Okuduğunuz gazeteye destek olabilirsiniz

Hayvan otlatırken sağlığımızı tehdit edenler

Hayvan otlatırken sağlığımızı tehdit edenler
  9 Haziran 2022

  Kılıçarslan Yaylası'nda bulunan hayvan gübrelikleri sağlığımızı tehdit etmektedir. Kendi ...

  Hayvan otlatırken sağlığımızı tehdit edenler

          Kılıçarslan Yaylası'nda bulunan hayvan gübrelikleri sağlığımızı tehdit etmektedir. Kendi kanalizasyonlarının da karıştığı bu hayvan gübreliği, kurt, sinek ve solucan üretmekte, bu da çevre evlere bahçelere girmektedir. Ayrıca bu havuz dolduğunda hayvanların otlayacaği meralara döküyorlar ve o atıklar oralarda kalıyor bunu kolay yapabilmek için ağaçlar bile kesildi. İnsan sağlığı hiçe sayılıyor. Çevre il müdürlüğünü ve tarım il müdürlüğünü göreve davet ediyorum.

  • Bekir6 Temmuz 2022 . 07:19

   Senin hayvanın yok ve yaylada evin varsa, ozaman evin yazlık. Kaçak ev o yıktırılmalı. Yaylalar temizlensin. Ahırında hayvan olmayanın evi yıkılsın.
  • Aladağ 11 Haziran 2022 . 11:40

   Yazlıkçılar rahatsız olmuş, devlet bilemiyor. İl tarımdan alacaklar dökümü, gezecekler yaylaları. Hemşehrim sen ne yaparsın yaylada, ineğin, koyunun var mı. Kaç tane var diye soracaklar. Hayvancılık yapmayanlara da salacaklar vergiyi. Artık yıllık mı olur, 5 yıllık mı olur. Oldu bitti. Olmadı buralarda araziyi tahsis et şahıslara. Kirala araziyi, imkanı olan yapsın evini. Al parayı. Devlete gelir olur.
  • bolulu11 Haziran 2022 . 01:06

   ağam orası yayla zaten, oranın var olmaz amacı yazları kafa çekeyim değil yaylanın var olmaz amacı hayvancılık...
  • Yaylacı10 Haziran 2022 . 16:04

   Yayla hayvancılık yapan insanların oluşturduğu yaşam alanlarıdır. Hayvan gübresinden hayvandan rahatsız olanalar kentten hiç bir yere çıkmayacak .
  • Gübre Bükücü10 Haziran 2022 . 15:32

   Bunların gübreliği bu sene baya bir meşhur olur.Kılıçarslan Gübreliği.
  • Ayvaz10 Haziran 2022 . 15:24

   Burada kimseye hayvancılık yapmasın denmiyor .Her şeyin bir kuralı yolu yordamı var .Hayvancılık yapıyor diye b*k havuzu oluşturmak ne demek sürekli taşıyor burası buranın b*kunu alıyor dere yatağına boşaltıyor.Her kes bunlar gibi hayvancılık yapsa yayla büyük bir gübre gölüne döner. Doğaya ve çevreye insan sağlığına zarar vermeden yapılmalı .Yoksa bunlara çevreyi kirletme cezası verilmeli.
  • Ccccc10 Haziran 2022 . 11:11

   yaaaa bunu haber yapıyorsun birde kamuran bey bu ne allah aşkına yayla ne içindir. Ot, b*k içindir. Bu haberi sitenize yollayan arkadaş rahat rahat kafa çeksin diye inekler s*çmayacak mı
  • Doğa 10 Haziran 2022 . 10:44

   Lavuk diye cem de neyse. Orası Hayvanların ve senin gibi Hayvanlar için yapılmadı. Hayvanı ve hayvancılıkla meşguliyeti olmayanları kesinlikle Yaylalara ikamet etmelerine izin verilmemeli ki. Bu tür Hayvan demi ecem iltifat olacak. Bu tip çapsızları yaylalara kesinlikle almamaları gerek.
  • Zeka seviyeli10 Haziran 2022 . 09:52

   O gübrelikte boğul inşallah memeet
  • KılıçARSLANBEY10 Haziran 2022 . 09:45

   Aşağıda Kaçak villası olan var çevresi taş duvarlarla çevrili onlarınki kaçak olmasına rağmen yetkililer hiç bir şey yapamıyor. Ama buradaki mesele uygun şartlarda hayvancılık yapılması biriken gübrelerin dere yatağına dökülüp içme suyunun ve kullanma suyunun kirlenmemesi. Çevre il müdürlüğüne şikayet etsen çok büyük ceza yerler.
  • memett10 Haziran 2022 . 09:18

   bi gidin işinize be yaylada kimler geçici ikame eder neden yaylada bulunulur bunu şikayet eden kişinin zeka seviyesini bi ölçün. inekler kadar bu şikayetçi kişilerin insana insanlığa faydası varmıymış.sanki beyefendinin orada RUHSATLI villası yazlık kampı varda ya bi git işine ya saymaya kalksak yediğiniz nanenin haddi hesabı yok.gitme kardeşim yaylaya
  • KılıçARSLANBEY10 Haziran 2022 . 09:09

   Buradan çıkan gübreyi hemen aşağıdaki dere yatağına döküyorlar içme suyunu ve kullanma suyunu kirletiyorlar .Çevre cezası kesilmesi gerekli.
  • İşgüzar10 Haziran 2022 . 08:50

   Siz birkaç gün bu yaylada kalin ondan sonra konuşun her yerde besicilik var bunlar gibisi sadece bu yaylada var insanlarda yaşiyor burda
  • Dramali 9 Haziran 2022 . 20:23

   Burasi yayla sigirlar lara helami yapacaklar ,isinize bakin isguzarlik yapmayin.
  • sabahattin9 Haziran 2022 . 19:47

   Bir hafta on gün evel Belediye başkan yardımcıları nezaretinde Karamanlı mahlesine Törenlerle açılan çilingir sofrası adlı meyhanede dün akşam olan olayları niye yazmıyorsunuz nasıl habercilik bu ha yandaşlık bu her mahalleye bir meşhane kim ruhsat veriyor bunlara yazıklar olsun

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Büyük İnsanlar, bütün acılara şikâyetsiz katlanırlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak