BolununSesi, Bolu'nun Gerçek Sesi !

Yaralı karaca yavrusunu keçi sütüyle beslediler

Yaralı karaca yavrusunu keçi sütüyle beslediler
  11 Haziran 2022

  Yaralı karaca yavrusunu keçi sütüyle beslediler Mengen ilçemizin Beşler ...

        Yaralı karaca yavrusunu keçi sütüyle beslediler      

         Mengen ilçemizin Beşler mahallesi civarında yaralı bir karaca hayvancılık yapan ailenin evine geldi. Yaralı karacayı gören aile Mengen İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bilgi verdi. İlk müdahalesi yapılan yaralı karaca Düzce’den gelen Doğa koruma ve milli parklar ekipleri tarafından rehabilite edilmek üzere götürüldü.

        “Keçilerden Süt Sağıp Biberonla Süt İçirdim”

         Yaralı karaca ile karşılaşma anlarını anlatan Mürvet Budak, “Dün ikindi sıralarında eşim Ali Budak davar güderken köpekler sunmuş, bir de bakmış ki bu yavru karacayı görmüş. Köpekler ortasına alıvermiş. Oğlak zannettikleri için de zarar vermemişler. Bakmış ki karaca yaralı. Kucağına almış bana telefon etti. Mürvet hanım karaca yavrusu buldum bunu alın da tedavi edin diye. Biz de oğlumla gittik aldık arabayla. Akşamdan beri keçilerden süt sağdım, süt içirdim biberonla. Bugün de Mengen İlçe Tarım ve Orman Müdürü Semih Bey’e haber verdik” dedi.

         Mengen İlçe Tarım ve Orman Müdürü Semih Tatlı, “Mürvet Hanım bize haber verdi. Biz de geldik. Karacanın yaralarına ilk müdahaleyi yaptık. Ardından Milli Parklar yetkilileriyle iletişime geçtik. Hemen hızlı bir şekilde ilgilenip geldiler. Açık yaraları mevcuttu. Antibiyotikli sprey kullanmak zorunda kaldık. Enfeksiyon gelişmemesi için. Keneler vardı, onları uzaklaştırdık vücudundan ve rehabilitasyon merkezine götürmek üzere milli parklar yetkililerine teslim ediyoruz” dedi.

       Haber: Mengen.gen.tr

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak