İsveç ve Finlandiya bile tanıdı, Bolu ise tanımamakta ısrar ediyor!

Tacize uğrayan kadın esnafın dükkanına sığındı

Tacize uğrayan kadın esnafın dükkanına sığındı
  11 Ağustos 2022

  Tacize uğrayan kadın esnafın dükkanına sığındı Mudurnu ilçemizde Irak ...

        Tacize uğrayan kadın esnafın dükkanına sığındı        

         Mudurnu ilçemizde Irak uyruklu 30 yaşındaki S.A., kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ettiği Suriye uyruklu 22 yaşındaki A.A.'yı bıçaklayıp, çocuğu ile birlikte esnafa sığındı. Çok şaşırdığını belirten Tayip Ünsal, "Üzeri çıplaktı, üstünü kapatması için kıyafetler verdik, yaralandığını düşündüm" dedi. Iraklı kadının yaraladığı A.A. da hastanedeki tedavisinin ardından gözaltına alınıp, tutuklandı.

        Korkunç olay önceki gün saat 20.30 sıralarında Seyrancık Mahallesi'nde meydana geldi. 1 çocuk annesi Irak uyruklu S.A., sosyal medyadan tanıştığı Suriye uyruklu A.A. ile evinde buluştu. İddiaya göre A.A., S.A.'ya cinsel saldırıda bulundu. Evde bulunan bıçakla A.A.'yı boynundan yaralayan S.A. çıplak halde, kucağında 2 yaşındaki çocuğu ile dışarı çıktı. Kadın, mahallede Tayip Ünsal'a ait bir iş yerine sığındı, bu anlar güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı. Üzerinde kan bulunan kadını gören Ünsal, esnaftan yardım istedi. Kendisine verilen kıyafetleri giyen kadın, yaşadıklarını anlatmaya çalıştı. Ünsal, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi.

         Saldırgan şahıs tutuklandı 

         İhbar üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralanan A.A., Mudurnu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavisinin ardından gözaltına alınan A.A., emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. A.A., çıkarıldığı mahkemece 'cinsel istismar' suçundan tutuklandı. Yaralama suçundan hakkında işlem yapılan S.A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

        'Korku içinde geldi, bizde yardımcı olduk'

        Kadının çıplak halde dükkanına girdiğini ve çok şaşırdığını belirten Tayip Ünsal, "Kucağında küçük bir çocuk ve üzerinde kanlar vardı. Bir şeyler anlatmaya çalıştı ama yabancı uyruklu olduğu için anlatamadı. Üzeri çıplaktı, üstünü kapatması için kıyafetler verdik, yaralandığını düşündüm. 112'ye haber verdim, bayanı sakinleştirmeye çalıştım. Daha sonra polis geldi, bir kişinin de daha ileride yaralı vaziyette yattığını söylediler. Cinsel saldırı falan olabilir diye düşündük. Korku içinde geldi, biz de yardımcı olduk. Ben de çekindim, yaralı olduğunu sandım. Daha sonra anladık ki; yaralama olayını kendisi gerçekleştirmiş" dedi.

  • Kabul edilemez bir olay13 Ağustos 2022 . 14:16

   Ben Sn Ercan Öztrk’ün yorumuna genel olarak hak veriyorum, katılıyorum. Farklı bir diğer yorum’a ise, az biraz hak vermekle beraber, hızlı verilmiş fevri bir cevap olarak değerlendiriyorum. Çünkü, Bolu’nun güzide bir ilçesinde böyle bir olayın meydana gelmesi çok sıkıntılı bir durum. Bolu Merkez’de de olabilirdi, belki de oluyor. Avrupalı ülkeler, okumuş-eğitimli ve kendisi için ucuz iş gücü özelliği taşıyan az sayıda göçmeni alıyor. Bunun dışında kalan ve yaşam tarzlarına ters gelecek hareketleri (bu haber örneğinde olduğu gibi) kendi ülkesine getirebilecekleri için de bunları ülkesine sokmuyor. Habere bak: Iraklı ile Suriyeli internette tanışıyor. Nasıl oluyorsa adam, kadınla randevulaşıp, çocuklu kadının evine giriyor vs vs. Sadece bu adam değil, bu kadın da çocuğuyla beraber sınır dışı edilmeli. Ayrıca, Bolu ve ilçelerindeki bu ve bu tip göçmenler de Irak ve Suriye sınırlarına yakın kamplara nakil edilmeli. Bolu’da ve ilçelerinde bu tür olayların olması ve haberlere taşınması hiç ama hiç kabul edilir değil.
  • Gerçekçi bir beklenti13 Ağustos 2022 . 07:53

   Benim beklentim ve isteğim şudur: Suriye uyruklu bu herif, hapishanede cezasını tamamladıktan sonra, Suriye’ye sınırdışı edilir. Terörist bulmakta zorlanan ve elindeki teröristlerin TSK operasyonlarında imha edilmekte olduğunu gören Karayılan, bu herifi pkkya alır. Bu herif pkklı kadın teröristlere sırayla tecavüz eder. Kadın teröristler ‘savaşma seviş’ diye Karayılana başkaldırır. Karayılan da bu herifi kendi elleriyle imha eder. Bir diğer senaryo da, bu herifin cezaevinde kalırken koğuş ağasının manitalarına tecavüz etmesi, ki bu senaryoya girmeyelim..
  • Farklı bir diğer yorum12 Ağustos 2022 . 15:04

   Habere ilk yorumu yazacak kadar hızlı hareket edebilme yetisine sahip olduğu anlaşılan Sn Ercan Öztrk, her yerin mülteci olduğuna dair görüşünü belirtmiş. İyi etmiş. Kendisinin bu yorumu, Bolu Belediyesi yönetiminin dikkatini çekmiştir ve Tanju Özcan'ın direkt başdanışmanlığına sıçrama tahtası olur diye ümit ediyorum. Bu olmazsa, Zafer Partisinden Bolu milletvekili adayı da olabilir. İyi olur.
  • eğitimci12 Ağustos 2022 . 11:04

   Ülkelerinde sözde savaş var diye kaçtılar şimdi aşk peşindeler
  • ilhan12 Ağustos 2022 . 09:12

   Allah yardımcıları olsun, evlerinden oldular, ülkelerini terk etmek zorunda kaldılar, yeniden hayat kurmaya çalıştıkları zamanda yaşadıkları çok üzücü
  • Ercan Öztrk11 Ağustos 2022 . 22:02

   Her Yer Mülteci Suriyeli Afganlı. Yeter artık ülkenin Demografik yapısı bozuldu. AKP ülkeyi Mahvetti

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak