BolununSesi, Bolu'nun Gerçek Sesi !

Vatandaş musluklardan sapsarı akan suyu merak ediyor !

Vatandaş musluklardan sapsarı akan suyu merak ediyor !
  13 Haziran 2022

  Vatandaş musluklardan sapsarı akan suyu merak ediyor ! Bolu ...

         Vatandaş musluklardan sapsarı akan suyu merak ediyor !       

          Bolu Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda, yarın için 20 mahallede suların kesileceği açıklanırken, 2-3 gündür musluklardan akan sapsarı suyun nedeni hakkında hiçbir bilgi verilmemesi, akıllara iyi şeyler getirmedi. Belediye'den yapılan açıklamada; onarım ve revizyon çalışması nedeniyle yarın (14 Haziran Salı) kentteki 20 mahallede sabah saat 09.00 ile 18.00 saatleri arasında su kesintisi yaşanacağı duyuruldu. 

         2-3 gündür Bolu şehir şebekesinde musluklardan sapsarı renkli su gelirken, Bolu Belediyesi'nin bu konuda hiçbir açıklama yapmadan sadece yarın için suların kesileceğini duyurması, akıllarda soru işaretleri oluşturdu. Bolu Belediyesi'nin, suların sapsarı akmasının nedeni hakkında tek kelime açıklama yapmaması, kafalardaki soru işaretlerini gideremeyen vatandaşlar, Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan bu konuda mutlaka açıklama yapmasını istediklerini belirttiler.

           Bolu Belediyesi tarafından içme suyu hattında yapılacak revizyon çalışması nedeniyle, 14 Haziran Salı günü 20 mahallede su kesintisi yaşanacağı duyuruldu.  Bu kapsamda Bolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 14 Haziran Salı günü 09.00-18.00 saatleri arasında 20 mahalleye su verilemeyecek.

          İçme suyu hattında yapılacak planlı bakım onarım ve revizyon çalışmalarına ilişkin Bolu Belediyesi’nden yapılan duyuruda “Şehrimizin içme suyu isale hattında yapılacak olan planlı bakım-onarım, revizyon çalışmaları nedeniyle, 14 Haziran 2022 (Salı) günü 09.00 – 18.00 saatleri arasında Yukarısoku, Dodurga, Sarıcalar, Salıbeyler, Çakmaklar, Alpağut, Alpağutbey, Yaşamkent, Umutkent, Kılıçaslan, Paşaköy, Kasaplar, Sandallar, Tepecik, Sümer (bir kısmı), Borazanlar (bir kısmı), Dağkent, Kürkçüler (TOKİ’ler dahil), Seyit, Aşağı ve Yukarı Karaköy Mahallelerinde su kesintisi yaşanacaktır. Halkımıza önemle duyurulur.” denildi.

  • Cumhur Halkçıoğlu19 Haziran 2022 . 12:16

   bence arada değişik minerallerin olması güzel bir şey
  • adilce14 Haziran 2022 . 21:21

   tancuyu bide burdan sıkıştırmayın çok gevezeliği yüzünden saha dışın da görevlendireceklermiş.biraz sabırlı olun.
  • Hani14 Haziran 2022 . 18:20

   Hani, herşey güzel olacaktı? Hani, Karadere kaynak suları ve arıtmadan gelen şebeke suyu içilecekti.Bırakın temiz su bulmayı vatandaşı muhatap alıp bir açıklama dahi gelmedi.Emlak vergilerini hatırlatmak için mail atan belediye den vazgeçtim İl Sağlık Müdürlüğüde kış uykusunda herhalde.Hani ÖZGÜR ve TARAFSIZ basınımız vardı.Sadece SESİMİZ'den ses çıktı.Kutlarım.
  • MİSAFİR14 Haziran 2022 . 14:13

   BELEDİYE SU İLE İLGİLİ GERÇEK AÇIKLAMAZSA BENDE NUMUNE VAR VEREBİLİRİM KISA BİR TAHLİL B.K ORTAYA ÇIKAR
  • Aydın 14 Haziran 2022 . 09:30

   Bizlere müstehak daha durun bunlar iyi günlerimiz 3 yılda hiç bir icraat yok sadece suriye liler üzerinden şovmenlik var Türkiye de hangi chp belediyesinde adam gibi icraat vardı da yazıklar olsun
  • Alien14 Haziran 2022 . 08:18

   Adamlar cep doldurma derdinde, baksana hırsızlıklar yaparken yakalanan belediye personellerine bile 15 gün mükafaat izni veriliyor. Ne olacak vatandaş kirli su lağım suyu içse birkaç günden birşey olmaz. Her şey güzel olacak vatandaş lütfen biraz sabır.
  • Cabbar Candemir13 Haziran 2022 . 23:27

   Ayıplı mal satıldığı için bu mahallelerde oturan abonelere su paraları iade edilmeli, 6 ay su parası alınmamalı. Yıllardır çile çekiyoruz . Alaattin zamanında Bolunun Sesinde yazılan abdestimiz kabul olmayacak yazısını hatırlayın. Biraz çaba gösterinde bu soruna bir çare bulun...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak