İsveç ve Finlandiya bile tanıdı, Bolu ise tanımamakta ısrar ediyor!

Zehirlenen 8 kişi yoğun bakımda  

Zehirlenen 8 kişi yoğun bakımda  
  9 Ağustos 2022

  Zehirlenen 8 kişi yoğun bakımda Bolu'da, Kurban Bayramı'ndan itibaren ...

        Zehirlenen 8 kişi yoğun bakımda  

        Bolu'da, Kurban Bayramı'ndan itibaren sudan zehirlenme vakalarının devam ettiği Yuva köyünde 8'i yoğun bakımda olmak üzere 26 hastanın tedavisinin sürdürüldüğü açıklandı.

         Yuva köyünde Kurban bayramında başlayan zehirlenme vakalarının ardından 141 kişi kanlı ishal ve mide bulantısı şikayetiyle hastanelere başvurdu. Bolu Valiliği günlerdir Yuva köyündeki vaka sayılarına ilişkin açıklama yapmazken bugün son vaka tablosuna ilişkin veriler kamuoyu ile paylaşıldı. Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 18 kişinin servislerde, 8 kişide yoğun bakım ünitesinde olmak üzere 26 kişinin hastanelerdeki tedavilerinin devam ettiği ifade edildi.

        Açıklamada ayrıca, aradan geçen bir aya rağmen kanlı ishal şikayetiyle hastaneye başvuran kişiyle ilgili olarak ise, “Son bir haftada sağlık kuruluşlarımıza; karın ağrısı şikayetiyle başvuran 1 vatandaşımızın bu hastalıkla ilgisinin olmadığı belirlenmiş, kanlı ishal şikayetiyle başvuran 1 vatandaşımızın ise yapılan araştırmalar neticesinde şebeke suyunu değil, evinin bahçesindeki kayıt dışı artezyen suyunu kullandığını ifade etmesi üzerine ilgili kuyudan numuneler alınmıştır. Hastalık sebebinin bu suya bağlı olup olmadığı hakkında tetkikler yapılmaktadır” denildi.

   

  • Dramali 10 Ağustos 2022 . 12:25

   Ali bey bu vaatlerle belediye baskani secilrmezsiniz pembe yalan soylemeniz gerek.
  • Acilen idrarlarda arsenik10 Ağustos 2022 . 12:04

   Yuva Köyündeki zehirlenmelerin sebebi arsenik maruziyeti olabilir. Bu da hem su ve hem havadan kaynaklanabilir. Özellikle kuyu suları kirlenmeye çok elverişli olduğundan dikkatlice araştırma yapılmalıdır. Tüm belirtiler arsenik zehirlenmesini gösteriyor. Kısa süresli maruziyetler olduğundan dolayı da arseniği yalnızca idrarda görmek mümkündür, saç, tırnak vs gibi örneklerde uzun vadeli zehirlenmeler anlaşılabilir. Doğruyu söyleyen bu ülkede 5 para etmediğinden ismimi yazmıyorum ama işin altından arsenik çıkacaktır.
  • vefa ayverdi10 Ağustos 2022 . 10:12

   SALLA BAŞINI AL MAAŞINI, GÖREV NEREDE YOK, HALKININ TEMİZ SUYA , SAĞLIĞA ERİŞİMİNİ SAĞLAYAMAYAN DEVLET, İSMİ DEVLET KALMIŞ, KENDİSİ AYBAŞINDA MAAŞINI ALIRKEN GÖRÜYORSUNUZ,
  • isimsiz10 Ağustos 2022 . 08:37

   Kamuran beye katılıyorum. birilerini korumak için bir kılıf buldular günlerdir söylüyoruz.
  • Kamuran 10 Ağustos 2022 . 00:16

   Bu zehirlenmelerin tek sebebi il dışından getirilen zehirli atıklardır.
  • Metin Çelik10 Ağustos 2022 . 00:12

   Toplu Taşıma ücretleri 7 lira. Otobüs Kartı yanında olmayanlar . Toplu Taşıma otobüsüne bindiklerinde Sürücüden 2 geçişli Kart almak zorunda ve Neden 2 geçişli kartın 25 lira olduğunu Kim cevaplayacak. Kartı olanlar için Tek geçiş ücreti 7 Lira , Otobüs Kartı Yoksa 8 lira bile almak Hakkaniyetli bir Davranış mı . Bunu Kim karar veriyor Neden böyle yapıyor Yazık bu insanlara Hastası var Hastaneye gidecek Yanında kartı yok ver bakalım 25 lira. Sanki o Parayı onun cebine Sen koydun. Bu bir Soygun düzeneği ve bu Soygun düzeneğinin bir an önce Kaldırılmasını ilgili Yetkililerden özellikle Sn Validen Rica ediyoruz
  • Metin Çelik10 Ağustos 2022 . 00:06

   Yaşama dair duygu ve düşüncelerimi Bolunun Sesi Aracılığı ile Yıllardır Yazarak Yaşadığımız Sorunları Tespit ediyor, dilimiz döndüğünce hiç kimseyi kırmamaya özen göstererek, Eleştiri Yapıyor ve Toplumsal Yaraların sarılmasına Yardımcı olmaya çalışıyorum. Hiç bir zaman aklımdan geçmedi Hiç bir zaman Talebim olmayacak. Olur Ya bir gün Şahsımın duygu ve düşüncelerine itibar ederek, Örneğin Bolu Belediye Başkanlığına Aday olmam Yönünde bir zorlama olursa, Aklı başında bir Yöneticinin olduğu Yerde, Halkımız Çevre İllerin zehirli atıklarının Tortularını getirip Çimento Fabrikasına Yakacak ve Karışım olarak Kullanılmasına ASLA izin vermeyeceğim. Halkımızın Zehirlenmesine Asla Müseade etmeyeceğim. Hiç bir Sınai Kuruluşunun Atıklarının Çevremizi ve Sularımızı Kirletmesine İZİN VERMEYECEĞİM. BEYPİ Başta olmak üzere , Ak Piliç ve ER Piliç Firmalarının Kesimhanelerinin İL İDARE KURULUNUN KARARINA Uymaları için Şehrin 30 KM Uzağına Göndereceğimi Şimdiden Burada ifade etmek isterim. Hiç bir Tavuk Kümesinin Atıklarının Çevredeki Tarlalara dökülmesine Müseade etmeyceğim. Hiç bir Akarsu ve Akan Suların göllerin Kirletilmesine asla göz Yummayacağım. İnsanlar Bu kadar kopuk olur mu. Bir kaç kişinin çıkarları için Çevre Halkının Kanının içerisine Siyanür Sülfirik Asit benzeri Kirliliği Enjekte ediyorlar İnsanların hiç mi Kıymeti Kalmadı Bu ne Rezalet. Ne demek Her gün TIRLAR dolusu Çöplerin Şehrimize Taşınması Ne demek Niçin ve Neden Yapılmakta

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak