İsveç ve Finlandiya bile tanıdı, Bolu ise tanımamakta ısrar ediyor!

Bolu Mimarları, Meslekten ihraç edilen Candan'a destek çıktı

Bolu Mimarları, Meslekten ihraç edilen Candan'a destek çıktı
  9 Eylül 2022

  Bolu Mimarları, Meslekten ihraç edilen Candan'a destek çıktı Mimarlar ...

         Bolu Mimarları, Meslekten ihraç edilen Candan'a destek çıktı

          Mimarlar Odası Ankara Şubeye bağlı Mimarlar Odası Bolu Temsilciliği dahil 14 şehirden temsilciliğin yaptığı açıklamada "Tüm saldırı ve baskılara karşı Şubemizin ve Tezcan Karakuş Candan’ın haklı ve onurlu mücadelesinin yanındayız" denildi. Gündem 09 Eylül 2022 Cuma 15:00 Admin2 Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın, Danıştay kararına rağmen İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu tarafından görevinden ihraç edilmesine tepkiler sürüyor. Mimarlar Odası Ankara Şubeye bağlı 14 şehirden temsilciliğin yaptığı ortak açıklamada, “Tüm saldırı ve baskılara karşı Şubemizin ve Başkanımız Tezcan Karakuş Candan’ın haklı ve onurlu mücadelesinin yanındayız” denildi.  Ortak açıklamayı; Bartın Temsilciliği, Bolu Temsilciliği, Çorum Temsilciliği, Karabük Temsilciliği, Karadeniz Ereğli Temsilciliği, Kastamonu Temsilciliği, Kırıkkale Temsilciliği, Kırşehir Temsilciliği, Tunceli Temsilciliği, Zonguldak Temsilciliği, Düzce Oda Temsilciliği, Nevşehir Oda Temsilciliği, Sivas Oda Temsilciliği, Yozgat Oda Temsilciliği tarafından yapıldı. Açıklamada, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’a destek verildi.

         Mimarlar Odası ve Başkanının kenti ve mesleğini korumaktan, kamu yararını savunmaktan, haksız kazanç elde eden rantçılara karşı mücadele etmekten hiçbir zaman geri durmadığı belirtilen açıklamada, “TOGO Kuleleri’nin sahibi Sinan Aygün’ün şikayetiyle başlatılan süreç işte bu mücadeleyi ve onun en öndeki yürütücüsü Tezcan Karakuş Candan’ı hedef almaktadır. Biliyoruz ki Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Cumhuriyetin kurucu değerlerine, Atatürk Orman Çiftliği’ndeki yağmaya ve talana, ülkede uygulanan hukuksuzluklara, toplumsal olaylara karşı gösterdiği duyarlılık, verdiği mücadele kamuoyu tarafından çok iyi bilinmekte ve takdir edilmektedir. Kentlerimizde de verdiğimiz kamu yararı için hukuksuz ve rant odaklı kararlara karşı tüm mücadelelerimizde bize  her türlü desteği veren,  gücünü toplumdan ve bilimden alan Mimarlar Odası Ankara Şubesi en zor günlerde dahi kararlılık ve cesaretle doğruları söylemekten vazgeçmediği için bu saldırılara maruz kalmaktadır. Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne bağlı temsilcilikler olarak bizler tüm saldırı ve baskılara karşı Şubemizin ve Başkanımız Tezcan Karakuş Candan’ın haklı ve onurlu mücadelesinin yanındayız” denildi.

   

  • Meltem Pamir18 Eylül 2022 . 13:01

   Makarnacılar her zaman olduğu gibi yine ülke sevdalısı bir oda başkanına çirkin üsluplarla sataşıyorlar. Talana, soyguna, ayırımcılığa karşı çıkan bu değerli insanı desteklemeniz gerekirken bu şekilde hoyratça yaklaşmanız tam da size yakışıyor. Devam edin. Ama sonunda cahillik değil, akıl ve bilim kazanır.
  • Meltem Koç18 Eylül 2022 . 11:57

   AKP'nin kendisine biat etmiş oda başkanlarına karşı bu tür bir mücadelesi yokken, insan hakları, kamu mallarının talanı ve ülkenin soyulması konularında mücadele veren Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’a yüklenmesi ve onu karalaması beni şaşırtmadı. Bu değerli oda başkanının neleri savunduğunu araştırırsanız eminim burada yaptığınız karalamalardan utanırsınız.
  • Alim Erdoğan18 Eylül 2022 . 11:44

   Cahil insanlar her zaman olduğu gibi burada da bilip bilmeden meslekten ihraç edilen Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ı eleştiriyorlar. Şunu biliniz ki oda ve sendika başkanlarının görevli oldukları işyerine diğer memurlar gibi devamlı gitme yükümlülükleri yoktur. Ülkemizin talanına ve soyulmasına karşı çıkan dik duruşlu insanlardan biri de Tezcan Karakuş Candan'dır. Aslında ona teşekkür etmeniz gerekirken nankörlük ediyorsunuz. Siz çirkin saldırılarınıza devam edin. Yenileceksiniz ve her zaman doğru olan, iyi olan kazanacak.
  • Tayfun 12 Eylül 2022 . 15:44

   Kızılcık sende azıcık beyin olsaydı çalışmadan haketmeden 7 yıl maaş alan bir haramzedeyi savunmazdın sazan
  • Kızılcık 11 Eylül 2022 . 11:14

   Doğruları konuşan terörist mi? Çalan, çırpan, vergi vermeyip bayrak sallayan vatansever mi? Hırsızlık yapan, taciz tecavüzden sabıkalı olup hacca giden Müslüman mı? Beyinle düşünmek gerek, mideyle değil.
  • Mehmet10 Eylül 2022 . 22:58

   Bankamatik memuru ama Devrimci demişler. Yerim sizin devrimciliğinizi... Anca akşamları şişeleri devirirsiniz. O da tüyü bitmemiş yetimin parasıyla
  • Fazlı10 Eylül 2022 . 20:06

   7 yılda 60 gün mesaiye gitmiş 82 maaş çalışmadan almış neyine destek çıkıyorsunuz? Madem çok seviyorsunuz alın evinize besleyin çalışmayana 7 yıl boyunca maaş veren devlet yetkililerinede yazıklar olsun. aynı devlet doksanlı yıllarda namaz kılıyor diye binlerce memuru sorgusuz sualsiz işten atmıştı onların tehlike gördükleri memurları atma dirayetlerinin yüzde biri şimdiki hükümet te olsa halen mevcut memurların üçte birini derhal işten atmaları lazım Ankara kurumlar devlet düşmanı memurlarla dolu eyyyy hükümet
  • GEREKLI 10 Eylül 2022 . 12:03

   Sevgili gerekli herkesi kendin gibi mi sandın ? Oda nın ne olduğunu da , amaçları dışındaki faaliyetlerini de biliyoruz. Bana Mimarlar yada Tabipler odasının ülke için yapmış olduklaları bir çalışmayı örnek olarak gösterebilir misin. Mesala Tabipler odası Covid boyunca halkı bilgilendirici, yönlendirici bir çalışma yapmış mı. Covid ile mücadele için devlete yardımcı olmuş mu. Hadi bunları geçtim bana bir tane yapılan bilimsel çalışma, bir tane uluslararası makele göster o zaman ben evdeki odayı ODA sanacağım. Eğer bir tane örnek gösterirse ben sana uluslararası konferanslardaki bildirilerimi gönderebilir ne dersin ?
  • Gerekli9 Eylül 2022 . 19:56

   "Oda"yı evin odası zannedenler güldürmeyin kendinize. Siz gidin tarım kredide makarna 1 Tl ucuzlamış, bitmeden alın.
  • yaman9 Eylül 2022 . 17:59

   5 senede sadece 2 ay işe gidip paraları cukkalamış. Odalar olmuş terör yuvası
  • Cemil9 Eylül 2022 . 17:26

   Bu “ Oda” mefhumunu kim çıkardı ise iyi niyetli değilmiş..Türkiyedeki bütün oda lar ya üyelerini sömürüyor,ya da terör destekçilerinin karagahı… son yıllarda sivil toplum örgütü diye kılıf bulmuşlar..oh ne ala.. aksini düşünen varsa buyırsun..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak