İsveç ve Finlandiya bile tanıdı, Bolu ise tanımamakta ısrar ediyor!

  Vali Kılıç'tan, Başkan Özcan'a tepki; "Yanıltıcı söylemlerin faydası yok"

  Vali Kılıç'tan, Başkan Özcan'a tepki; "Yanıltıcı söylemlerin faydası yok"
  29 Temmuz 2022

  Vali Kılıç'tan, Başkan Özcan'a tepki; "Yanıltıcı söylemlerin faydası yok" ...

        Vali Kılıç'tan, Başkan Özcan'a tepki; "Yanıltıcı söylemlerin faydası yok"

         Bolu Valiliği, kentteki su zehirlenmelerinde Bolu İl Özel İdare yetkililerinin ihmali olduğunu duyuran Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a tepki gösterdi. Valilik tarafından yapılan açıklamada, "Bu şekilde yanıltıcı söylemlerin hiçbir faydası olmayacağı gibi, kamuoyunun doğru bilgi alma hakkına gölge düşürmektedir" denildi.

          Bolu Beldiye Başkanı Tanju Özcan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Bolu İl Özel İdare yetkililerinin açık bir ihmali olduğunu belirterek, "Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği hakkında soruşturma başlatılmasını talep ettim. Aynı olay bizim su verdiğimiz bir bölgede meydana gelseydi, bu soruşturmalar başlatılmıştı. Belki şu anda beni bu görevden dahi almışlardı. Ama Özel İdare olunca, ne vali ne milletvekilleri sesini çıkartıyor. Ölümle sonuçlanan bu olay nedeniyle ne de Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçiyor" dedi.

         Bolu Valiliği, merkeze bağlı Yuva köyünde bazı yurttaşların içme suyundan etkilenmesiyle ilgili Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın iddialarına tepki gösterdi. Konuya dair bakanlıklar başta olmak üzere Valilikçe idari, Cumhuriyet Başsavcılığı'nca adli soruşturmaların hassasiyetle yürütüldüğü aktarıldı. Vali Erkan Kılıç tarafından basın-yayın organlarına yapılan açıklamalarda da kamuoyunun, elde edilen bulgular ışığında detaylı bir şekilde bilgilendirilerek konuyla ilgili adli ve idari soruşturmanın başlatıldığının ifade edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "25 Temmuz tarihinden 28 Temmuz tarihine kadar Valiliğimizce yapılan yazılı basın açıklamalarında; Valiliğimizce başlatılan idari süreç ile Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan adli sürecin devam ettiği konusunda ilgili bilgilendirmelere defaatle yer verilmiştir. Tüm bu açıklamalara rağmen, Bolu Belediye Başkanı'nın olay hakkında soruşturma başlatılmadığıyla ilgili spekülatif söylemlerde ve paylaşımlarda bulunması kamuoyunda yanlış bir algı oluşturulmasına sebebiyet vermektedir. Devletimizin çok yönlü olarak titizlikle ele aldığı söz konusu olayla ilgili bu şekilde yanıltıcı söylemlerin hiçbir faydası olmayacağı gibi kamuoyunun doğru bilgi alma hakkına gölge düşürmektedir. Bir kez daha ifade etmek isteriz ki olay hakkında ilgili bakanlıklarımız başta olmak üzere Valiliğimizce ve Bolu Cumhuriyet Başsavcılığınca idari ve adli soruşturmalar hassasiyetle yürütülmektedir."

  • Bolulu1 Ağustos 2022 . 08:23

   Basit süreçleri bile işletemiyorsunuz. O makamlar halka hizmet için, zorlaştırmak için değil. Filler dövüşür, çimenler ezilir.
  • Emrullah Gideroğlu31 Temmuz 2022 . 13:07

   Dandunju kendi işini düzgün yapıyormuş gibi başkalarının işlerine karışıyor. Birader cehapenin rüşvetçi belediye başkanları ile ilgili birşeyler yazsaydın keşke.
  • Metin Çelik31 Temmuz 2022 . 00:12

   Sn Valim Şehrimizin Dağ Köylerinin Çektiği çileler Yaşadığı zorlukları Muhtarlardan değil, Köylünün bizzat kendisinden dinlemeniz gerekmekte olduğuna vurgu yapmak isterim. Hangi Muhtara giderseniz gidin. el pençe divan duruşu ve sessizlikleri İdarecilikten uzak eğitim öğretim düzeyi Bu ülkenin Köylüsünü her geçen gün Tüketmekte olduğunu bizzat gözlerinizle görmenizi tavsiye ederim. Köylülerimizin Patateslerini Stoklayacak Depo Yapamaz hale geldi. Neden Tarım İl Müdürlüğü ile, İl Özel İdaresinin aldığı kararları gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Köy Yerleşim alan ve çevresinde en az imar YÜZDE 5 , Adam Tarlasının Yüzde 5 ine Tarım Amaçlı depo benzeri bişiler yapabilir Kanun bunu emretmekte. Gübre Stoğu Yapamayan. Buğdayını Yok pahasına vermek zorunda kalan. Hayvanı Para yapmayan. Balya ve Biçer Paraları ile ezilen köylümüze Sahip çıkan yok ki. Her yerde Haraca bağlanmış bir Köylü kesimi varken Tarım Hayvancılık bu ülkede Asla Yol alamaz. Öncelik Olarak Tarım Teşkilatı Yenilenmeli Yani Bolu için. Yine İl Özel İdaresi de Yenilenmeli. Dünün Sekreterlerine bir bakın Allah Aşkına Kimler Ne ile uğraşmışlar. Kimi Ceza evinde Fetöden Aranmakta Kimi Yıllar önce Kamu Kaynakları ile Tezgah Kurmuş Kazanç Peşinde Köylüyü İnim inim İnletmişler Şimdi de ZEHİRLİYORLAR
  • Metin Çelik31 Temmuz 2022 . 00:05

   Sn Valim Kusura bakmayın ama, Şahsen be bu açıklamalarınızın bir sonuç vereceğini düşünmüyorum. Bir vatandaşımız ZEHİRLENME nedeni ile Yaşamını Kaybetti . 155 vatandaşımız zehirlendi günlerdir hastanelerde olanlar var. Yani hala aralıksız olarak Çimento Fabrikasına zehirli çöp atıkları İzmit ve çevresinden gelmeye devam ediyor. Yıllar önce Yuva köyünün üst kısmına getirilerek stoklanan çöplerin ZEHİR olarak çevre halkımıza zarar verdiğini hep birlikte yaşıyoruz. İnsan sağlığından daha önemli ne var ki. Siyaset malzemesi olarak Polülizim yapılmakta. Bu kabul edilemez Yiğidi öldürelim Ama Hakkını verelim. Tanju Başkanın Açıklamaları dikkate alınmalı. Özel İdare Yıllardır Yol Kanalizasyon ve İçme Suyu hizmetlerinde Ne yaptığını anlatamaz. insanların tarlalarının ortasından izin alınmadan geçirilen kanalizasyonlardan tutun da sorumsuzluk Hat Safhada. Gerçekten de Yıllardır Su depolarının bakım ve onarımları Yapılmamakta. Yenilenme çalışmaları ile ilgilenen yok. Köylerimizdeki Dere sularının Tamamı kirlendi Depolar Neden Yenilenmemektedir. İnsanlar İçerisi Kir dolu çok uzun Yıllar önce Yapılan Su depolarını kullanmaktalar. Köylerimizin Yolları Rezalet. Ormanlarımız Yok edilmekte. Köyyülerimize PATATES deposu Yapılmasına bile izin verilmemekte Tarım İl Müdürü ile, Özel İdarenin İmar Müdürünün çalışmaları Yakından Markaja alınmalı. Çevre Şehircilik Müdür ve Müdür Yardımcısının Sorumluluğu Yok Sayılabilir mi

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak