BolununSesi, Bolu'nun Gerçek Sesi !

Köy kadınları iş hayatına katılacak 

Köy kadınları iş hayatına katılacak 
  20 Haziran 2022

  Köy kadınları iş hayatına katılacak TOBB Bolu İl Kadın ...

        Köy kadınları iş hayatına katılacak 

         TOBB Bolu İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Bolu Ticaret Odası, Bolu’nun köylerinde yaşayan kadınların iş hayatına katılmasına katkı sağalmak amacıyla 7 firmayla protokol imzaladı.

         Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen törenle, Bolu’nun köylerinde yaşayan ve daha önce hiçbir iş başvurusunda bulunmamış kadınlar için önemli bir adım atıldı. Sanayide Kadın Eli Projesi kapsamında, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş ve TOBB Bolu İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Emine Yüce’nin katılımında düzenlenen programda, Bolu’da hizmet veren 7 firmayla protokol yapıldı.

        “Bunun devamı gelecek”

         Projenin detayını anlatan Başkan Ateş, ilk aşamada köy muhtarlarıyla iletişime geçildiğini ve köylerdeki kadınlara ulaşılacağını belirterek, “Kadınlarımızı iş dünyasına kazandırmak adına bir çalışma başlattık. İlk birinci aşamasında muhtarlarımızla ilgili bir çalışma yapıldı, köylerde. Daha önce müracaat etmemiş, köyde ve kendi evinde kalmış, ev işleriyle uğraşan kişileri iş dünyasına ulaştırmak ve üretimde bir rol alması, evine de aş getirmesi noktasında önemli olduğunu ifade ediyoruz. Biz bu nokta bir proje başlattık. 7 tane firmamızla bugün protokol yapacağız. Bunun devamı gelecek” dedi.

        “Kadın varsa yarın var.”

         İlerleyen süreçte işe başlayan kadınları, iş yerinde ziyaret edeceğinin altını çizen Kurul Başkanı Yüce, “Sanayicilerimiz, iş insanlarımıza istihdam da destek oluruz diye girdik. İnşallah başarılı oluruz. Hem İŞKUR aracılığıyla hem köy muhtarlarıyla bunu yürütürsek çok daha güzel olacağına inanıyorum ben de. Kadına ne kadar çok destek olursak ailesinde, çocuğuna daha güzel eğitim verecektir. Kadın varsa yarın var. Bu projede bize destek verdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bundan sonra sizinle birebir görüşeceğiz. Gelip iş yerlerinizi ziyaret edeceğiz. Kadın çalışanlarla birlikte bu projeyi daha iyi yelere getirmek için emek vereceğiz” ifadelerini kullandı.

         Firmalarla imzalanan protokol kapsamında Bolu’nun köylerindeki kadınlar iş hayatına katılma şansı bulacak. Kadınların seçilmesi sırasında, köy muhtarları aracılığıyla, daha önce hiç iş başvurusunda bulunmamış, şehir içerisinde sosyal bir yaşantısı bulunmayan kadınlara öncelik verilecek.

  • Bolulu21 Haziran 2022 . 10:42

   Emir komuta zinciri ve siyasetle bu işler olmaz. Arz talep meselesi. işin kök nedenine inilmeden. Acaba niye olmuyor bu araştırılmalı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak