İsveç ve Finlandiya bile tanıdı, Bolu ise tanımamakta ısrar ediyor!

FETÖ'den alınan akademisyenin kimliği belli oldu

FETÖ'den alınan akademisyenin kimliği belli oldu
  28 Haziran 2022

  FETÖ'den alınan akademisyenin kimliği belli oldu FETÖ'nün Akademik koluna ...

      FETÖ'den alınan akademisyenin kimliği belli oldu

        FETÖ'nün Akademik koluna yönelik ilk operasyon Ankara merkezli olarak yapıldı. 28 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda 31'i çeşitli üniversitelerde görevli akademisyen olmak üzere 47 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde görevli bir akademisyende göz altına alınmıştı. Göz altına alınan akademisyenin M.T. olduğu, 5 gün göz altına kaldıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldığı belirtildi. Operasyon sonrası M.T.'nin üniversitede ki görevlerinden de alındığı bilgisi geldi.

          Türkiye bugüne kadar FETÖ'nün asker, polis ve yargıdaki mensupları ve bunlara yönelik düzenlenen operasyonları izledi. Oysa ki, Örgütün en önemli kollarından biri akademik kadrodaki örgütlenmesiydi. Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, yaklaşık 1 yıldır FETÖ'nün akademik kadrosunun izini sürdü. Binlerce FETÖ mensubu üniversitelerde ve çeşitli devlet kurumlarında halen faal olarak çalışıyordu. FETÖ'nün gizli haberleşme sistemi, ardaşık arama, büfe aramaları ve ByLock kullanıcısı akademisyenler tespit edildi. Bu kişilere, 2011-2013 yılları arasında ALES ve KPDS'deki sorular önceden örgüt tarafından verilmişti. Akademik kariyerleri böyle başlamıştı.

         Operasyon için düğmeye basıldı 

         Ankara merkezli 28 ilde eş zamanlı olarak başlatılan operasyonlarda, 47 kişi gözaltına alındı. Bunların 31'i halen üniversitelerde aktif olarak çalışan akademisyenlerdi. Gözaltına alınan akademisyenler, Dumlupınar Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi, Ankara Gazi Üniversitesi, Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Bolu Ahmet İzzet Baysal Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Afyon Kocatepe, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, Ömer Halis Demir Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi mensuplarıydı. Uzun soluklu operasyonun en kritik noktası ise örgüt mensubu akademisyenlerin halen örgütsel bağlarını koparmamış olması ve örgütsel faaliyetlerini sürdürmeleri oldu.

          BAİBÜ'den 1 akademisyen gözaltına alındı

          Operasyon kapsamında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi akademik kadrosunda görevli Doç. Dr. M.T.'nün evine Ankara'dan özel bir ekip geldi. M.T.'nin evde olmaması nedeniyle işlem yapamayan emniyet güçleri, evde yaptıkları incelemenin ardından Bolu'dan ayrıldı. M.T. daha sonra Antalya gözaltına alınarak Ankara'ya getirildi. 5 gün gözaltında tutulan M.T. sonrası mahkemeye çıkartılırken, mahkeme tarafından M.T. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

         Dekan yardımcılığı ve diğer görevlerinden alındı 

          İlahiyat Fakültesi kadrosunda görevli M.T.'nin FETÖ Silahlı terör örgütü üyeliği iddiasıyla gözaltına alınması üzerine harekete geçen BAİBÜ yönetimi, M.T.'nin Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü ve İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevlerinden aldı.

  • Vatansever Hayri31 Temmuz 2022 . 03:49

   Bu haksız düzen elbet birgün son bulacaktır. İlahi adalet tecelli edecek... O zaman bu kansizlarin parçaları lime lime olacak, her bir aldıkları haram maaş ve yetimin hakkı yanlarına kalmayacaktır. Allah bu dünya ve öbür dünyada bu dinsiz ve imansız hırsız tayfayı kahhar ismi şerifi ile kahr-u perişan eylesin. Çok Ocak yıktı bu namussuzlar...
  • Bolulu147 Temmuz 2022 . 02:40

   Çok Önemli Uyarı: ÖSYM dekiler halen faal
  • Bolu halkı 3 Temmuz 2022 . 18:54

   Hem üniversite hem devlet kurumları hepsi fettöşî kaynıyor bunda şüphe bile yok Nerden mi biliyorum Maaş günü yaklaşırken bu ay kasa boş diyeninden tut da okuldaki derslerde 15 temmuz gecesi boğaz köprüsünde sakallılar askerleri kıtır kıtır doğrayıp denize attı diyeninden çık
  • komik2 Temmuz 2022 . 15:19

   üniversitenin rektöründen dekanlarına , yardımcılarına kadar alayı ya menzilci ya fetöcü. bir tane vatanını milletini sevene cumhuriyetçi adam yok üniversitede.
  • Muratı Tanıyan Biri2 Temmuz 2022 . 01:17

   Değerli arkadaşlar; Murat üniversite öğrenimi sırasında FETÖ evlerinde kalmış ve görev yapmıştır. Hatta Menzile yakın cemaatlerde bulunmuştur aynı zamanda. Sonrasında FETÖ ortaklı kişilerle Menzil cemaatine karışma girişimleri olmuş ama vatanperverler tarafından bu girişim engellenmiştir.
  • idari personel1 Temmuz 2022 . 06:59

   Yök acil olarak rektorü görevden almalı bence çünkü rektör ne kadar iş bilmezi varsa kuruma aldı özellikle daire başkanları hepsi torpile gelip koltuklara oturdular ve personele aba altında sopa gösteriyorlar artık yeter yani bitsin bu zülum.
  • Vvv30 Haziran 2022 . 20:12

   Hangi birini toplayacaksınız, kurumlardan FETÖ cü olmayanları belirlemek belki daha kolaydır. O kadar önleri açıldı ki bütün kadroları tıklım tıklım doldurdular. Hadi bunları ayıkladık diyelim, ya diğer cemaat mensubları ne olacak.
  • Mehmet Of30 Haziran 2022 . 16:39

   AYNI DURUM KIRSEHIR AHI EVRANDADA VAR IKI REKTOR YARDIMCISI A.G VE M.K HALA GOREVLERINE DEVAM EDIYORLAR GAZETELERDE HERGUN ISIMLERI CIKIYOR KIMSE ISLEM YAPMIYOR
  • Mustafa30 Haziran 2022 . 12:52

   Eğer bu akademik fetöcü ise, Bu Şahıs Çanakkale üniversitesinin elemanı idi, nasıl kitabına uydurup üniversiteye alındı? hatta bu hoca Dr'sını eğitim bilimleri alanında yaptı ama ilahiyat fakültesi kadrosuna atayıp Dek. Yrd. yaptılar. Kariyer merkezine müdür atayıp Batıkaf fuarının yöneticisi yaptılar ama o kadar kamufle etmek için uğraştılar fakat mızrak çuvala sığmadı. Bu işleri yapan kim? Rektör. Neden bu rektör soruşturma geçirmiyor? Yüce Allah'tan bulun tez zamanda.
  • şamile30 Haziran 2022 . 10:30

   Şamil diyor ki 'iftira, vatanına çok bağlı falan filan'. Ne yapmış sınırda nöbet mi tutmuş nasıl anladın bağlılığını. Bu adam soru almış, birinin iftirası değil sınav sonuçları incelenerek tespit ediliyor ki bunun ne mal olduğunu, hangi yurtlarda abilik yaptığını herkes bilir. Herşeyi geçtim 2013te Çanakkaleden sosyal bilgiler gibi bir alanda kadro almak için fetöcü olmanız dışında seçeneğiniz yok.
  • Aydın 29 Haziran 2022 . 23:12

   Eğitim fakültesi aslında bir FETO örgütlenmesidir. Çoğu prof olmuştur. Eşleri ve yakınları öğretim üyesi yapılmıştır. Yüksek lisans yapan öğrencilerin çoğu da öyledir. Dersane işletmeciliğinden tez yazım merkezine kadar işletmecilikte yapmaktadırlar. Rektör bildiği halde koruyucu davranıyor.
  • Şamil 29 Haziran 2022 . 22:56

   Murat hoca vatanına milletine bağlı bir zaattır. Ne hainler ile ne de mufteriler ile birlikte hiçbir zaman kol kola gezmez. Biz fakültede onun devletine ve dinine bağlı oluşunu gördük sadece eğer birileri iftira atmışlar ise elbet ışık ortaya çıkacaktır
  • MAĞDUR29 Haziran 2022 . 16:48

   Şahsın girdiği sınava o dönemde bizler de girdik. Şahıs her ne kadar alanına hakim dahi olsa kayırılmalar ile araştırma görevliilğine kabul edilmişti. Ayrıca hanımını da akademisyen yapma çalışması vardı. Bir dönemin cemaat abisi iken bir anda fetö ardından söver bir hale gelmişti. Ancak samimiyetine bizler inanmasak da koskoca profesörler şahsın adını kitaplarına ekleterek prim yapıyorlardır. Kimlerle çalışmalar yapmış ve kitaplar yazmış araştırılmalı. BAİBÜ Eğitim fakültesinde ki fetö kadrosu çözüldüğünde bir çok şey çözülür. Bu zamana kadar neden alınmadı diye hayret ediyorduk.
  • Esnaf29 Haziran 2022 . 11:59

   Bu kişi bu rektör zamanında atandıysa, birçok görev kısa zaman içinde verildiyse, YÖKten ve Cumhurbaşkanımız dan beklentimiz rektör ve tüm yönetimi derhal görevden alınmalı, YÖK başkanı yökte cemastleşme haberlerinin asılsız olduğunu burada rektörü ve ekibini görevden el çektirerek kanıtla
  • Bolulu29 Haziran 2022 . 10:44

   İzzet baysal Üniversitesinde her fakülte olmamalı. Uzmanla sılan alanlardaki fakülteler kalmalı. İpin ucu kaçmış. Lise gibi. ıvır zıvır bir sürü fakülte olursa yönetimi de saçmalar. Fetö gibi karakterlerde çok güzel kamufle olur.
  • diger29 Haziran 2022 . 10:39

   cemaatlerin.hepsi aynı kendilerine gelince bir nass,bir açık kapı bulunur,garibana kanun olur, bu düzen byle.
  • Kemal29 Haziran 2022 . 09:17

   2013 Kpdsde 30dan 70'e nasıl çıktığı belli oldu
  • Gözden kaçmış29 Haziran 2022 . 00:03

   Bu hocanın ilahiyat fakültesine hangi dekan hangi rektör zamanında atandığına bakmak lazım, belki bu rektörün bir suçu yoktur, bu fetöcüler kendilerini çok iyi gizlemeyi biliyorlar. Eğer bu rektör tarafından atandıysa rektör malum kendi cemaatinden zannedip atamıştır, ama her halükarda gözden kaçmış fetöcü olduğu.
  • Hekim28 Haziran 2022 . 23:53

   Eğerr yazıldığı gibi fetöcü ise, göz göre göre bu kişi rektör ve kadrolaşma dan sorumlu rektör yardımcısı tarafından bile bile kadroya alındı ve hızlıca yönetici yapıldı. Yazık çok yazık 15 temmuz daki 256 şehidin kemikleri sızlıyor, derhal rektörlük. Yönetimi görevden el çektirilmeli, sen bolunun hastalarına hizmet edecek tıp ta kadro vermeyeceksin, gidip bu insanları kadroya alıp birde üst düzey bir değil birkaç görev vereceksin, kimin eli kimin cebinde belli değil
  • Hamit28 Haziran 2022 . 23:04

   Boluda olan bir hadiseyi ilk Bolu basınından degilde ulusal basında yer alıyor.Rektör yada Ilahoyat Fakūltesi dekanı derhal Bolu kamuoyuna ve akademik camiaya bir açıklama yapmalılar.
  • Yasin PAZARCI28 Haziran 2022 . 18:40

   http://ilahiyat.ibu.edu.tr/akademik-kadro

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak