BolununSesi, Bolu'nun Gerçek Sesi !

Göçmenlere izin belgesi sorulacak

Göçmenlere izin belgesi sorulacak
  10 Haziran 2022

  Göçmenlere izin belgesi sorulacak Taksi ve tırları kullanarak ülkeye ...

          Göçmenlere izin belgesi sorulacak

         Taksi ve tırları kullanarak ülkeye kaçak olarak giren göçmenleri için İçişleri Bakanlığı harekete harekete geçti.
          Taksi ve tırları kullanarak ülkeye kaçak olarak giren göçmenler için İçişleri Bakanlığı harekete geçti. Alınacak tedbirlerin detyalarını açıklayan Bakan Süleyman Soylu, Göç Kurulu Toplantısı'nda göçmenlerin geçiş yaparke kimsenin aracı olmaması gerektiğini ve tedbirlerin bugünden itibaren başlayacağına vurgu yaptı. 

        Bugün itibariyle valiliklere yazı göndereceklerini açıklayan Bakan Soylu, sözlerine;

         ''Taksilerle il dışına yabancı yolcu taşınması halinde, taksicilere yabancı yolcuların il dışı seyahat izin belgelerinin kontrolü yükümlülüğü getiriyoruz. Şunu söyleyebilirlerdi; 'Biz taşıdık ama kaçak olduğunu bilmiyoruz.' diyebilirlerdi. Onun önüne geçiyoruz. Otobüslerde zaten bilet alırken böyle bir yükümlülük söz konusuydu. Bu yükümlülüğe uymayanlara da kanunda belirtilen cezaların kesilmesine dair bir talimat veriyoruz. İki türlü ceza var. Bilerek taşıdığı tespit edilirse insan kaçakçılığına girer. Aynı zamanda bununla beraber valilikler idari emir yayınladıkları için de idari para cezasına girer. Hem adli hem de idari olarak" olarak devam etti. 

         Tır ve kamyon parklarında da aynı talşmatlara ilişkin tedbirler getirdiklerini dile getiren Bakan Soylu; "Tır kasalarının brandalarını keserek içlerine kaçak yolcu alınmasına karşı tır parklarına kamera sistemi kurmayı ve diğer güvenlik tedbirlerini almayı da tedbir olarak getiriyoruz. Burada da bazı tırların kasalarında taşınıyor. 'Brandayı kestiler, içeri girdiler, benim bilgim yok.' diyorlar. Buna ait bir tedbiri de göçmen kaçakçılığıyla mücadele başlığı altında getiriyoruz" açıklamasını  yaptı. 
   

  • Şebnem Doğru16 Haziran 2022 . 08:31

   AKLINIZ YENİ Mİ BAŞINIZA GELDİ. ÜLKEYİ SIĞINMACI ÇÖPLĞÜĞÜ HALİNE GETİRENLER BUNUN HESABIUNIN SORULMAYACAĞINI MI DÜŞÜNÜYORLAR? BUNLARIN HESABI TEK TEK SORULACAK VE O SIĞINMACILARIN TAMAMI SINIR DIŞI EDİLECEK. AZ KALDI...
  • Sami Aydın11 Haziran 2022 . 14:16

   Hiç gelmesinler misafirlik bitti böyle bir haber gaz almadır
  • ŞAPKALI11 Haziran 2022 . 10:43

   KÜLAHIMA ANLAT...
  • SAV11 Haziran 2022 . 09:55

   AÇIK İHBARDIR!!! d100 karayolu cici taksi yolu ve karşı yolda, arapça yazılı otobüsler duruyor. Yolcu indirip-bindiriyor. d100 karayolunda indi-bindi yapmak serbest mi? otogar neden var? bu orobüslerde kaçak sığınmacı veya başka şeyler olabilir mi? polislerimiz denetliyor mu? hergün aynı yerde oluyor bu. Gerekirse, hergün denetlenmeli. şakası yok bu işin.
  • vatandaş11 Haziran 2022 . 08:06

   Merak etmeyin hepsinin özel aracları var artık ticarette yapıyorlar
  • Tahsin11 Haziran 2022 . 04:11

   İzin Belgesi mi sorulacak? 'Bade Harab'ül Basra" Milyonlarca kişiyi ülkeye soktuktan sonra mı? Valla süper, bravo, Alkışş..
  • Taner10 Haziran 2022 . 20:38

   Çok yerinde bir karar öyle ulu orta her istedikleri yere izinsiz belgesiz gezemeyecekler caydırıcı bır karar olmuş

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak