduk.
  • soru27 Ocak 2022 . 15:14

   ya ben şeyi anlamadım : karşı taraf masum masum durmuşta bolu taraftarı mı durup durduk yerde saldırmış? daha önce yenilse de hiç böyle bişey yapmayan rakibi alkışlayan taraftar durup durduk yerde bu hafta yendiği halde nasıl ve neden saldırmışki? kameralar incelensin
  • kartlık27 Ocak 2022 . 12:53

   Bu konuşan sporcu çok agresifti kart da yedi hakemden.
  • Bolulu 27 Ocak 2022 . 10:43

   Sinan Başkan açıklama yaptı hukuki süreç başlatılacak dedi.Misafirimiz olan takıma en ufak bir taşkınlık yapılmadı ve hakkımızı arıcaz dedi.Ben bir Bolulu olarak Sinan başkanıma inanıyorum.
  • tribün27 Ocak 2022 . 10:34

   hayatında maça gitmemiş adamlar burada en kral tribüncü oluyor bakıyorum da. Voleybol maçlarında kadınlarımızı üzecek ne bir beste ne de hareketimiz olmuştur. Rakip takımın saldırması ile başlayan olayları bize yıkma çabası. Siz nasıl Bolulusunuz lan! Düşmanı dinleyip dostu hemen astınız. Yazıklar olsun...
  • Yazık 26 Ocak 2022 . 22:17

   Tespit edilip bir daha alınmamalılar alt lig de ilken neredeler di hayatlardı güzel bir kadına merhaba diyecek özgüvene sahip olamayan lavuklar orda kadın küfür ediyor kadın lan onlar sahaya girsen ne yapacaksın dövecekmisin insan azmanı karaktersizler
  • Yarenler26 Ocak 2022 . 20:59

   Boluspor’dan temizlenen irinler Bolu Belediyespor’a mi dolmus? Varsa yoksa alkol alip kufur eden muptezellerdir bunlar. Bolusport macina artik keyifle gidiyorum bu tipler olmayinca. Bir de takim tat verse cok daha guzel olacak.
  • komik26 Ocak 2022 . 17:42

   ulan bi zevkimiz bu vardı, stadın holiganları geldi doldu burayada.
  • Bolulu 1426 Ocak 2022 . 14:33

   Bolu Belediyespor Boluyu karalamaktan öte ne işeyarıyorki zaten
  • Yarenk26 Ocak 2022 . 14:06

   Futbol zatende voleybolunda içine etmeyi başarmışız. Devam.
  • Ah tanju ah26 Ocak 2022 . 13:50

   Voleybol maçlarını da futbol maçına çevirdiniz bunda en büyük pay Tanju beyindir. Gelip maça 10 dakka kalıp karşı tribünden foto çektirip tribünlere oyna. Sonra yönetim zaten facia, hiç yönetimdeki biri teibünlere hareket çeker mi ya çoluk çocuk var orda. Rezalet. Sonra bu memlekette seyirci ararsınız.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak