BolununSesi, Bolu'nun Gerçek Sesi !

Mengen'den yeni bir yıldız doğuyor!

Mengen'den yeni bir yıldız doğuyor!
  9 Mayıs 2022

  Mengen'den yeni bir yıldız doğuyor! Mengen’in Akören köyünden Marmaris’in ...

  Mengen'den yeni bir yıldız doğuyor!

       Mengen'den yeni bir yıldız doğuyor!

       Mengen’in Akören köyünden Marmaris’in dans pistlerine uzanan başarının mimarı 12 yaşındaki genç yıldızımız Ada Kaplan. Ada, katıldığı dans sporları salsa yarışmalarında bugüne kadar Türkiye birinciliği, ikinciliği, üçüncülüğü gibi bir çok başarı elde ederek ailesinin ve sevenlerinin gurur kaynağı oldu.

        Mengenli Seval Özdemir Kaplan ve Serkan Kaplan’ın kızı olan Ada Kaplan, özellikle babasının büyük desteğiyle küçük yaşlarda dans sporuna ilgi duymaya başladı. Ailesinin anlatımına göre ilk zamanlarda hobi olarak başladığı dans tutkusu, Ada’nın yeteneğini de sergilemeye başlamasıyla lisanslı salsa dansçısı olması kaçınılmaz oldu. Son 4 yıldır salsa dansıyla ilgilenen genç sporcumuz bugün hocalarıyla düzenli antrenmanlara katılan, katıldığı yarışmalarda dereceler alan, Marmaris Dance Maris Akademisi’nin lisanslı salsa A klasman dans sporcusu olma başarısını elde etmiş bulunuyor.

         Kızıyla gurur duyduğunu söyleyen anne Seval Özdemir Kaplan, salsa dans sporunda ilk 6’nın Türkiye derecesi olduğunu, kızının da Birincilikten Altıncılığa tüm dereceleri elde ettiğini, madalya ve kupalar kazandığını söyledi. Bu başarının kolay elde edilmediğini belirten anne Kaplan, kızının küçük yaşına rağmen normal zamanlarda haftada 6 saat çalıştığını, yarışma zamanlarında haftada  ise 20 saate varan zorlu ve yorucu antrenmanlar yaptığını sözlerine ekledi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak