BolununSesi, Bolu'nun Gerçek Sesi !

Ukraynalı mülteciler Bolu'ya mı yerleştirilecek?

Ukraynalı mülteciler Bolu'ya mı yerleştirilecek?
  8 Mayıs 2022

  Ukraynalı mülteciler Bolu'ya mı yerleştirilecek? Eski Devlet Bakanı Masum ...

        Ukraynalı mülteciler Bolu'ya mı yerleştirilecek?
        Eski Devlet Bakanı Masum Türker, 5 vakıf aracılığıyla Ukraynalıların Bolu ve çevre illere yerleştirileceğini ileri sürdü.

        CNN Türk’te yayımlanan Akıl Çemberi programında, Başak Şengül’ün yönetiminde sığınmacılar ve Türkiye gündemine ilişkin konular tartışıldı. Programa konuşmacı olarak katılan Eski Devlet Bakanı Masum Türker, Ukraynalı göçmenlerle ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya attı.

        “Ukraynalıların Bolu’ya yerleştirileceğini ileri sürdü”

         Türker, yeni hazırlanan proje ile Ukraynalıların Bolu’ya yerleştirileceğini ileri sürerek, “Şu anda uluslararası 5 tane vakıf var.  Bu 5 vakıf Amerika’dan, şuradan, buradan çok iyi para almışlar. Bunlar Ukraynalı göçü organize ediyorlar. Bunların seçtikleri ülkelerden birisi Türkiye. Türkiye’de seçtikleri iller var. Mesela: Düzce, Bolu, Adapazarı, Bilecik… Buralara Ukraynalı yerleştirme projesi” dedi.

        “Batı Türkiye’yi zayıflatmaya çalışıyor”

         Batı’nın Türkiye’yi zayıflatmaya çalıştığını da aktaran Türker, “Kaç kişi yerleşecek önemli değil, benim söylemek istediğim, batı Türkiye’yi güçsüzleştirmek için, iktidar kim olursa olsun, bu güçsüzleştirmenin karşısında durmalıyız. Bugünkü hükümetimi, bugünkü iktidarı güçsüzleştirecekse, inanın karşısında dururum. Neden önce vatan ama biz içimizdeki hesaplaşmayı öne çıkarıyoruz” ifadelerini kullandı.

  • Emeklisiniz10 Mayıs 2022 . 17:42

   Güldüm, kahkaha attım.
  • Tahsin10 Mayıs 2022 . 13:39

   Bolu'da da ülkemde de sığınmacı istemiyorum. Arap, bedevi, pakistanlı, afrikalı ve suriyeli... Ne olursa olsun bizim toplumumuzla uyum sağlamayacak insanlar. Toplumun huzurunu kaçıran bu insanları tez zamanda ülkelerine göndermek gerekiyor. Bunu hangi siyasi parti yaparsa oyumu o partiye vereceğim. Bütün sığınmacılar sınır dışı edilmelidir...
  • HansÖzGurbetçiOğulları10 Mayıs 2022 . 12:20

   Şu anda kilis ilimizdeki suriyeli sayısı Türklerden fazla. Bu ne demek? Rusya'nın, ukrayna toprağı olan donbass bölgesine saldırısına bakın. Rusya ne diyor? Burada soydaşlarımız var onları güvence altına almak için buraya saldırıyoruz. Ama ukrayna toprağı. Bizde de kilis'te suriyeliler çoğunluk. Suriye'nin kuzeyinden örgütler, bu insanları süpürüp Türkiye'ye yolluyor. Bizim ne yapmamız lazım? Avrupa'nın para karşılığı imzalattığı Geri Kabul Anlaşması'nı iptal etmemiz ve Dr.Beşar Esad ile görüşmelere başlamamız gerekiyor. Buna karşı çıkanlar ideolojik yaklaşımlarla Dr.Beşar Esad'a karşıdır. Ama unutmayın, Devlet duygularla/ideolojilerle yönetilmez. Kendi çıkarımız neyi gerektiriyorsa onu yapmalıyız. Türkiye, geçici sığınmacı ambarı değildir/olmayacak. Türkiye, din devleti olmayacak. Türkiye, ilelebet Laik Türkiye Cumhuriyeti olarak kalacak. Bunun teminatı bizleriz. Neden herkes din devletinden kaçıp avrupalı hristiyan devletlere gitmeye çalışıyor? -Düşün!. Dr.Beşar Esad ile zaten Adana Mütabakatımız var. Tekrar güven tazeleyip, amerika'nın ypg/pyd kantonlarını yerle bir etmeliyiz. Nasıl? Meşru Toprak sahibi Esad yönetimiyle birlik olmadan bu yapılamaz. Önce Esad'la anlaşıp, uluslararası hukuk önünde gereken işlemleri yapmalıyız. Amerika'yı bu bölgeden anca bu şekilde atarız ve ülkemizi garanti altına alırız. Suriyeliler
  • Aladağ 10 Mayıs 2022 . 07:36

   Endülüs devleti ve Arabistan dışında tüm İslam ülkelerinde yönetici elit haline geldi, daha sonra 1000 li yıllarda asıl büyük göçle iran üzerinden Anadoluya girdiler ve burayı yurt edindiler. Bunu yapanlar bizim atalarımızdı. Burada daha sonra Anadoluda yaşayan diğer kavimleri de Türkleştirip şu anda içinde yaşadığımız ülkeyi oluşturdular. Bunun şu anki durumla hiç bir alakası yok. Bir diğer husus da Anadoluya 1800 den itibaren Kafkaslardan, Kırım'dan, balkanlardan ve adalardan büyük bir insan göçü geldi. Ancak bu insanlar da yine son on yılda gelen göçmen topluluğundan farklıydı. Kırımdan gelen tatarlar ve nogaylarla Osmanlı'nın yüzlerce yıllık bir birlikte yaşamı vardı. Bu insanların uyum sağlaması zor olmadı. Balkanlardan gelen Müslüman milletler Anadoluyu yeni bir yurt olarak kabul etti, şenlendirdi. Kafkas muhacirleri de aynı şekilde uyum sağladı. Ancak bu dediğimi sadece dikkatli olunursa ırak ve Suriyeliler için geçerli. 1 2 kuşak sonra onlar da bu ülkenin parçası olabilirler. Ancak afgan ve pakiler için durum farklı.
  • Aladağ 10 Mayıs 2022 . 07:26

   Karnı tok, sırtı pek, tarih bilgisinden yoksun, sosyolojiden bihaber göbeğini kaşıyan Bolulular yine meydanı boş bulmuş; atış serbest moduna geçmiş. Sizi napsın Ukraynalılar, spor yapmazsınız, hobiniz yok. Bu lafım yorum yazan iki terbiyesizeydi. Saniyen, hala sığınmacı güzellemesi yapanlara da bir kaç lafım var. Bir kere bütün dışardan gelenleri aynı kefeye koymamak lazım. Her şeyden önce boluda bulunan sığınmacıların çoğu ıraklı ve hali vakti yerinde insanlar. Bunların arasında Suriyeliler de var ancak bunlar aileleriyle gelen insanlar. Eğer güzel bir şekilde topluma uyum sağlamaları sağlanırsa bu insanlar ilerde bizden pek farklı olmazlar. Ancak son 1 2 yıldır gelen afgan ve paki göçü bu bağlamdan farklı. Nerdeyse hepsi bekar ve 20 30 yaş aralığında olan bu insanlar kültürel olarak bize son derece ters. Bolu özelinde konuşursak bizim şehrimiz kadınların kızların rahatça sosyalleştiği, giyim kuşam itibariyle serbest olan bir yer. Bu son gelenlerde bu konuda büyük açlık var, ülkelerinde çok kötü gelenekler var. Burada bunları söylemeyeyim. İnternette bol miktarda haber var. Böyle bir durumda bunlarla sıkıntı çıkması doğal. En son selfie çekiyorum ayağına kadınları, kızları taciz etmeleri gibi. O yüzden bu husus konusunda etraflıca düşünmeli. Son olarak yorumlarda bir andaval biz de Anadoluya mülteci olarak geldik dedi. Tarihten bi haber arkadaş sen iyi oku oku yazdıklarımı. Türkler ilk olarak köle savaşçı olarak halifeliğe hizmet etti, sonraki yıllarda mısır, kuzey afrika,
  • Mustafa'ya cevap diye9 Mayıs 2022 . 22:09

   Onlar Arap soyu Osmanlı zamanında Viyana kapılarına dayanan ordu Arap bölgesinde İngiliz ajanı Lawrence ve Araplar Osmanlıyı sırtından vurdu Filistin'in 1947 den bu yana satılma tarihini bir oku Yahudiler yerleştirildi ülke tek tek satıldı şimdi azınlık oldular . Irak Suriye ve Afganistan'dan 10 yıldır göç geliyor her yıl 4 kadından bir tane çocuk 40 tane eder . Her yerde öncelik onlarda etnik kimliğimiz bozuluyor . her türlü tacize başladılar misafirlik 1 yada 2 yıldır istilâ edildik uyanın artık bu fiyat artışları da arz ve talepden dolayı 10 milyonun üzerinde mülteci var kayıt dışı dahil.
  • Mustafa9 Mayıs 2022 . 20:38

   Çanakkaleye bakın yalanı biz çanakkade savasırken onlar İngilizlerle beraber dedelerimizi hancerleme pesindeydiler biz ulusal kurtuluş savasımızı verirke n inanmış bir lider ve edrafındaki Anadolu'nun yorgun halkından basla kimse yoktu
  • Basri ALTUN9 Mayıs 2022 . 19:12

   Cumhurbaşkanı Erdoğan mart ayında Suriyelileri göndermeyeceğiz diyordu. Nisan ayında göndereceğiz diyordu. Şimdi de mayıs ayında tekrar göndermeyeceğiz diyor. Sayın Cumhurbaşkanı; her zaman milletin görüşü önemli diyordunuz. O halde referanduma gidelim. Bakalım millet ne diyor? Siz bu ülkenin insanlarının refah ve huzurunu sağlamakla mükellefsiniz. Biz artık caddelerde, sokaklarda ve parklarda gezemez olduk. Siz bu konuda Türk halkının iradesini dikkate almazsanız bizim görevimiz de Suriyelileri gönderecek siyasi partileri iktidara getirmektir. Hayırlısı olsun bakalım...
  • Bolulu9 Mayıs 2022 . 18:26

   yallah yallah ırklarını yollasalar Cennet memleketim Boludan ya sonra istedikleri kadar Ukraynalı gelse. Yeter artık misafirlik evinize kış kış.
  • Özlem 9 Mayıs 2022 . 18:04

   Gelin gelin biz siz eksitttiniz yok mu başka gelen
  • Bol9 Mayıs 2022 . 17:28

   Bolulu kız düşkünleri gelsin diyooorr
  • Yusuf 9 Mayıs 2022 . 15:29

   Zamanın birinde atlarımız da Anadolu ya mülteci olarak gelmiş bak devlet olmuş.
  • Bolulu9 Mayıs 2022 . 13:00

   Karılarını, kızlarını bırakıp kaçanlardan daha daha erkekler. Diğerleri yarın TR yide bırakıp kaçarlar.
  • Yorum Farkı 9 Mayıs 2022 . 11:53

   Bizim için mahsuru yokta. Hanımlara sormak lazım :)
  • Emree9 Mayıs 2022 . 11:38

   Ukraunalılar kültürlü insanlar bedava ev hazır gelsinler
  • Cabbar Candemir9 Mayıs 2022 . 11:16

   Ülkesini savunmaktan kaçarak nargile tüttürenlerle, eşini ve çocuğunu savaşın dışına göndererek rus savaş makinasına kafa tutanların göreceği muamele elbette farklı olacaktır. Gelsinler. Başımızın üstünde yerleri var. Emanetlerine sahip çıkarız.
  • Mustafaya cevap9 Mayıs 2022 . 10:59

   kardeşim önce bir tarihinizi araştırın, dedelerimize suriyeliler kapısını açmasaydı biz Anadolu topraklarına giremeyecektir. ikincisi de Çanakkale'ye gitmediğin belli şehitliklerde ki isimlere bakarsan şam, kudüs, bağdatlı o kadar çok ki Tanju halt yemiş. bugün savaş çıksa ilk o gider. bana burda savaş naraları atmayın torpil patlasa gidersiniz.
  • Uzman9 Mayıs 2022 . 09:38

   Bence Boluya gelmesinler. Boluda sadece mülteciye değil Bolulu olmayanlara bile tepki var dışlama var. Selam verilmiyor selam alınmıyor nedir dertleri anlamadım.
  • Ahmet9 Mayıs 2022 . 08:58

   Gelsinler gelsinler. Rengimiz açılır, Araplar yüzünden koyulaşmıştı.
  • Emre9 Mayıs 2022 . 07:47

   Bence olumlu ukraynalılar gelsin
  • zahmanlalı9 Mayıs 2022 . 02:09

   Mustafa ismiyle yazanla 100de 1000 aynı düşüncedeyim. helalll
  • Mustafa8 Mayıs 2022 . 23:47

   Ülkemde mülteci istemiyorum.ha sunu diyen olabilir sende aynı duruma düşersen diye cevap zaten bizi kimse kabul etmez 100 sene evvel dedelerim gibi ölünceye kadar vatanımı müdafaa ederim.(not secimlerde mülteci konusunda kim benim gibi düşünüyorsa ona oy verecem siyasi görüşü ne olursa olsun)
  • Erkan Öztrk8 Mayıs 2022 . 21:19

   Ülkenin Geldiği Duruma bak. İçler Acısı... Suriyeli, Afganlı, Pakistanlı, Afrikalı ve şimdi de Ukraynalılar. Ülke Yol Geçen Hanı Oldu. Kendi Ülkemizde Azınlık Kalacağız. Ülkemde Mülteci İstemiyorum

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak