İsveç ve Finlandiya bile tanıdı, Bolu ise tanımamakta ısrar ediyor!

Muhtar, tarihi taşları villacılara satmakla suçlanıyor !

Muhtar, tarihi taşları villacılara satmakla suçlanıyor !
  3 Ağustos 2022

  Muhtar, tarihi taşları villacılara satmakla suçlanıyor ! Bolu Merkeze ...

  Muhtar, tarihi taşları villacılara satmakla suçlanıyor !Muhtar, tarihi taşları villacılara satmakla suçlanıyor !

         Muhtar, tarihi taşları villacılara satmakla suçlanıyor !

          Bolu Merkeze bağlı Gövem köyünde, köy halkının muhtar tarafından satıldığını iddia ettiği 250 yıllık tarihi sütunların 2’si ünlü bir kahve markasının sahipleri, Altınkılıç ailesine ait villanın bahçesinde bulundu. Üzerinde resim ve yazı bulunan 3’üncü sütunun da bulunması için köylüler muhtar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

         Edinilen bilgiye göre, Bolu merkeze bağlı Gövem köyünde yaklaşık 250 yıllık olduğu tahmin edilen 3 adet tarihi sütun geçtiğimiz yıl bulundukları yerden kayboldu. Sütunların yerinde olmadığını gören köylüler durumu Müze Müdürlüğü yetkililerine bildirdi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın kuzeni olan Köyün muhtarı Uğur Özcan ve geçmiş yıllarda muhtarlık yapanlar ifadeleri alınmak üzere çağırıldı. Köylülerin muhtarın sattığını iddia ettiği tarihi sütunlar aradan 1 yıl geçmesine rağmen bulunamadı.

        SÜTUNLAR LÜKS VİLLADAN ÇIKTI

        Köylülerin sütunların bulunması için yaptıkları girişimlerin sonunda Müze Müdürlüğü yetkilileri köye gelerek eski muhtarlardan bilgi aldı. Vatandaşların sütunların köyde bulunan büyük bir kahve markasının sahibi olan Altınkılıç ailesine ait lüks bir villanın bahçesinde görüldüğünü söylemesi üzerine yetkililer villaya gitti. Yapılan incelemede villada bulunan 2 adet sütunun köyden kaybolan sütunlar olduğu tespit edildi. Sütunlar kepçe ve traktöre konularak daha sonra müzeye götürülmek üzere köy meydanına bırakıldı. Köylülerin üzerinde yazı ve resim olduğunu söylediği sütun ise bulunamadı.

       “AYNI MUHTAR, SAKAT HAYVANLARI BELEDİYE'YE KURBANLIK HAYVAN OLARAK SATMIŞTI”

        Geçen yıl Kurban Bayramı öncesinde sakat hayvanları ucuz fiyattan toplayarak, Bolu Belediyesi'ne kurbanlık hayvanlar olarak sattığını haber yaptığımız Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın kuzeni Gövem Köyü muhtarı Uğur Özcan Sütunları sattığı konusundaki suçlamalar karşısında; "sütunların lüks villanın bahçesinde olduğundan bilgim var. Ben yol genişletme çalışması sırasında bu taşlar toprağa gömülüydü. Vatandaş görmüş ve ben bunları alayım dedi. Benim için mahsuru yok al götür dedim. Eski muhtarlar tarafından şikayet edildim” dedi.

        “BUNLARI GÖZÜMÜZ GİBİ KORUDUK”

         Muhtar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade eden köyün eski muhtarlarından Şerafettin Güler, “Ben taşların ne olduğunu araştırmıştım. Bizim köyün kuruluşu 250 yıla dayanıyor. Bu taşlar için üniversiten öğrencilere ders vermek için geliyorlardı. Biz bunları gözümüz gibi koruduk. Taşlar yaklaşık 1 yıl önce kayboldu. Ama yazılı ve resimli taş yok. Üçüncü taşı traktörle götürmüş ve bir yerlere saklamış herhalde. Taş çok kıymetliymiş. Güzel bir resim ve altında da yazı vardı. Suç duyurusunda bulunacağız. Bu taşları nasıl satıyor. 30 senelik muhtarlığımda gözüm gibi baktım” diye konuştu.

         11 Eylül 2021 tarihli haberimiz; 

         Kurbanınız bereketli(!) olmuştur artık!

         Geçtiğimiz Kurban Bayramı öncesi; “Kurban Paylaşmaktır” sloganıyla bir toplumsal dayanışma kampanyası başlattığını duyuran Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, aslında amcasının oğlu ile dayanışma içine girmiş meğer.

          Gövem Köyü sakinlerinden alınan bilgiye göre, Tanju Özcan’ın amca oğlu Gövem Köyü Muhtarı Uğur Özcan, Kurban Bayramı öncesi, kurban olamayacak derecede ne kadar sakat hayvan varsa bunları çok ucuza toplayıp, kurbanda kesilmeleri için belediye mezbahasına teslim etmiş ve en yüksek değerden de parasını almış.  

           Bolu Belediyesi, hatırlanacağı gibi geçtiğimiz Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere kurban bağışı almaya başladığını duyurmuştu.

          Hayırlı işler Tanju Özcan! Kurbanınız çok bereketli(!) olmuştur artık!

  • sait6 Ağustos 2022 . 16:40

   Başka bir ilde olsa yer yerinden oynar sanki yolda beştaş bulunmuş gibi yetkilisi yetkisizi basını medyası suskun
  • diger4 Ağustos 2022 . 21:44

   bu sütunkardan bizim tarlada var müzeye haber verdik gelip bakan olmadı,caminin yanina musalla taşı yaptık ,kkmisi değersiz diyor kimisi haber yapiyir,sonuçta tarihi esere sahip çîkįlmasį gerekir.
  • Bolulu4 Ağustos 2022 . 14:36

   Yurtdışındaki kaçırılan tarihi eserleri görünce bazen iyi ki kaçırmışlar korumaya alınmış diyorum, Bizde olsa ağzına musluk takarlar, afyon mermeri ile restore ederler, bir inşaatın temeline atarlar. AY bile çıkan eserleri bizim değil diye toprağa gömmedi mi? Valilik bile karışamadı. Devletin kurumlarının koruması gerekiyor.
  • Yeseye 4 Ağustos 2022 . 13:10

   Hadı bir kelime yazın. Bilal Erdoğan’ın ne özelliği var hiç çalışmasan nasıl bu kadar mal edindi diye tek kelime edin. O sütunları sahtelikle sattı ise cezalansın. Sizler gazeteci kimliği altında suikast düzenliyorsunuz. Akpli kadına laf edeni linç edin. Milyonlarca kadına dil uzatana ses edeme. Haşin oradan. Dizi gidi çıkarcılar
  • Hamit4 Ağustos 2022 . 11:50

   Valilik acilen ilgililer hakkında soruşturma açmalı.Kültür mirasımıza sahip çıkmalı yapanın yanına kalmamalı
  • isimsiz4 Ağustos 2022 . 08:34

   şayet yaptıysanız yazıklar olsun,millet bahçesine koymayı bilmiyormuydu kaç yüz yıldır köyün ortasında duruyor köylü sahip çıkıyordu, hırsızlık bu işlem başlatılmalı.
  • kültür müdürlüğü uyuyor m4 Ağustos 2022 . 08:33

   O sütunlar 250 yaşında değil, çok daha fazladır. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde kayıtları vardır mutlaka...! Her şeyden anlayan muhtarlar, o taşların tarihi özellik taşıyıp taşımadığını mı anlayamayacak? Ayrıca ''al götür'' deme hakkını kendinde nereden buluyor? Bulunamayan 3. sütun kim bilir nereye götürüldü?
  • Hısım4 Ağustos 2022 . 00:29

   Muhtar kimin akrabası?
  • Dramali 4 Ağustos 2022 . 00:08

   O taslar 250 yillik nereden oluyor dahada gerilere gidin 2000 yildan fazladir.
  • Ali3 Ağustos 2022 . 20:58

   Muhtarlık makamı her türlü olaya açık bir makam...adamın mesleği hayvan cambazlığı köyün meralarını dahi satsa kimsenin ruhu duymaz...Cambaz denince iyice bir düşünün her türlü alavere dalavere onlarda...
  • Raif Bilu3 Ağustos 2022 . 20:40

   Mıktarla bunnarı yapmasun..
  • Gaye3 Ağustos 2022 . 20:08

   Skandal netede Anadolu Ajansı DHA İHLAS ulusal basına neden haber olmuyor dikkatler Boluya ve binları yok edemlere çevrilmiyor.Valilik acilen Bolululara açıklama yapmalı.Muhtar ayrı bir sorun nasıl haberi olmamış acaba
  • Vatantaş3 Ağustos 2022 . 20:04

   Valilik muze mudurlugu turizm mudurlugu emniyet jandarma muhtarlik hepsi nasıl haberdar olmaz bu kadarmı zaafiyet olur yazık
  • modernalı3 Ağustos 2022 . 19:17

   Bolu Valiliği bu işe el koymalı diyen vatandaş Valilik önündeki tarihi sütunların yok olduğunu bilmiyor sanırım...
  • Ersan Türk 3 Ağustos 2022 . 18:23

   Muhtar ve viila sahipleri hakkında işlem yapılmalı. Tarihi eserlere zarar verilmiş. Bolu Valiliğide bu işe el koymalı. Bolu 'nun tarihi bu taşlar eserler
  • Köroğlu Torunu3 Ağustos 2022 . 17:02

   Ne alaadini bu devirde müdürlük yaptığına göre hepsi kendi adamı milleti enayi yerine koymayın
  • Bilgi3 Ağustos 2022 . 15:29

   Bunlardan beklenecek şeyler zaten bu olanlar.Belediye yi talan ediyorlar.Tanju ve ekibi yani Alaaddin in eski ekibi şimdiki müdürlerin hepsi acilen sıkı bir incelemeye alınmalı.Çok organize bir şekilde eski tayfa Tanjuyu parmaklarında oynatıyorlar.Hizmet yok çalışanlar usulsüz görevlendirme ile yönetiliyor.Tecrübesi olmayan iş bilmeyen yalaka kesim işin yönetiminde.Tecrübrli bilgili kişiler karalama iftira ile bastırılıyor.Tanju iyice bocaladı.Bu işi beceremedin

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Büyük İnsanlar, bütün acılara şikâyetsiz katlanırlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak