İsveç ve Finlandiya bile tanıdı, Bolu ise tanımamakta ısrar ediyor!

Belediye inşaatında yasaklanan iskele sistemi kullanılıyor

Belediye inşaatında yasaklanan iskele sistemi kullanılıyor
  2 Temmuz 2022

  Belediye inşaatında yasaklanan iskele sistemi kullanılıyor Bolu Belediyesi yanında ...

        Belediye inşaatında yasaklanan iskele sistemi kullanılıyor       

         Bolu Belediyesi yanında bulunan Belediye İş Merkezi inşaatında kullanılması yasak olan inşaat iskelesi kullanılıyor. Eski tip inşaat iskelesi sık sık çökme ve ölümlü kazalar ile ölüme davetiye çıkartan iskeleler olarak adından söz ettiriyor.

         Hatalar Sarmalına Devam

         Bolu Belediyesi yanında inşaatına devam edilen Belediye İş Merkezi kendisinden çok ihale usulsüzlükleri ve yapım hataları ile anılıyor. Hatırlanacağı üzere öncesinde çıkılan yapım ihalesi belediye zarar göreceği gerekçesi ile iptal edilmiş sonrasında ise tekrar çıkılan ihalede ihaleyi kapalı zarf usulü ile Reşat Şahin Öztürk'e yakın olduğu iddia edilen bir firmaya ihale edilmişti. Sonrasında ise bir demirci ustasının çekmiş olduğu görüntülerde çok sayıda kolon ve kiriş demirinin kesildiği görülmüş ve ilgili haberler büyük tepkiye neden olmuştu. Bu kez ise yine pes dedirten bir gelişme yaşandı.

         Kullanılması Yasak

          İhale süresi bitmesine rağmen bitmek bilmeyen belediye inşaatında bu kez de kullanılması yasak ve sık sık ölümlü kazalara neden olan eski tip iskele kullanılıyor. Hiç bir emniyetin olmadığı kara düzen iskelede işçilerin düşerek hayatını kaybetmesi an meselesi zira bu tip iskeleler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kullanımı yasaklandı.

          Tüm bu yaşanan olayların ardından çok sayıda vatandaş "Bu inşaatta İSG Sorumlusu yok mu? Devlet veya belediye bu işi neden kontrol etmiyor. İnşaatta demirler kesiliyor ses yok Yasak olan iskele kullanılıyor ses yok! İllaki birinin ölmesi mi gerekir!" diyerek tepkilerini gösteriyorlar.

  • Bolulu5 Temmuz 2022 . 08:51

   Bu coğrafyada işler böyle yürür. Sağ - sol parti fark etmez. Gündem kolay değişir ve unutulur. Başkan bir konuşma veya olay yapar gündemi değiştirir merak etmeyin. Eski başkanda aynı idi. Herkesle dalga geçti, ne dalavereler döndü, ceketi aldı gitti. Hesap soran mı var. Şehri birlikte beton doldurdular. Üretim yok ticaret var. Girdi yok çıktı var memleketime. Bakın caddeye hangi ürünler Bolu da üretiliyor.
  • Como lokko3 Temmuz 2022 . 22:27

   Engin sen futbolcu değilmiydin ne işin olur inşaatla iskeleyle?
  • engin aktürk e3 Temmuz 2022 . 22:07

   Ya engin millet keriz mi ne masalı anlatıyorsun başkanın gibi
  • Engin aktürke 3 Temmuz 2022 . 21:39

   Çalışana iş güvenliği eğitimi diyorsunuz.İş güvenliği eğitimi kâğıt üzerinde verilip çalışana imzaladı yönetimi ile olmuyor.Çalışanların daha iş sahasında iş elbisesi bile uygun değil.Lütfen kendinizi savunurken biraz gerçekçi olun.Yoksa komik duruma düşüyorsunuz.
  • isguzar(isi var ama gezer3 Temmuz 2022 . 20:30

   belediye de is guvenlikci yokmu saniyonuz. bedavadan cift maas alanlarda onlar. hey yavrum hey yiyin agalar.hemide bunla o bahsi cok gecen kadinlara bagli.biri sözl bask yard. nasi oluyosa.firildak iste.biride sulalesini ise aldiran
  • Engin Aktürk 3 Temmuz 2022 . 11:36

   Bi düzeltme olarak yapalım Mevcut cephe için sayfada bulunan H tipi İskele uyumlu değil H tipi İskele zaten şu an sahada mevcut girişte alt katta uygulamalı bir şekilde görünüyor Üst katlarda kurduğumuz Ankara iskelesi olarak adlandırdığımız flanşlı İskele içden dışa 4 ayak üzerine kurulu olup tij,bağlantı elemanları ve somunlu aparatlar ile cepheye sabitlenmiştir Bu konu ile ilgili açıklama ve belgeleme ,çalışan elemanların iş güvenlik eğitimleri ve tedbirleri alınarak ilerlenmektedir Bolu yöresinde iş yapan ve Bolu’ya gönül veren bir kişi olarak bu yanlış haberin düzeltilmesi konusunda ricacı Oluyorum çünkü işin başında ben varım işim konusunda geçmişte ve gelecekte her zaman profesyonel oldum ve öyle hareket ediyorum saygılarımı sunuyorum
  • Zalim3 Temmuz 2022 . 10:35

   Millet haho diyiyor fermane
  • Ahmet3 Temmuz 2022 . 06:21

   Mal bulmuş mağribi gibi saldırın saldırın
  • Nihat2 Temmuz 2022 . 22:45

   Belediyenin hangi işi düzgün ki iskelesi düzgün olsun başkanına baksana normalde organizede asgari ücrete tekstile ütücü olarak işe giremeyecek herif başkan şaka gibi
  • Dahsin2 Temmuz 2022 . 22:32

   Terzi kendi sokugunu dikemiyor. Tuz kokmuş.
  • Emeklisiniz2 Temmuz 2022 . 20:29

   Elek altı ürünlerle besleniyorsunuz. Hamsi örneğin, karadenizde dondurucuya giriyor; size kalanları kakalıyorlar. Aksini iddia edinde göreyim.
  • Emeklisiniz2 Temmuz 2022 . 19:20

   İş Güvenliği Uzmanı bulundurma zorunluluğu getireceksin, herhangi bir olumsuzlukta da o İş Güvenliği Uzmanı'na müebbet hapis getiren yasayı. Bir daha olmaz... Sorumluluk veriyorsunuz, cezası para, adam zaten sülalesine şirket üzerindeki araçları kullandırıyor. Bir de zarar gösteriyor muhasebe üzerinde... Bizim makale görünümlü, zeki övünümlü, fırsattan fıtratıyla dil bezirganlığı yapıyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bilgi insanı şüpheden, iyilik acı çekmekten, kararlı olmak korkudan kurtarır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak