İsveç ve Finlandiya bile tanıdı, Bolu ise tanımamakta ısrar ediyor!

Prof. Dr. Naci Görür uyardı: Bolu ve Düzce riskli!

Prof. Dr. Naci Görür uyardı: Bolu ve Düzce riskli!
  22 Temmuz 2022

  Prof. Dr. Naci Görür uyardı: Bolu ve Düzce riskli! ...

       Prof. Dr. Naci Görür uyardı: Bolu ve Düzce riskli!

          Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Düzce'de dün meydana gelen depreme dikkat çekti. Görür, "Bu fay kesiminin Bolu ovasını kesip KAF ile birleştiği yer henüz kırılmadı. Burada sanırım risk var" dedi.

          Balıkesir’in Gönen ilçesinde meydana gelen 4.6 büyüklüğündeki deprem, İstanbul ve birçok kentten hissedildi. Prof. Dr. Naci Görür ise dün Düzce’de meydana gelen 4.2 büyüklüğündeki depreme dikkat çekti.

         Naci Görür sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İkinci bir deprem de Sarıçökek- Kaynaşlı, Düzce'de. 4,3 büyüklükte ve KAF üzerinde. Deprem üreten fay kesimi 1999'da Bolu Dağı Tüneline kadar kırılmıştı. Bu fay kesiminin Bolu ovasını kesip KAF ile birleştiği yer henüz kırılmadı. Burada sanırım risk var. Sevgiyle” ifadelerini kullandı.

        Prof. Dr. Naci Görür, Balıkesir'de bugün medyada gelen deprem hakkında yaptığı paylaşımda ise, "Balıkesir, Tahtalı-Gönen’de 4,8’lik deprem oldu. Deprem Sarıköy Fayı üzerinde. Bu fayın güneyindeki Yenice-Gönen fayında 1953 yılında deprem olmuş ve 260 kişi ölmüştü. Sevgiyle" dedi.

        Odatv.com

  • bilim28 Temmuz 2022 . 15:47

   Naci Görür bilim adamı ve kendi uzmanlık alanı hakkında verdiği bilgiler değerlidir kardeşim. Şarlatanlık yapmıyor.
  • DepArSisTr28 Temmuz 2022 . 10:41

   her orta ölçekli sarsıntıdan sonra bu naci görür gazete tvlerden ortaya bi şeyler atar ve her defasında o sallanan yer için 7.0 veya büyük deprem bekleidğini söyler ama ortada hiç bi şey olmaz. Milleti korkuttuğuyla kalır aradan 1-2 yıl geçipte bi şey olursa da ben söylemiştim der millette naci görür söylemişti der ama elde ne ölçüm ne veri ne sistem var???
  • DepArSisTr28 Temmuz 2022 . 10:39

   boluda hiç bir risk yok. hatta şu an Bolu merkez&kuzey için max. deprem riski 0.000 Bolu KuzeyBatı Elmalık Düzcekuzey Karasu çaprazı max. deprem riski3.3 Boludoğu Gerede Çankırı Çorum yatay hattı 3.1 Bolu Güney karacasu Nallıhan Antalya hattı max. deprem riski 2.8 rahat olun. herkesin her dediğine hele hele elinde ölçüm veri analiz sistem olmayanlara asla itibar etmeyin derim. yoksa paranoya olur kafayı yersiniz bunları dinleyerek. bunlarınki sadece konuşma laf üretmek olmayan veri ölçüm analiz ve depremler üzerinden gündeme gelmek.
  • Bolulu1422 Temmuz 2022 . 12:12

   Bir kaç yıl önce okumuş olduğum bir makalede de bundan bahsediyordu. 1944 yılındaki deprem Gerede-Yeniçağa tarafından gelerek çaydurt Bürnük/Kol köyleri civarında kırığın bittiği, yine 1999 depreminde de yaklaşık Abant hizalarında kırığın bittiği, bu nedenle aradaki yaklaşık 40-42 km uzunluğundaki alanda deprem olmadığı, olabilecek bir Bolu depreminin de 7-7.2 civarında olabileceğinden bahsediyordu. Önlemlerimizi alalım, Allah hepimizi korusun.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Önemli olan akıllı olmak değil, aklı yerinde ve zamanında kullanmaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak