BolununSesi, Bolu'nun Gerçek Sesi !

Bolu'da 1 mayıs kutlandı

Bolu'da 1 mayıs kutlandı
  1 Mayıs 2022

  Bolu'da 1 mayıs kutlandı İşçi Sınıfının Uluslararası Birlik, Mücadele ...

  Bolu'da 1 mayıs kutlandıBolu'da 1 mayıs kutlandıBolu'da 1 mayıs kutlandıBolu'da 1 mayıs kutlandıBolu'da 1 mayıs kutlandı

         Bolu'da 1 mayıs kutlandı

        İşçi Sınıfının Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma günü 1 Mayıs Bolu Emek ve Demokrasi Platformu koordinesinde yürüyüş ve mitingle Kardelen Meydanı’nda kutlandı. Yüzlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirilen yürüyüşte alkışlar ve zılgıtlarla “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” ve “AKP mezara halk iktidara” sloganları atıldı.

          "BİRLİKTE YARATACAĞIZ"

            Bolu emek ve demokrasi Platformu adına açıklamayı Serdar Koçyiğit okudu. Koçyiğit, bu düzenin yurttaşların hakkını, hukukunu çiğnediğini ve adaletsizliği büyüttüğünü söyledi.Seçme, seçilme hakkının yok sayıldığını, belediyelere kayyumlar atandığı, vekillerin cezaevlerine konulduğunu, cezaevlerinin tabutluğa ve işkence merkezlerine dönüştürüldüğünü, kitlesel tutuklamaların hız kesmediğini belirten Koçyiğit, “Tek adam rejiminin sona ermesi, demokrasi ihtiyacı ve köklü bir değişim talebi mutlu bir azınlık dışında tüm kesimlerin ortak talebidir. Emeğin, eşitliğin, özgürlüğün, demokrasinin, barışın, laikliğin hâkim olduğu, işsiz kalınmadığı, aç yatılmadığı bir dünya ve ülke istiyoruz. Birleşerek yaratacağız. Birleşerek değiştireceğiz!Biji Yek Gulan. Yaşasın 1 Mayıs” şeklinde konuştu. Kadınlara yönelik şiddet, taciz ve tecavüzün son bulduğu, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin ortadan kaldırıldığı, kimsenin cinsiyetinden, kimliğinden, inancından dolayı ikinci sınıf yurttaş muamelesi görmediği bir ülke talebinde bulunan Koçyiğit, “Biz tüm sömürülenler, yoksullaşanlar, ezilenler olarak bu düzeni değiştirme, 84 milyonun insanca yaşayacağı bir ülkeyi inşa etme gücümüz var. Birleşerek değiştireceğiz!” dedi.

        "GÜVENCESİZ İSTİHDAMA MAHKUM OLMAMIZ BEKLENİYOR"

         Sömürünün çarklarının milyonlarca işçinin, emekçinin canıyla, kanıyla döndürülmeye çalışıldığını belirten Koçyiğit, “Güvenceli-kadrolu çalışma hakkımız yok sayılıyor,  güvencesiz istihdama mahkûm olmamız bekleniyor. Anayasa ile güvence altına alınan çalışma hakkımız ortadan kaldırılıyor, KHK’lar ve geçici 35. Madde eliyle on binlerce kamu emekçisi hukuksuzca ihraç ediliyor. Sendikalı oldukları için binlerce işçi işten çıkarılıyor”diye konuştu.

         "KÖTÜ MUAMELELERİN YAŞANMADIĞI BİR ÜLKE İSTİYORUZ"

          Sendikal hak ve özgürlüklerin, hak arama yollarının önünün açıldığı, grevlerin yasaklanmadığı yeni bir çalışma yaşamı talebinde bulunan Koçyiğit, “Birleşerek hayata geçireceğiz!Düşüncenin, ifade özgürlüğünün cezalandırılmadığı, savaşların olmadığı, başta Kürt sorunu olmak üzere sorunların barış ve diyalogla çözüldüğü, cezaevleri yerine okulların yapıldığı, işkence ve kötü muamelenin yaşanmadığı bir ülke istiyoruz. Birleşerek ve ortak mücadele ile inşa edeceğiz!”ifadelerine yer verdi. “Çalışma hakkımızı ortadan kaldıran OHAL uygulamaları ve uygulayanları gidecek, birleşerek biz kazanacağız!”diyen Koçyiğit, “Biz tüm sömürülenler, yoksullaşanlar, ezilenler olarak bu düzeni değiştirme, 84 milyonun insanca yaşayacağı bir ülkeyi inşa etme gücümüz var. Birleşerek değiştireceğiz!Yaşasın 1 Mayıs!Biji Yek Gûlan!” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Açıklamanın ardından zılgıtlar eşliğinde halay çeken kitle daha sonra dağıldı.


   

  • Yusuf 6 Mayıs 2022 . 05:42

   İşçi olmayan karnı tok sırtı pek kesimin bayramı. Kapital sistemin kominist vitrini.
  • Davut 2 Mayıs 2022 . 17:29

   Nedense 1 mayısta işçilerden çok vatan hainleri daha çok onplanda 1 Mayıs fasafiso işçi emekçi hakları ise CHP si içinde yalan akp si içinde yalan hepsi yalan yalan yalan koltuğa oturan nasıl ..... Diye dusunuyor
  • zahmanlarlı 2 Mayıs 2022 . 09:31

   Tanju ÖZCAN 1 Mayıs larda Bolu da olmamaya özen gösteriyor. Tıpkı Abdullah Gül hazretlerinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarından kaçması gibi o da aynı hareketi yapıyor. 1 mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Tanju ÖZcan sana oy veren Demokrat Kitleler bu hal ve hareketlerini unutmayacak ve oy vermeyecektir.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak