İsveç ve Finlandiya bile tanıdı, Bolu ise tanımamakta ısrar ediyor!

Okullar açılmadan inşaatlar bitecek mi?

Okullar açılmadan inşaatlar bitecek mi?
  10 Ağustos 2022

  Okullar açılmadan inşaatlar bitecek mi? Bolu İl Milli Eğitim ...

         Okullar açılmadan inşaatlar bitecek mi?

         Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kentimizde güçlendirme çalışması devam eden eğitim ve öğretim kurumları ile ilgili bir açıklama yayımladı. Açıklamada, Bolu genelinde 32 okul binasında güçlendirme çalışmaların devam ettiği belirtildi. Ancak okulların açılmasına bir ay gibi bir süre kalmasına rağmen, inşaatların bitirilip bitirilemeyeceği konusuna değinilmedi. 

         Bolu’da gerçekleştirilen depremsellik çalışmaları kapsamında 2020 yılında 20 okul binasının güçlendirme işlemleri tamamlandı. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından gerekli ödeneğin tahsis edilmesinin ardından 40 okulun proje revize işlemlerine başlandı ancak teknik sıkıntılar sebebiyle 2021 yılında 7 okul binası ihale edildi.

         Konuya ilişkin resmi internet sitesinde açıklama yayımlayan Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2022 yılında sürdürülen çalışmaların ardından proje revizeleri tamamlanan okul binalarının güçlendirmeyi yapacak firmalara 15 Mayıs'tan itibaren teslim edilmeye başlandığını açıkladı. Bugün itibarı ile merkez ilçe ve ilçelerde 32 okul binasında güçlendirme çalışmalarının devam ettiği ifade edilen açıklamada yık-yap kapsamında projesi tamamlanıp ihale edilen okullarla ilgili inşa faaliyetlerine başlandığını duyuruldu.

         Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yayımlanan açıklamanın tamamı şöyle: "Millî Eğitim Bakanlığımızca İlimizde gerçekleştirilen depremsellik çalışmaları kapsamında 2020 yılında 20 okul binasının güçlendirme işlemleri tamamlanarak eğitim öğretime başlanmıştır.Millî Eğitim Bakanlığımızca gerekli ödeneklerin tahsisinin yapılmasının ardından 40 okulun proje revizelerine başlanmış teknik olarak yaşanan sıkıntılar sebebiyle 2021 yılında 7 okul/kurum binası ihale edilmiştir. 2022 yılında sürdürülen çalışmalar neticesinde proje revizeleri tamamlanan okul/kurum binaları güçlendirmeyi yapacak firmalara 15 Mayıs'tan itibaren teslim edilmeye başlanmıştır. Bugün itibarı ile merkez ilçe ve ilçelerimizde 32 okul/kurum binasında güçlendirme çalışmaları süratle devam etmektedir. Ayrıca yık-yap kapsamında projesi tamamlanıp ihale edilen okullarımızla ilgili inşa faaliyetlerine başlanmıştır.Valiliğimizin koordinasyonunda İl Özel İdaresi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzce çalışmalar hassasiyetle takip edilmekte, okullarımızın eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar bitirilmesi planlanmıştır."

   

  • Bolulu16 Ağustos 2022 . 08:20

   Aklınız neredeydi, son hafta. Plansız ülkem.
  • isimsiz12 Ağustos 2022 . 08:46

   B,tmez sayım nedenmi. Adamlar ihaleyi almışlar, sonra malzeme araştırıyorlar nereden nasıl buluruz diye kuyruğuna basılmış kedi gibi bir oraya bir buraya koşuyorlar arkadaş ihaleye girerken hiçmi fiyat araştırmazsın , etrafa kolu komşuya sormazsın sonra biz zarar ediyoruz dersin tabii olacağı bu ya malzemeyi kısacaklar, yada istediği paraya ucuzu kalitesizi kullanacak tabi onuda bulabilirlerse.
  • Bolulu10 Ağustos 2022 . 21:20

   Apar topar yalap şalap bitirirler.
  • raskolnikov10 Ağustos 2022 . 18:37

   Neredeyse vakit kalmadı, yetişmez artık
  • Cevat Şakir10 Ağustos 2022 . 16:51

   Milli eğitim müdürlüğünün lüks binada otururken okulları çokta düşüneceğini zannetmiyorum. Eğitime verilen önemdeki samimiyeti buradan anlayabiliriz. Ha okullarmı mümkün değil yetişmez
  • Ahmet GÜMÜŞ10 Ağustos 2022 . 13:27

   Kamuran bey çok Bolumuz ve Ülkemiz için çok ıyı bir kounuyu dile getirdiniz. Bolu da son yıllarda okullar inşaat-güçlendirme-tadilat nedeni ile ihale ediliyor ama bir türlü bitmiyor. Sanki arkasında başka bir plan var gibi önemli bütün okullar aynı zamanda tadilata girdi. Bu defa da ödenek bahanesi veya başka bahaneler ile bir turlü bitmıyor.Ana Muhalefet partisi ise işin takipçisi değil veya gerektiği gibi bu işi baskı kuramıyorlar.Milli eğitim işi savsaklıyor. 15 Eylül e bir çok okulun yetişmesi mümkün görünmüyor. Çocuklarımızın-gençlerimizin daha da ilerisi ülkemizin eğitim hakkı kısıtlanıyor, eğitime ulaşım zorlaştırılıyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak