BolununSesi, Bolu'nun Gerçek Sesi !

Bolu Belediye Meclisinde bir ilk yaşandı

Bolu Belediye Meclisinde bir ilk yaşandı
  9 Mayıs 2022

  Bolu Belediye Meclisinde bir ilk yaşandı Bolu Valisi Ahmet ...

   

          Bolu Belediye Meclisinde bir ilk yaşandı

          Bolu Valisi Ahmet Ümit Bolu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1’nci Oturumuna katıldı. Bolu Belediyesinde nisan ayında gerçekleşen olağanüstü toplantıda Gazipaşa İlkokulunun arazisinin, okul alanı olarak 10 yıllığına Bolu Valiliğine tahsis edilmesi reddedildi. Konuyla ilgili Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1’inci Oturumunda konuşarak, belediye meclis üyelerine seslendi. Ümit, yeni okulun yapılabilmesi için hazırlıkların tamamlandığını, Belediye Meclisinin adım atması gerektiğine vurgu yaptı.

         Bolu Belediye Meclisinde bir ilk yaşandı. Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1’nci Oturumuna katıldı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile yan yana oturan Ümit, oturumu Belediye Başkan koltuğundan takip etti. Bolu Belediyesinde nisan ayında gerçekleşen olağanüstü toplantıda Gazipaşa İlkokulunun arazisinin, okul alanı olarak 10 yıllığına Bolu Valiliğine tahsis edilmesi reddedildi. Konuyla ilgili Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1’inci Oturumunda konuştu.

        “EĞİTİM SİYASET ÜSTÜ BİR GERÇEKTİR”

           Eğitimin siyaset üstü olduğunu aktaran Ümit, okul alanı için Milli Eğitim Bakanı ile görüşüldüğünü ve gerekli izinlerin alındığını belirterek, “Eğitim siyaset üstü bir gerçektir. Eğitimi siyasi hesaplaşma konusu yapmak öncesinde çocuklarımıza, sonrasında öğretmenlerimize sonrasında tüm millete çelme atmaktadır. Ortada bir arsa, belediye oraya kültür merkezi yapacak… Arsamız kültür merkezi yapmaya da yetiyor, okul yapmaya da yetiyor. Asuman Hanım da bu konunun üzerinde durarak, ince ince işledi. İmar düzenlemesi, planlaması yapıldı. Normalde 5 dekar olması gerekirken, Sayın Bakanımız ile de görüştük, daha az bir limitle muvaffak edilecek” dedi.

       “O KONUYU ÖZELLİKLE HATIRLATMAK ÜZERE BURADAYIM”

         Okulun arka kısmında yapılacak kültür merkeziyle beraber yeni bir okul alanının aynı alana sığacağını hatırlatan Ümit, “Gazipaşa isminin anlamı var, unvanı var, birçok isim burada yetişmiş. Bu tarihi yok etmemek lazım. Bugün itibariyle de 756 tane öğrenci var. Şu mevcut haliyle bile orada yeni bir okula ihtiyaç olduğu, Gazipaşa’nın da büyüğü bir okula ihtiyaç olduğu çok net. Kültür Merkezi de sığıyor, okul da sığıyor, niçin olmasın? Tabi sizlerin imzalarıyla, daha doğrusu güzel gönülleriyle, gönüllülük esasına göre tasviplerinizle olacaktır.  O konuyu özellikle hatırlatmak üzere buradayım” ifadelerini kullandı.

        “İTİRAZ DEĞİL, ÖNERİYORUM SADECE”

          Belediye Meclisinde alınan ret kararına da değinen Ümit, “25 Nisan tarihi ile alınmış bir karar var. Bu kararın bir kez daha gözden geçirilmesini ben istirham ediyorum sizden. Yani itiraz değil, öneriyorum sadece. Bir vatandaş olarak öneriyorum ve burada bunun ne kadar önemli olduğunu da dilimin döndüğünce vurgulamak üzere sizin vaktinizi alıyorum. Burası bizim çocuklarımızın geleceğidir” şeklinde konuştu.

  • Şemsettin Gürtürk 11 Mayıs 2022 . 18:25

   Sayın Valimizin, Bolunun eğitim çalışmalarını desteklemek amacıyla, verdiği bu nazik ve duyarlı örnek davranışından dolayı teşekkür ederiz.
  • Metin Çelik11 Mayıs 2022 . 00:56

   Sn Vali Sakarya ilkokulu Bizim değil Bolunun Yetiştirdiği EGEMENLERİN çocuklarının okuludur. Orada Elit Ailelerin çocukları okudular Orada ilköğretim okulunun Yeniden Yapılarak Ya da Revize edilerek, Tekrar Okul ve Eğitim Öğretimin Yapılması Kabul edilemez. Orada hiç bir değişiklik yapılmaksızın olduğu gibi kalmalı ve Müze olarak Tarihi bir değer kazanmalıdır. Hala orada Eğitim Öğretim hizmetleri vermek Okul olarak kullanmak O Trafik Yoğunluğunda gürültü patırtı , korna sesleri öyle okul olmaz. Evet orası çok güzel bir okuldu ve Tarihi bir geçmişi var . hiçbir değişiklik yapılmadan O okul eski haline getirilmeli ve öylece kalmalıdır. Ben Bolu Belediyesi MECLİS ÜYELERİNE O Okulun Olduğu gibi kalması Yönünde Karar alınmasını öneririm. Yoksa orada bir kaç egemenin çocuklarının halen okumaya devam etmesi Topluma Yapılan bir ihanettir. Yapılaşmada Oraya Ayrı bir Okul alanı Bırakılmalıydı. daha düne kadar oradan ev arsa daire almak Kırsal kesimden gelen insanlar için mümkün değildi. Bahçeli evler itibari değerini ne zaman bitirdi O okulun da misyonu Tamamlandı Bırakın öyle kalsın. EGEMENLİK ABİDESİ olarak Kalmalı
  • Demokrasi10 Mayıs 2022 . 21:00

   Demokrasilerde eger halk tarafından secilmis olan belediye meclisi bir karar almıs ise o uygulanır.Burası cadır devleti degil.Arsa belediyenin ise alınan karar dogrultusunda hareket edilmeli.Tıpki Cakmaklar mezarlıginda oldugu gibi.
  • Köroğlu 10 Mayıs 2022 . 19:05

   Ortak akıl kullanılarak, Bolunun menfaati için ne lazımsa o yapılmalıdır. Vali beyin tavrını olumlu buluyoruz.
  • Veli10 Mayıs 2022 . 14:46

   Olan sadece çocuklara oluyor atlar tepisiyor çimenler eziliyor. Bolu da hiç olmayan ikili sistem uygulanıyor çocuklar sabah erken gidiyor, geçen aya kadar akşam çıkanlar karanlıkta çıkıyordu derslerde verimler düştü çocukları düşünen hiç yok yazık bu ilin valisi değişir gider ama belediye başkanınin bir Bolu lu olarak daha anlayışlı olması gerekirdi tam tersi oluyor.
  • başgan10 Mayıs 2022 . 09:44

   Bakan geldiğinde akepe kadrolarıyla beraber bir karara varıyorsunuz, SEÇİLMİŞ Bolu Belediye Başkanını çağırmıyorsunuz, sonra vay efendim meclis neden böyle bir karar aldı. O zaman Milli Eğitim Müdürlüğü de belediyenin arsasından çıksın (protokol böyle). Çocuklarımız eski binalarda eğitim yaparken bakanlık yeni binayı kaparken hiç sesiniz çıkmıyordu sayın vali ve akepe yöneticileri...
  • Aladağ 10 Mayıs 2022 . 07:08

   Süreci bilen biri, konuyu özetleyebilir mi. Yine bir inatlaşma var galiba.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak