BolununSesi, Bolu'nun Gerçek Sesi !

Hayvanları hepimiz seviyoruz, ancak…!

Hayvanları hepimiz seviyoruz, ancak…!
  4 Mayıs 2022

  Hayvanları hepimiz seviyoruz, ancak…! Başıboş köpeklerin çocuklara saldırı haberlerini ...

  Hayvanları hepimiz seviyoruz, ancak…!

           Başıboş köpeklerin çocuklara saldırı haberlerini son günlerde televizyon haberlerinde sıkça duymaya başladığımız şu günlerde, Kent Meydanı’nda ve İzzet Baysal Caddesi’nde başıboş vaziyette dolaşan köpekler ister istemez tedirginlik yaratıyor.

            Bolu Belediyesi tarafından kısırlaştırılarak sokaklara bırakılan sahipsiz köpekler, vatandaşların arasında sürü halinde gezmeye başlayınca tedirginlik yaratıyor.

            Son günlerde Türkiye’nin birçok ilinde çocuklara saldırarak yaralanmalarına neden olan başıboş köpekler sıkça haber olmaya başladı.

            Bu habere hayvan severler tepki göstereceklerdir ama, Bu ülkede bir çocuk köpekten kaçarken yoldan geçen aracın altında kalarak hayatını kaybetti. Bir başka çocuk ise köpeklerin saldırısında ağır yaralandı ve halen yaşam savaşı veriyor.

            Hayvanları hepimiz seviyoruz, ancak vatandaşların arasında sürü halinde dolaşan köpeklerin de özellikle çocuklar için tehlikeli olduğu gerçeğini görmezden gelemeyiz. 

  • Köroğlu Torunu7 Mayıs 2022 . 14:30

   Bolulu rumuzlu arkadaş bizde boluluyuz ama bizim dediğimiz bu hayvanlar ısırıyor saldırıyor kulağı küpeli olanlar zararsız belediye kısırlaştırılıyor diyorsun bizde bu köpekler bize tecavüz ediyor demiyoruz saldırıyor ısırıyor diyoruz
  • engin 7 Mayıs 2022 . 02:31

   Dünya sadece insanlara ait değil. Ayrıca saldırgan insanları nereye koyacaksınız. !!!
  • Önce İnsan7 Mayıs 2022 . 01:31

   Köpekler başka bir köpek görür görmez derhal saldırır. O nedenle sahipli köpeğinizi bu sahipsizler yüzünden asla gezdiremezsiniz. Köpekler, doğada kedilere saldırıp boğarlar. Onların canı yok mu? Bir yılda insalara binlerce köpek saldırısı kayıtlı iken onlar candır laf salatası ile kendinizi tatmin etmeyin. Avrupa ülkeleri bilmiyor da siz mi biliyorsunuz. Orada ağızlıksız, tasmasız köpek bile gezdiremezsiniz. İnsanları korumaya, sevmeye çalışın. Başaramıyorsanız psikologtan destek isteyiniz.
  • Bolulu6 Mayıs 2022 . 19:08

   Kulakları kupeli olanlar kısırlaştırılmış ve belli bir süreden sonra halk içine bırakılıyor yani zararsız. Bazı Japon askerleri köpeklere laf atıyor köpekmiş saldırırmış sen köpeğe bir zarar versen bile o sana zarar vermez yok lidermiş o saldırımış bir b.k bilmeyenler yorum yapıyor . Toplumun hayvanlara ihtiyacı var onların bize berber yaşamayı öğrenmemiz lazım . İngilterede parklarda geyikler tavşanlar sincaplar her hayvan var önce hayvan sevgisi sonra insan sevgisi. Bolununsesi sana da bu haber yakışmamış belediye başkanına sallamak için can dostlarına zarar veriyorsun ayıp.
  • bisikletçi6 Mayıs 2022 . 18:27

   Bu sabah işe giderken sabah saat altı civarında bir tanesi ilk önce bir bayana sonrada bana dogru saldırdı halbuki hergün geçiyorum hükümet binasını önünden.....
  • HansÖzGurbetçiOğulları6 Mayıs 2022 . 15:01

   Köpekler grup halinde gezerken, içlerinde bulunan lider ruhlu köpek insana saldırırsa, diğer köpekler de grup liderine uyup aynı şeyi yapar. Dikkat edin. Sokağa yemek koymayın. Belediye gerekli işlemleri gerçekleştirsin.
  • sait6 Mayıs 2022 . 13:03

   Köpeklerin üzerinden kimse vicdan yapmasın.Ne işi olur şehrin merkezinde bir sürü köpeğin.Madem çok istiyorsunuz akşam eve dönerken isteyenler için söylüyorum birer tane götürün bilader.Bu ne ya?
  • asil5 Mayıs 2022 . 11:09

   yaw başlayacam ne olacak bu köpek sorunu heryer köpek
  • Köroğlu Torunu5 Mayıs 2022 . 09:34

   Kulağında küpe olunca köpek kopeklikten vazmı geçiyor. Kulağında küpe olunca ısırmıyor mu?
  • Kent sokaklarında köpek o4 Mayıs 2022 . 21:36

   İki hafta önce Caddede yürürken gördük köpekleri yatıyorlar orada burada. İki tanesi birden kalktı saldırıya geçti havlayarak. Baktık ki zavallı bir kediye saldırıyorlar. Kedi caddedeki ağaçlardan birine tırmandı da kurtuldu. Sokaklarda sahipsiz köpek olmamalı.
  • Semiha hoca4 Mayıs 2022 . 20:56

   Her kulağı kūpeli köpek kent merkezinde dolaşırsa yandık .Bu kadar kopek sūrū halinde gezmemeli.Yaz geliyor patilerin sıcak taş kaldırımda aksama kadar durması o canlara en buyuk kötūlūktūr.
  • Sevgi değil bu4 Mayıs 2022 . 20:44

   Herseyon faxlası zarar.Kent meydanında bu kadar başıboş köpek hayvan sevgisi degil bilinçsixlik .Bunların yasam alanı kaldirimlar kent merkezi degil.
  • bolulu4 Mayıs 2022 . 19:50

   yeşil küpeli onlar zararsız.
  • KADRİYE koç 4 Mayıs 2022 . 14:30

   Şu hayvanlarin hiç kimseye zararları yok. Her gördüğümde severim dünya tatlıları. Herkes besler önüne bı kap yemek koyarsa ve sevgi ile yaklaşırsa hicbirsey olmaz. Bunlar 4 lü dolaşıyor arkadaş grubu kurmuşlar kendilerine. Hepsi bal hepsi aşk ♥️ Tedirgin olan sokağa çıkmasın bı zahmet. Sokak köpeği bu pitbull ya da vahşi cinslerden değil. Sevgi verin sadece sevgi
  • Köroğlu4 Mayıs 2022 . 14:26

   Köpeklerin, civar illerden, ilimize bırakıldığını görüşündeyiz. Zabıta ekiplerinin ve sokak bekçilerinin biraz daha gayretli olması, gereğini yapmasını tavsiye ederiz.
  • Doğa 4 Mayıs 2022 . 10:51

   "Şekil şemal "gibi hayvan diyemiyece yüceltmiş olurum sizin gibilein bu gezegenden imha edilmesi gerek.Hayvanların kime ne zararı var.Kendimize bir bakalım onlarmı bu gezegende zararlı biz insan müsveddelerimi bi düşün .Allahın cenneti bahşetiği yaratıklar hayvanlardır.Cahalet almiş başini gidiyor
  • Başkan tatilde4 Mayıs 2022 . 10:48

   Başkan daha kendi sokağına sahip çıkamıyor.Kaldı ki Bolu ya sahip çıkacak.birisi demiş kimseye zararları yok diye. Daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor. Tamam Allah a şükür Bolumuzda bir olay olmadı ama bu olmayacak anlamına gelmez. Köpeklerin yaraladiklari çocuklar ve üniversite öğrencisi bir genç kızımıza köpeklerden kaçarken araba çarpıp ölmedi mi? Arkadaş uzayda mi yaşıyorsunuz? Tamam bizde seviyoruz da bu sevmek degilki
  • Şekli şemal4 Mayıs 2022 . 10:40

   Bu işi bir şekle şemale sokmak lazım. Besin arttıkça üreme de artar. Öle gelişi güzel hayvan besleyerek hayvanları korumuş falan olmazsınız. Hayvanseverim diye çıkıp ortaya kafanıza göre hayvan besleyip, sokak hayvanlarını gelişi güzel egolarınızı tatmin etmek için besleyerek onları koruyamazsınız. Bunu yapmamalısınız ki doğal olmayan şekilde üreyerek sayılarının tehlikeli boyutlara ulaşmasına engel olasınız. Acil çözüm, bireysel olarak sokak hayvanlarını beslemekten vazgeçelim, bu işi yerel yönetimlere ve devlete bırakalım ve yerel yönetimleri ve devleti kontrol edelim. Zaman içerisinde de bu işe bir şekil şemal verilsin. psikopat hayvanseverlerin cevabi yorumlarına, üşenmeden cevap yazarım. iyi bayramlar.
  • Mehmet Gündoğdu 4 Mayıs 2022 . 10:13

   İzzetBaysalcaddesinde gördüğümüz başıboş köpeklerin hepsinin kulaklarında küpeler var. Sakin, sakin dolaşıyorlar, çoğu zaman da dükkanların önünde uzanarak uyuyorlar. Kimseye saldırdıklarını görmedik ve duymadık. Lütfen abartmayınız. Bu yorumu yayınlayacağınızdan emin değilim ama yine de yazdım
  • Mehmet4 Mayıs 2022 . 08:25

   Yalnız çocuklar mı korkuyor. Birçok yetişkin de hem korkuyoruz hem de onların zavallı hallerine üzülüyoruz. Güzel bir barınak yapın...
  • Cöle4 Mayıs 2022 . 08:04

   Şimdi birkaç"hayvansever" çıkar, işte onlar zararsız, bişey yapmaz, onlarında canı var der. Tamam iyi güzel de bizim mahallede de geziyorlar böyle sürü halde. Çoğu yakın köylerden gelen yalıksak köpek. Birisi hırladımı toplu halde saldırırlar. Akşamdan sonra çocukları markete gönderemiyorum şehrin göbeğinde..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak