İsveç ve Finlandiya bile tanıdı, Bolu ise tanımamakta ısrar ediyor!

Hemşehrimiz İsmail Altıntaş Sayıştay Başsavcısı oldu

Hemşehrimiz İsmail Altıntaş Sayıştay Başsavcısı oldu
  2 Ağustos 2022

  Hemşehrimiz İsmail Altıntaş Sayıştay Başsavcısı oldu Milli Savunma Bakanlığı ...

        Hemşehrimiz İsmail Altıntaş Sayıştay Başsavcısı oldu

         Milli Savunma Bakanlığı Tedarik Hizmetleri Genel Müdürü olarak görev yapan Bolulu İsmail Altıntaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Sayıştay Başsavcılığı’na atandı. Sayıştay Başsavcılığıyla ilgili atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. 

         Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre; Sayıştay Başsavcılığına Milli Savunma Bakanlığı Tedarik Hizmetleri Genel Müdürü Bolulu Hemşehrimiz İsmail Altıntaş atandı. Atamanın, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7'nci maddeleri gereğince yapıldığı belirtildi.

        İSMAİL ALTINTAŞ KİMDİR?

        1968’de Bolu Merkez Ahmetler köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, Ortaokul ve Liseyi Bolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1991 yılında Denetçi Yardımcısı olarak Sayıştay’da göreve başladı. 2003 yılına kadar Sayıştay’da Denetçi ve Başdenetçi olarak görev yaptı.

        2003 yılı başında geçici olarak Başbakanlıkta görevlendirildi ve bu sürede Sağlık Bakan Danışmanlığı görevinde bulundu. 4.7.2003 tarihinde Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İdari ve Mali işler Daire Başkanlığı görevine atandı.

        08.09.2014 tarihine kadar bu görevinin yanında TÜGSAŞ Türkiye Gübre Fabrikaları AŞ., ERDEMİR Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş., Sümer Holding A.Ş., Hidrojen Peroksit A.Ş. Yönetim Kurulu üyelikleri ile Eskişehir Osmangazi EDAŞ, Van Gölü EDAŞ ve İzmir Gediz EDAŞ Yönetim Kurulu Başkanlıkları görevlerinde bulundu. Bu görevlerin yanı sıra; Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Yardımlaşma, Dayanışma ve Araştırma Vakfı’nda 1997 – 2000 yılları arasında Yönetim Kurulu, Mali Hukuk Dergisi Yayın Kurulu ve Sayıştay Denetçileri Derneği üyeliklerinde bulunmuş olup, 2009 yılından bu tarafa da Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Yardımlaşma, Dayanışma ve Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. 2007 yılında 61. dönem olarak üst düzey bürokratlara verilen Milli Güvenlik Akademisi eğitimini tamamladı.

        2016’DA MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI’NA ATANDI 

        Altıntaş, 08.09.2014 tarihinde Kamu Denetçiliği Kurumu Genel Sekreteri olarak atandı. 07.06.2016 tarihinde Uzman Denetçi olarak Sayıştay’daki görevine yeniden başladı. 08.06.2016 tarihinde Bölüm Başkanı olarak görevlendirildi. İsmail Altıntaş, 28 Eylül 2016 tarihli 29841 sayılı Resmi Gazete yayımlanan Milli Savunma Bakanlığının 2016/675 sayılı kararı ile Bakanlığın Tedarik Hizmetleri Genel Müdürü oldu.

       Altıntaş, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce ve Arapça biliyor.

  • Bolu halkı 6 Ağustos 2022 . 16:58

   Allah görevinde muvaffak etsin tebrik ediyoruz hayırlı olsun
  • Ragıp EFE6 Ağustos 2022 . 16:57

   Ne hikmetse devletin her kademesine imam hatip mezunları atanıyor. Liyakat denilen kavram tamamen unutuldu. Devletin ne duruma geldiğini de hep birlikte görüyoruz. ÖSYM'nin yaptığı KPSS sınavında yaşanan üç kağıtları gördük. Bütün sınavlar şaibeli. Hakkımızda hayırlısı...
  • Metin Çelik5 Ağustos 2022 . 13:59

   Siyaset , İktidar Partisi tarafından genellikle Ankara ve çevresinde , partisine hizmet etmiş İsim Yapmış kişilerin gayretleri ama seçim bölgesinde de Yine genellikle Cemaat Tarikat ve benzeri Bağlantıları olan insanların daha çok başarılı olduğu bir alan haline gelmiştir. Doğa rumuzlu Sn Yorumcu Arkadaşımızın Yazdıklarına dikkat çekmek isterim. Aynı Fikirde de olduğuma vurgu yapmak isterim. diğer Taraftan da Hemşerimiz Sn İsmail ALTINTAŞ AKP den Milletvekili Aday adayı olmuş ancak Bolu ve Çevresindeki AKP li egemenler onun MİLLETVEKİLLİĞİ Sıralamasına girmesini engellemişti . doğru yanlış ben bunu tartışmıyorum. Bana göre AKP 1. Sıra Milletvekili Adayının kim olduğu anlaşılmıştır. Sn AlTINTAŞ'a görevinde Başarılar diliyorum. Nasıl ki bir Bolulu olarak gurur duyuyoruz İnşallah Umarım Yine bir Bolulu olarak Bizi Utandırmaz umudunu Taşıyorum. AKP li Bolu Egemenlerine de Özellikle Genel Sekreterine de Bu atamanın ne anlama geldiği Yönünde dikkat çekmek istiyorum.
  • İsmail Doğandor4 Ağustos 2022 . 15:33

   Hemşehrimizi tebrik eder başarılar dilerim inşallah başarılı çalışmalar yapacaktır, Allah utandırmasın.
  • doğa3 Ağustos 2022 . 17:06

   Tüik gibi Sayıştaycıda tam bir kontrol etmek örtbas edebilecek bir zatı bulmuşlar. Bolu için gurur mu duymalıyız gelin siz yorumlayın.
  • Nero2 Ağustos 2022 . 19:06

   Akp den bolu milletvekili aday adayı oldu ama seçilemedi...
  • sefer özcaglar2 Ağustos 2022 . 17:23

   degerli hemşerim,yeni görevinde basarılar diler mevlam utandırmasın,tanışmasakta bolu evladının adını sayıştay 2022 sayfalarına yazdırdın ya o bile bize yeter.tebrikler saygılar
  • Mehmet Çelik 2 Ağustos 2022 . 16:54

   Yeni görevinizi tebrik başarılarınızın devamını dilerim.
  • Mustafa DEĞER2 Ağustos 2022 . 13:08

   Hemşehrimiz Sayın İsmail Bey'i cani gönülden tebrik eder, eski görevlerinde olduğu gibi yeni görevinde de üstün başarılar dileriz.
  • Şemsettin GÜRTÜRK 2 Ağustos 2022 . 13:07

   Değerli hemşehrimizi kutlar, yeni görevinde başarılar dilerim.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak