İsveç ve Finlandiya bile tanıdı, Bolu ise tanımamakta ısrar ediyor!

Başkan, bir çalışkan müdürünü daha harcadı !     

Başkan, bir çalışkan müdürünü daha harcadı !     
  14 Eylül 2022

  Başkan, bir çalışkan müdürünü daha harcadı ! Bolu'ya Belediye ...

         Başkan, bir çalışkan müdürünü daha harcadı !       

          Bolu'ya Belediye Başkanı olduğu günden bu yana yanında çalışkan ve faydalı insan bırakmayan Tanju Özcan'ın, bu kez Belediye'nin yüz akı müdürlerinden biri olan ve Alaaddin Yılmaz döneminden bu yana Bolu'nun güzelliğine imza atmaya devam eden Aylin Aydın'ı görevden alması şaşkınlıkla karşılandı.   

          Bolu'da başkana yakın yardakçı bir gazetede yer alan habere göre, uzun yıllardır Bolu Belediyesinde Park ve Bahçeler Müdürü olarak başarı ile görev yapan Aylin Aydın Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nden alınarak pasif bir göreve verildi.  

         Alaaddin Yılmaz döneminden bu yana Bolu'nun güzelleşmesinde büyük pay sahibi olan Aylin Aydın'ın görevinden alınması şaşkınlıkla ve üzüntüyle karşılandı. Bolu Belediyesi'nde görevini düzgün yapan, çalışkan idareci bırakmayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın bu hamlesi de vatandaşlar arasında tepkiyle karşılandı. 

         Aylin Aydın’ın, Özel Kalem Proje Müdürlüğü Birim Amiri olarak görevlendirildiği öğrenildi. Aylin’den boşalan Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevine ise henüz bir atama yapılmadı. 

          2012 yılında Bolu Belediyesi'nde Ziraat Mühendisi olarak göreve başlayan Aydın, 2016 yılından bu yana başarıyla Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevini yürütüyordu. 

  • Bahadır kardeşe21 Eylül 2022 . 22:49

   Başkan evet çalışma arkadaşlarını seçebilir. Biz Bolulular olarak başarılı olmasını isteriz. Son derece başarılı bir birim olan park bahçelerin amirine kadar hiç mi müdür bulamamış. Söğütle kavagı ayırt edemiyecek çok yüksek tahsilli Bşk yrd ne demeli. Hangi müdürlük iyi çalışıyor. Heryer pislik dolu, köpekler yollarda cirit atıyor. Düzgün bir kaldırım gösterde görelim kooperatif ve iştirakler Allah’a havale. İmara da yön verenlerde danışman eş dost olabili …anlamadıysan bir daha yazarım. Bahadırım yürü kim tutar seni hayırlı işler.. .
  • Bahadir21 Eylül 2022 . 18:20

   Belediye başkanıin kimle çalışacağını seçmek için birinden izin mi alması gerekiyor oradaki geçici personel emekli olana kadar çalışacak diye bir şey mi var başkan istediği personelle çalışır halkta icraatlarına bakar beğenmezse bir dahaki seçime oy vermez olur biter cumhur başkanı her gün bakan danışman değiştiriyor bir şey olmuyor da belediye başkanı kendi personeliyle calisincami sorun oluyor her belediye başkanı kendi kadrosunu kurar çalışır beğenilirse tekrar seçilir begenilmezse seçilmez olay bu kadar basit
  • Ali19 Eylül 2022 . 13:22

   Gider ayak kendisine yakın kesimleri tepe kadroları doldurup SONRA emekli olur
  • Yasemin17 Eylül 2022 . 23:37

   Tanju ipin ucunu kaçırdı
  • Emrah Kaya17 Eylül 2022 . 11:05

   Emel hanım çok güzel açıklamış yorumunuza katılıyorum.
  • Emrah Kaya17 Eylül 2022 . 10:37

   Göreve cevap, Aylin hanım sevilen ,değerli bir müdür. Bolu için akademik kitaplarını ve çalışmaları da bulunmaktadır. Belediyede bir çok birimde müdür ve başkan yardımcılığına sözleşmeli memur vekalet edebilir. Yeterki liyakat olsun. Yıllardır nezaketi ve çalışkanlığı ile tanıyorum.. Böyle isimleri kazanmak gerektiğini düşünüyorum.
  • Emel yıldız 17 Eylül 2022 . 10:20

   Göreve cevap, Aylin hanım sevilen ,değerli bir müdür. Bolu için akademik kitaplarını ve çalışmaları da bulunmaktadır. Belediyede bir çok birimde müdür ve başkan yardımcılığına sözleşmeli memur vekalet edebilir. Yeterki liyakat olsun. Yıllardır nezaketi ve çalışkanlığı ile tanıyorum.. Böyle isimleri kazanmak gerektiğini düşünüyorum.
  • Emel yıldız 17 Eylül 2022 . 10:09

   Göreve cevap, Aylin hanım sevilen ,değerli bir müdür. Bolu için akademik kitaplarını ve çalışmaları da bulunmaktadır. Belediyede bir çok birimde müdür ve başkan yardımcılığına sözleşmeli memur vekalet edebilir. Yeterki liyakat olsun. Yıllardır nezaketi ve çalışkanlığı ile tanıyorum.. Böyle isimleri kazanmak gerektiğini düşünüyorum.
  • fırsat varken gülümse17 Eylül 2022 . 09:59

   Sn Başkan ve Yarına gülümseyen adam, Vaktiniz varken gerekli hamleleri yapın, Tavsiyem kul hakkı ,liyakat. adalet önemli olduğunu bilmeniz. Umarım size de bir tanesi nasip olur. Bolu halkı her şeyi biliyor herkes farkında. Yolun sonu nasıl biter görelim.
  • Meryem17 Eylül 2022 . 09:43

   Devlet terbiyesi almış , çalışkan ,şeker fabrikası kökeni olan örnek bir isimdi. Tanju beyin bu kararını üzüntüyle öğrendim. Yanlış yönlendiriliyor. Düzelticeği kanaatteyim.
  • Görev16 Eylül 2022 . 17:34

   Ya arkadaşlar bu hanım zaten memur değil.Kadrolu değil hukuken müdür olamaz.Siz tutturmuşsunuz müdür.Hukuken olmayacak bir şey olmuş ama buna başka maksatla son verilmiş isabetli olmuş.
  • kul hakkı16 Eylül 2022 . 11:28

   İyi çalışan bir müdüre hanıma sahip çıkacak kimse yokmu Bolu yapptıklarını biliyor güzel şeyler yapan müdüre hanım için meclis üyeleri CHP İyi Parti MHP hangi gerekçe ile başarılı olduğu yerden pasif göreve verildiğini sormalılar
  • Bolulu 16 Eylül 2022 . 00:28

   Belediyeye işçi alimini beykozlar yapıyor.Bolu gündem gece gündüz tanjuyu CHP yi methediyor boşami hizmet yok sadece algiyla gundem yaratıyor
  • Cevat Kelle15 Eylül 2022 . 12:04

   Zamanlama 10 numara, Meral Akşenerin Boluya gelişi ve İtfaiye binasının açılışı. Böylelikle konu önem kaybedecek. Diğer taraftan İyİ partilileride faka bastı. Amacı kendi şovunu yapmak ve chp genel merkezine gövde gösterisiEkmek arası peynirle milleti doyuracak. 1 haftadır adam toplamaya çalışıyor. Saf İyi partililerde zannediyorki Meral hanım için yapıyor. Chpli yöneticiler zaten yolluk konumunda. Aylin hanım boşverin. Çok bile dayandınız. Kameramanın park ve bahçeler müdürü olabilme ihtimalinin olduğu yerde sizin zaten ne işiniz var.
  • Metin Çelik15 Eylül 2022 . 09:45

   Sn Bolu Belediye Başkanı. Başkanlığını Yaptığınız Bolu Belediyesi Tüzel Kişiliği, Türk Milletinin Türk evladının Resmi bir Kurumudur. Bu ve benzeri Sitelerde Birilerinin TORPİLLİ olarak El Altından belediye hizmet birimlerine alındığını okuyoruz. Belediye Tüzel kişliği senin babanın işletmesi ya da iş yeri değil. Yazılanlar doğruysa bu bir ihanet , bu Anayasanın Hakuk ilkesine Muhalefet, Bu hak ve özgürlüklerin eşit olarak Yararlandırılmasına Saldırı . Kimsiniz Kardeşim siz. Basında duyurulmadan, Yasalarda ön görülen hizmet ya da iş ya da işçi alımları sınav ve mülakat benzeri umuma açık bir biçimde duyurulmadan Yapılan idare eylemler Cumhuriyete Yapılan Saldırı Anayasaya ve Yasalara atılan Kurşun gibidir. Ne yapıyorsun Babanın çocuklarını mı babanın işletmesine alıyorsun. Fakir Fukara gariban 10 bin lerce genç ve işsiz inlanlarımız varken Her kim olursan ol İdarecisi olduğun kuruma gizli kapaklı birilerini alamazsın . Alırsan bir gün Yargılanman Sağlanır Ayıp be kardeşim Bu ülke Bu ve benzeri davranışları olan siyasetçilerden kurtulmak için çırpınırken Koskoca Cumhuriyet Halk Partisinden üstelik 4 dönem vekil ataması yapılmış ve seçilmesi sağlanmış bir chp li senin yaptığını asla yapamaz yapmamalıdır. Sn CHP Genel Merkezine ve İktidarın Hukuk düzeneğine Sunulur Sn İç İşleri Bakanına Arz olunur. Sn vali bakın bunlar dedikodu bile olsa bir yerlerden pis kokular gelmekte
  • Mehmet Gündoğdu 15 Eylül 2022 . 09:30

   Park ve bahçeler müdürlüğünün ya yetkilerini kısıtladılar, ya da tahsisatlarını kısıp elemanlarını azalttılar. Çünkü son zamanlarda eski hızı ile çalışmıyordu bu birim.Bolu'YA yazık oldu. Bolu belediyesinin en çalışkan birimi idi, Bolu'yu güzelleştiriyorlardı. Çiçekler soluyor artık.
  • Bolulu15 Eylül 2022 . 09:08

   Kan değişimi her zaman iyidir. İşletme körlüğü yaşadı mı değiştireceksin. Bu başkan içinde geçerli. Artık göremeyen bir başkanımız var. Belediyeciliğin okulu olmalı. Çevre Mühendisliği geçmişi olmalı. Belediyecilik; Milletvekilliği, İnşaat Müh. vb. alt yapısı olanla karıştırılmamalı. Her şey beton boş vaatler, siyaset değil. Hizmet işi, insanca yaşama alanları oluşturma ve bunu mümkünse halka çakmadan yapma sanatı.
  • Görek15 Eylül 2022 . 08:13

   Cumhuriyet caddesinde esnafın kendi dükkanı önüne aracını çekmesinden rahatsız olan Tanju bey esnafın böyle bir lüksü yok demiş.Peki park alanını kamu alanını oto kiralama yapan iş yerleri kendi alanı gibi kullanabilir mi.Yada oto kiralama yapan iş yeri bu yerleri kendi işyeri parkı olarak gösterip işyeri ruhsatı alabilir mi.Oto kiralama açılacak olalan işyerinin 1500 metrekare alana sahip olması gerekir diye biliyorum yanlış mı.Bu işletmelere nasıl ruhsat verildi
  • Ece15 Eylül 2022 . 00:12

   Tanju başkan koltuğuna yakisan çalışkan müdürü gorevden alacağına rasim başkanın aldığı isimlerini yazmaktan biktigimiz torpillileri işten çıkarsa ya müdürlerini ise aldığı kızları akrabaları birimi başka çalıştığı yer başka onlara.baksin toplantı yapsinda aylin hanimi harcadı hanimefendi işini yapan ciddî birisi rasim başkan ne yapacak orada belediye doldu sıra oraya geldi tanju başkan yeğenim sedat beyin aldığı özel sekreter hülya hanım sedef hanım danışma ozge naim beyin kızı songül hanımın kızı bunlara bak başarılı bir müdürü pasif goreve alıncaya kadar artık rasim başkan orayı çiftlik yapsın bu isimleri oraya alsın dürüst başkan diyelim ama tık yok kendimiz yazıyoruz kendimiz okuyoruz
  • Rıza14 Eylül 2022 . 23:06

   Bolu bu mudire hanımın sayesinde Bolu olmuştu.Onuda yıldırdılar...
  • bolulu14 Eylül 2022 . 22:33

   eski müendisler var yeri dolduracak. sorun yok.
  • Gerçek14 Eylül 2022 . 22:19

   Tanju artık İYİ partiye yeşil ışık yaktı.Bence CHP Tanjuyu ihraç etmeli ve bir dahaki seçimde Cumhur Bandakçıoğlu nu aday göstermeli.Tanju zaten bu ekiple İYİ partiye Bolu da seçime kadar büyük zarar verir.Aday olsa bile Cumhur beyin karşısında hiç şansı olmaz bence.Zaten ihraç olsun ilk kendi yandaşları bunu terk edecek.Belediye çalışanlarına bakılırsa büyük baskıyla yarnki itfaiye binası açılışına personel çağrılıyor.Hatta ailelerinizi alın gelin diye mesaj atılmış personele.
  • Bayandan14 Eylül 2022 . 21:21

   Yerine Rasim bey bakacakmış birazda orayi yesinler nedenmi Aylın hanım işlerine gelmedide ondan. Dürüst çalışanla bunların işi olmaz,bubaskana oy verenler acaba biraz olsun kendilerini sorguluyormu ,kendi teşkilatı nerede,kısacası Bolu sahipsiz ve kimsesiz hem millet vekili hem başkandan aksini söyleyen varsa kendine bi baksın.
  • Metin Çelik14 Eylül 2022 . 20:34

   Sorun başkanda değil ki. Onları seçen bizlerde değil mi. Yani ölçmeden tartmadan haydaaaa gidip oy veriliyor bak bakalım kardeşim adam adam mı. saygı lı mı, devlet adamlığına yakışır mı. Yani gider ayak her yeri aklınca aynı anda bir çok yerde kaldırım çalışmalarını başlatmış bir çok yerde kaldırımlarda yenilemeler var. Tamam iyi güzel eyvallah. peki Belediyede alımlar ihaleler personel alımları vijdani mi ahlaki mi , adaletli mi . belediyenin araçları her gün ne kadar yakıt tüketmekte . daha çok yazarım da yüzü kızaran olmaz ki
  • Bolulu14 Eylül 2022 . 17:37

   Yerine konudan alakasız biri atanmadığı sürece sorun yok. Sonuçta adam kendi kadrosunu kurabilir. İşle alakasız geçmişi olan biri gelirse, o zaman Haber değeri var bence.
  • Başkan14 Eylül 2022 . 16:52

   Başkan sana verdiğim topladığım oylara lanet olsun Aylin hanım gibi işini en iyi yapan birini oradan alıp rasimi getirmen senin nasıl bir belediye başkanı olduğunun en iyi ispatı
  • Bilirkişi14 Eylül 2022 . 16:04

   Ağaç ve bitki alım işleri sıkıntılı işlerdir. Belediyeciliğin yumuşak karınlarındandır. Hanımefendinin işi zordu. Bir bakıma kurtulmuş. Arkasına bile bakmasın.
  • müfettiş14 Eylül 2022 . 15:53

   Müfettişlerin soruşturduğu Nilüferpark'a atılan betonun faturası bu hatuna kesildi.
  • Rasim14 Eylül 2022 . 15:37

   Bu işte yine Rasimin parmağı var diyorlar. Kadını sürekli başkana gammazlıyordu. Başkan görevden alma yazısını bugün yazacaktı. Ama rasim bekleyemedi ve yandaş ve yardakçı basın arkadaşlarına hemen haber yaptırdı ki başkan görevden almaktan vazgeçmesin diye. Olayın aslı budur.
  • Gulen Adam 14 Eylül 2022 . 15:36

   Halen görev yapan müdürlerin icinde, zamanında akp Mv aday adayı olan var mıdır acaba.. ;)
  • Bolulu14 Eylül 2022 . 15:26

   Çalışan sevilmez çalışmayacan başkan a çalışan lazım değil.Başkan mülketicer üzerinden show time devam cumhurbaşkanı olacağım diyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bir milletin büyüklüğü, nüfusunun çokluğu ile değil, akıllı ve fazilet sahibi adamlarının sayısı ile belli olur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak