İsveç ve Finlandiya bile tanıdı, Bolu ise tanımamakta ısrar ediyor!

Tanju Özcan sükutu hayale uğrattı!

Tanju Özcan sükutu hayale uğrattı!
  28 Haziran 2022

  Tanju Özcan sükutu hayale uğrattı! 7 Mart 2021 İki yıllık ...

  Tanju Özcan sükutu hayale uğrattı!

    7 Mart 2021

    İki yıllık icraatını tamamlayan Belediye Başkanı Tanju Özcan kendisine oy verenleri hayal kırıklığına uğrattı. Alaaddin Yılmaz'dan devraldığı bir gurup yalaka basına belediyenin kasasını hortumlatmaya devam eden Tanju Özcan, belediyedeki yolsuzlukları ortaya çıkaracak ümidiyle kendisine oy verip beklenti içinde olanları sükutu hayale uğrattı.  

            14 Nisan 2019 tarihli yazımızda çiçeği burnunda yeni seçilmiş olan Başkan Tanju Özcan'dan beklentilerimizi şöyle dile getirmiştik;        

          Belediye’yi hortumlayan basıncılar da ayyuka çıkarılacak mı?

          Belediye’deki yolsuzlukları, kayıp ve kaçakları ortaya çıkarmak için kiralık araçlardan ve bankamatik çalışanlarından başlayan Başkan Tanju Özcan’ı destekliyoruz. Ancak samimiyetine inanmamız için, Bolu Belediyesi’nden 15 yıl boyunca, her yıl milyonlarca lira hortumlayan havuz medyasına ne kadar paralar aktarıldığını da ortaya çıkarmasını, dört gözle bekliyoruz.   

           Görevi devraldığı günden bu yana eski Başkan Alaaddin Yılmaz aleyhinde hiç söz etmeyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Belediye Meclisi’nin Nisan ayı 2’nci birleşiminde tasarruf tedbirleri kapsamında 49 adet kiralık aracın önemli bir kısmını geri iade edeceklerini açıklayarak, “Maalesef, tahminimden daha çok kurumsal anlamda sıkıntılı bir Belediye teslim aldığımızı görüyorum. Denetim sıkıntılı. İsraf ciddi boyutta. Kiralık araçlar konusunda bir örnek vereceğim; 49 kiralık aracımız var. Bunun 30 tanesi de binek araç, kiralık. Bunlar dışında Belediyemiz’in de çok sayıda binek aracı var. Bu binek araçlarımızın bir kısmının kimin kullandığını biliyoruz ama diğer kısmının kimin kullandığını bilemiyoruz. Bu araçlarımızın önemli bir kısmını iade edeceğiz. Sadece bunların 20 tanesinin iade edilmesi net bir şekilde 1,5 milyon liranın üzerinde bir yıllık tasarruf demek. Kimseyi itham altında bırakmak için söylemiyorum, bunu yapanlar var fazlasıyla. Araç tanıma sistemini sökeceksiniz, o araçla kim gitmiş, ne kadar akaryakıt almış, ne kadar ceza yemiş bunu da bilemeyeceksiniz. Geçen yıl 30 bin lira ceza ödemişiz Belediye bütçesinden kiralık araçlar ile ilgili. Yazık günah değil mi? Hangi aracın ne kadar akaryakıt kullandığı, kaç kilometre yaptığı belli bile değil. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını arıyorsak bunlara dikkat etmeliyiz. Ayrıca bu araçların hiçbirinde belediye amblemi, ‘Resmi hizmete mahsustur’ ibaresi yok” demişti.

         Ardından Sözcü Gazetesi’nde yaptığı söyleşide; “Durum, tahmin ettiğimden daha kötü. 5-6 gün geçti. Sürekli istiyorum resmi yazı ile, belediyenin borçlarını hâlâ çıkartabilmiş değilim. Bazı müteahhitlere “Seçim sonrası hak edişlerinizi düzenleyin” demişler, her gün borç artıyor. Bolu Belediyesi’nin kiralık araç sayısını tespit edemedim. Dün gelen yazıyla 46 idi, bugün 49’a çıkmış” diyerek, belediyede çalışıyor görünüp sadece bankamatikten maaş alanları ifade etmişti.

        Özcan, AKP Kadın Kolları Başkanı Arzu Güler’le ilgili herkesi hayrete düşüren açıklamasında ise; “İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş talep ettim. Bağımsız bir denetim firmasına da bütün hesapları kontrol ettireceğiz. Bankamatik memurları var. Bolu AKP Kadın Kolları Başkanı mesela, ben hangi birimde çalıştığını bir türlü öğrenemedim. Ama her ay maaş ödeniyor. Bunlara izin vermeyeceğiz. CHP Kadın Kolları Başkanı da olsa fark etmez, yanlış işler bunlar.”

        Tanju Özcan’ın samimiyetine inanmak istiyoruz!

        BolununSesi Gazetesi olarak bütün okurlarımızın bildiği gibi; 15 yıllık Alaaddin Yılmaz döneminde yapılan yanlışları bildiğimiz ve bunları sürekli yazarak gündeme taşıdığımız ve dolayısıyla muhalif olduğumuz için, akla hayale gelmeyecek zulümlere göğüs germek zorunda kaldık.

       Ancak YALAKA ve YANDAŞ dediğimiz basın organları, Alaaddin ağabeyleri sayesinde 15 yıldan beri Bolu Belediyesi’nin kasasını her yıl ortalama 1,5 milyon lira olmak üzere, bugüne kadar en az 20-25 milyon lira hortumladılar. Yapılan ilk araştırmaların sonuçlarından aldığımız duyumlara göre, bu şekilde Belediye’nin kasasından başka birçok lüzumsuz yerlere yapılan 200 milyonluk bir harcama olduğu ifade ediliyor.

         Tanju Özcan’dan öncelikle bu hortumcu basının Belediye’yi ne kadar hortumladığını kalem kalem ortaya çıkarmasını bekliyoruz.

         YANDAŞ ve YALAKA basından başlayarak, Belediye’deki bütün pislikleri tek tek ortaya çıkarması halinde, açık yüreklilikle, karşılık beklemeden, kendisinin destekçisi olacağımıza söz veriyoruz.    

  • Bolulu7 Temmuz 2022 . 13:30

   Sağlam bir yapılan bir icraat yok bolca 18 madde uyguluyor mezarlıklara kaldırım işi başlamış otoban gibi yapılan bir icraat varsa biri yazsın pazar yeri garajşarın olrada çöktu 1 katlı bir inşaat hatırlamak isiyorum ne yaptıkı aklıma gelmiyor ha aklıma geldi mülteciler ile ilgili show yaptı CHP genel başkanına kendi başkanını hiçe saydı .
  • Hak hukuk ve Adalet 4 Temmuz 2022 . 11:32

   Tanju Özcan siz bulunmaz Hint kumaşı değilsiniz, Keşke Alaaddin Yılmaz aday olsaydı o secilseydi galiba 31 marttan önce duyum aldınız Alaaddin Yılmaz aday olmayacak ve ya gösterilmeyecek diye fırsat bu fırsat dediniz Alaaddin Yılmaz boluyu tekrar alir ama başka aday alamaz diye düşündünuz eğer kayyum atanirsa birim
  • Misafir 30 Haziran 2022 . 23:36

   Diğer haber kanallarına yazdığımız yorumlar yayınlanmıyor.Özellikle belediye yi öven yazılar yayınlanıyor.Belediye ve Tanju hakkında kötü yorum yazarsanız yayınlamıyorlar
  • belediye30 Haziran 2022 . 11:13

   gazeteciyim havalarında son model arabalara binip hava atanlarda araştırılmalı kim ne kazanıyorda bu araçları alabiliyor.Gazeteciler yokluktan açlıktan bahsediyor ancak görünüm hiç öyle değil.Bunların öğrenimi nedir bunların ailelerinin hali ortada hepsi yoksul aile.Belediyenin bu işe katkısı varmı diye araştırmak lazım
  • İŞ YAPIN ARKADAŞ İŞ30 Haziran 2022 . 08:57

   İzzet Byasal mahallesi Bolu anaokulunun arka tarafındaki boş alan yıllardır kaderine terk edilmiş duruyor. araştırıyoruz milli eğitim okul yapmayacakmış ki bu ekonomik şartlarda oraya bir okul yapılması zaten zor. Belediyeye söylüyoruz orası değerlendirilsin en azından çocuklara bir oyun sahası yapılsın diye 3 senedir araştıralım başlıyoruz yapılacak gibi cevaplar alıyoruz ama bir icraat yok. Muhtar desen kendi halinde belediye desen yandaşlarına çalışıyor. Sonuç olarak mahalle sakinleri o boş alanda akşamları içkicilerin cirit atmasından sıkılmış durumda sürekli polisi arıyor. Lütfen bu duruma da biri el atsın
  • isimsiz30 Haziran 2022 . 08:44

   say say bitmez yapılan yolsuzluklar belediye oy toplama derdine muhtarlara el altından ihalesiz işletmeler veriyor parklar içinde restaurant lar veriyor daha neler neler say say bitmez. her şey güzel olacak dediler oldu bende muhtarım sağolsun tanju bey benide gördü.
  • Fondaş yerel medya29 Haziran 2022 . 21:46

   Fondaş, yandaş ve belediyeden beslenen yerel medyada yapılan haberlerin altına yazdığım yorumlar yayınlanmıyor. Özellikle belediye ve CHP ile ilgili olumsuz gördükleri hiçbir yorumu yayınlamıyorlar. Hortumu kesilir diye korkuyor belediyenin fondaş medyası.
  • Tabaklar mah29 Haziran 2022 . 16:56

   3 senedir Tabaklar mah 2 anaokulu olan Seymen sokağa defalarca müracaat ettiğim halde kayıt altına alındı deselerde asfalt dökülmedi su birikintileri rezalati giderilmedi
  • Bolulu29 Haziran 2022 . 15:18

   AY dönemi Hükümet hiçbir yolsuzluk ve olay ortaya çıkmıyor, gelen müfettişler arka kapıdan girip tatil yapıp sessizce gidiyorlardı. Tepki oyları ile Tanju seçildi. Ümitler hayaller büyüktü, sonuç değişen bir şey yok. yine Belediye AY mantalitesi ile yönetiliyor. İş ehline verilmiyor. Nemalanan gruplar var. CHP ilkeleri ve rozeti sökülüyor. Ne diyeli ümitler bir sonraki bahara kaldı. Bu sistemler yürümeyecek anlaşılan, Belediye etki alanları küçültülmeli.
  • Panayır Çakalları sizi29 Haziran 2022 . 13:17

   Sırf masalpark ve nilüferpark yeter bunlara. Ağır cezadan yargılanacaklar.
  • Gerçek 29 Haziran 2022 . 11:44

   Belediye ye kayyum atanıp bütün pisliklerin çıkarılması gerekir.Bütün müdürlerin atamaları nasıl yapılmış bakılması gerekir.Editörün de yazdığı gibi yolsuzluklar ortaya çıkarılıp gereği yapılmadığı gibi üzerine daha yenileri eklendi.Sözleşmeli memur müdür yapılıyor başkan yardımcısı oluyor insan kaynakları müdürü emekliliği gelmiş ama emekliliği gelen memurları çağırıp başkan emekli olsunlar dedi diyor.Yazmakla bitmiyor daha da üzerine konuyor.Tanjunun acilen partiden ihraç edilmesi gerekir yoksa CHP birdaha asla Bolu da kazanamaz.
  • Borazanlar mah28 Haziran 2022 . 23:56

   Ya arkadaş bu ya bizi enayi zannediyor ya da kendini çok akıllı zannediyor. Şimdi yerel tv sinde Bolu'nun alt yapısını çözmüş su baskınları olmamış. Ya bu alt yapı çalışmaları için önce yolları kazmak sonra boruları döşemek ondan sonra asfalt altmak lazım bu çalışmaların yapıldığını ben görmedim. Alattini gunahım kadar sevmem onun zamanında alt yapı diye kazdı peşinden doğalgaz için kazdılar hatta kızmıştım iki iş ayrı yapiyolar diye tanju daha kendi sokağına faydası yok iki haftada dört sefer sular kesildi. Hep yalan algı şu altyapı yaptım dediğin cadde ve sokakları say yalandan sayılarla milleti kandiracagini zannediyor bunlar kayıtlı olması lazım cadde cadde sokak sokak say bı borekciler sokakta altyapı çalışması yaptın başka Recep İvedik filmindeki gibi say hadi say
  • Misafir 28 Haziran 2022 . 23:28

   Ben hep yaziyorum arabalar eşlerin ve çocukların servisi,piknik yapam ,pazara çıkma,özel işler mesela bir tanesi eşinin kardeşinde masal parkı işletiyor zat-ı muhterem altnda belediye arabası, ismailin kiralik arabaralari daha ne yazalım yazık demek az geliyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Kuvvete dayanmayan adalet âciz, adalete dayanmayan kuvvet zalimdir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak