BolununSesi, Bolu'nun Gerçek Sesi !

Sosyal Sorumluluk Ödülünü gerçekten hak etmişti

Sosyal Sorumluluk Ödülünü gerçekten hak etmişti
  13 Mayıs 2022

  Sosyal Sorumluluk Ödülünü gerçekten hak etmişti İzzet Baysal Sosyal ...

  Sosyal Sorumluluk Ödülünü gerçekten hak etmişti

       Sosyal Sorumluluk Ödülünü gerçekten hak etmişti      

         İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü'nün bu seneki sahibi İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’ın eşi Solmaz Baysal oldu.

         İzzet Baysal Şükran Günleri’nin 33’üncüsünün son gününde 15 senedir düzenli olarak verilen İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü sahibini buldu. Ödül töreni Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda düzenlendi. 

       Ödülü çoktan hak etmişti 

        Program BAİBÜ Güzel Sanatlar Fakültesi üyelerinin müzik dinletisiyle başladı. İzzet Baysal’ın sevdiği şarkıların sunumunun ardından kürsüye gelen TSO Başkanı Türker Ateş, ödülü kazanan ismi açıkladı:

       “2022 İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülünün sahibini açıklamak istiyorum. Öncelikle ödülümüzün 15’nci sahibini tebrik ediyor, ilimize kazandırdıkları ve hediye ettikleri değerler için buradan da kendilerine teşekkür ediyoruz. İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülünün sahibi İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’ın her mücadelesinde onun yanında en büyük dayanağı, desteği ve hiç kaynağı olan, elini hiçbir zaman bırakmayan, en az kendisi kadar hayırsever, en az kendisi kadar duyarlı, can yoldaşı hayat arkadaşı değerli büyüğümüz Solmaz Baysal’dır. Kendilerini kutluyoruz, sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz.”

       “Beni bu kadar duygulandıran bir ödül olmadı”

        Ödülün verilecek ismin açıklanmasını ardından duygularını paylaşan ve Solmaz Baysal ile İzzet Baysal arasındaki bir anıyı aktaran Ahmet Baysal, “Şimdiye kadar İzzet Baysal Şükran Ödülü verileli 15 yıl oldu. Bu kadar beni duygulandıran bir ödül olmadı. Ödül İzzet Baysal’ın izinden giden kişilere veriliyor. Rahmetli amcam İzzet Baysal her muharrem ayında biliyorsunuz aşure yapılır. Eşim Solmaz da benim vasıtamla her muharrem ayında Sarıyer’e, amcama 1 tencere aşure gönderirdi ve emin olun, o rahmetli büyüğümüz Bolu’nun babası İzzet Baysal o küçük aşure için üşenmez Solmaz’a mektup yazardı. Mektupta, ‘Sevgili kızım Solmaz, gönderdiğin aşurelere çok teşekkür ediyorum. Şimdiye kadar evde bana yapılanlardan çok farklı senin aşureyi kendilerine söyledim. Bundan sonra aşureyi buna göre yapın’ demiş. İzzet Baysal babamız sırf bu nedenle kendisine teşekkür mektubu yazmıştır” dedi.

       Konuşmaların ardından Ahmet Baysal tarafından, Solmaz Baysal’a ödülü takdim edildi. Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

  • murat17 Mayıs 2022 . 22:28

   Solmaz Hanım'a ve Baysal ailesine minnettariz, cok teşekkürler
  • Emeklisiniz15 Mayıs 2022 . 23:37

   Cenaze taziyesinde bulunmakla meşhurlardan kaç kişi yazdı. Hiçbiri, Bolu'da İZZT BAYSAL'sız adım atamazsın. Sessiz kalanlar: ÜRKEK
  • Emeklisiniz15 Mayıs 2022 . 23:20

   Bu haberin fotoğrafına bakıp da hissettiğini yorumuna katmayan yoktur. ????
  • Emeklisiniz15 Mayıs 2022 . 23:17

   SOLMAZ BAYSAL,İZZET BAYSAL, AHMET BAYSAL: Bolu için yaptıklarınıza teşekkür ederim. Sizler, iyi insanlarsınız.Bu habere yorum yapamayanlara sevginiz, derecelendirilemez. Duygulular, Baysal'lar.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak