İsveç ve Finlandiya bile tanıdı, Bolu ise tanımamakta ısrar ediyor!

TOKİ'de üç yıl önceden hak sahibi olanlar var !

TOKİ'de üç yıl önceden hak sahibi olanlar var !
  14 Eylül 2022

  TOKİ'de üç yıl önceden hak sahibi olanlar var ! ...

    TOKİ'de üç yıl önceden hak sahibi olanlar var !

      TOKİ Sosyal Konut Projesi, 14 Eylül'de erişime açılıyor. Binlerce kişi başvuru için şimdiden dakikaları saymaya başladı bile. Bu arada 250 bin konutun hangi illerde yapılacağı ve sayısı de belli oldu.     

         Bolu merkez'de üç yıl yapılacağı açıklanan TOKİ konutları için para yatırıp başvuranların içinden çekilen kurada 250 kişi hak sahibi olmuş, ancak Bolu'ya yapılacak olan konutlar yapılmamıştı.

         Kurada konut sahibi olmaya hak kazanmış olan vatandaşlar gazetemizi arayarak, 3 yıl önce kendilerine konut yapılmayan hak sahipleri olarak tekrar kuraya girip girmeyecekleri konusunda bilgilenmek istediklerini belirttiler. 

          Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini tanıttı. 81 ilde hayata geçirilecek proje ile 2028'e kadar 500 bin sosyal konut, 250 bin arsa, 50 bin iş yeri yapılacak.

        Hangi illerde yapılacağı belli oldu

       TOKİ Sosyal Konut (ucuz konut) Projesi'nin hangi illerde yapılacağı da belli oldu. Sosyal konut projesi kapsamındaki konutlardan 50 bininin İstanbul'da, 18 bininin Ankara'da, 12 bin 500'ünün İzmir'de inşa edileceğini belirtildi.

        Bolu'ya 902 konut yapılacak 

        TOKİ'nin resmi internet sitesinde yayınlanan bilgiler sonrasında, il il 250 bin konut projesinin hangi bölgelerde yapılacağı da ortaya çıktı. Açıklanan proje kapsamında Bolu merkeze 200 konut yapılacak. İlçelerde ise Dörtdivan 94, Kıbrıscık 198, Mengen Gökçesu 204, Yeniçağa 206 olarak açıklandı.

         Bolu'da 3 yıl önceden hak sahibi olanlar var       

          Geçmişte kura sonucu Bolu merkezde hak sahibi olan, ancak kendilerini vaadedildiği halde TOKİ konutları yapılmayan vatandaşlar, bu defa yapılacak konutlarda kuraya girmeden hak sahipliliklerinin devam edip etmediği konusunda bilgi edinmek istiyorlar. 

         Bolu merkez'de üç yıl yapılacağı açıklanan TOKİ konutları için para yatırıp başvuranların içinden çekilen kurada 250 kişi hak sahibi olmuş, ancak Bolu'ya yapılacak olan konutlar hiç yapılmamıştı.

         Kurada konut sahibi olmaya hak kazanmış olan vatandaşlar gazetemizi arayarak, 3 yıl önce kendilerine konut yapılmayan hak sahipleri olarak tekrar kuraya girip girmeyecekleri konusunda bilgilenmek istediklerini belirttiler. 

    

  • Yeseye 23 Eylül 2022 . 12:42

   Uzaya yola inanıyorsunuzda evlerinizin yapılacağına niye inanmıyorsunuz Bu iş din işi Parayı verip ses çıkartırsanız cehennemlik olursunuz
  • Halk-1419 Eylül 2022 . 13:16

   Bolu Merkez 300/ 100 Bin Konut Projesi kapsamında; 19.12.2019 tarihli kura sonuçlarına göre ismi çıkanlara süreçle ilgili hiçbir bilgi verilmemiştir. Ağustos 2022 tarihinde ihale olacağı yazılmasına rağmen TOKİ sayfasında ihale detayları ve hiçbir bilgi yer almamaktadır. Kurada ismi geçenlerin 4 yıl bir süre geçtiği için olayın gerçekleşip gerçekleşmemesi ve eğer gerçekleşecekse hangi tarihlerde gerçekleşeceği konusunda bilgilendirmesini istiyoruz. 4 yıl öncesine göre düşünülürse TOKİ çıktığı için başka bir yatırım yapmadık ve şuan ev fiyatlari afaki yüksek. Çok büyük mağduruz.
  • Topluca18 Eylül 2022 . 14:18

   Vatandaş 3 yıl önce kandırılmış ama akıllanmadan yine aynı projenin peşine düşüyor. Ayrıca, KEY adı altında toplanan fonların Kılıçdaroğlu ile ne alakası var. 1950 yılından beri Türkiye'yi milliyetçi muhafazakar iktidarlar yönetiyor ve vaziyetimiz bu!
  • Birisi 17 Eylül 2022 . 15:10

   Yahu be kardeşim ne çabuk unuttunuz KEY adi altında bordro lardan kesilen paraları, TTF.paralarini.Zananin başbakanı bu paralar yok, devletin de bunu ödeyecek gücü yok dediğini.Suriyeliler beleş ev aldı diyen zavallılar nerede ifşa edinde bizde görelim. Kilicdaroglu nu bekleyen zavallılar, bekleyin.Halen adayını belirlenemeyen zihniyet, balık kavağa çıkınca iktidar olacak
  • Ersan Türk 17 Eylül 2022 . 11:41

   Bu Hükümete Güvenip Toki den Ev Alınmaz. Herşey Belirsiz
  • TÜRK16 Eylül 2022 . 11:52

   Ödemeler, sözleşme yapıldıktan sonra başlayacakmış. Yani hem ev yapılana kadar ödeyeceksin hem de normal kiranı ödeyeceksin. 800bin tl fiyatlı ev. sorsan dar gelirlilere yapılıyor. Kardeşim bana, suriyelilere bedava yaptığınız basit evden ücretsiz yapın verin, ben razıyım. Vatandaşınım ben, elin suriyelisine beleşe, Türk oğlu Türk'e parayla? Hem 800bin isteyeceksin, hem sözleşmeyle ödemeye başlatacaksın hem de seçim yatırımı olarak kullanacaksın. Yok yaaa... Akıllan vatandaş. Kılıçdaroğlu da bu projenin bitirilmesi için taahhüt verdi. Başvuranlar için bilgi olsun.
  • Ahmet15 Eylül 2022 . 22:16

   Bolu merkezde bakan acikladi arsa bulunamadi belediye arsa tahsis etmesi gerekir bolu belediyesinin sosyal.konutu yalan oldu hani sosyal konut yapacakti belediye yer tahsis edilirse toki.olur
  • Haluk15 Eylül 2022 . 21:47

   Mundurnuda ki çürümeye bırakılan tokiler vardı ne olduki
  • Aladağ 15 Eylül 2022 . 17:38

   Bolu merkezde konut ihtiyacı çok, devletin asıl bu işe el atması lazım. İlçelerde nüfus yok, bu kadar konuta gerek yok.
  • Düzceli15 Eylül 2022 . 13:04

   Gecikmelide olsa böyle bir haber yaptığınız için teşekkür ederim.Üç yıl önceki kurada çıkmadığım halde toki ye birkaç defa mail atarak bilgi almak istedim .cevap yok.Ayrıca yapılacak konut sayısı çok az artırılmaaı yönünde baskı yapılnalı.Belediyeninde yapmayı vaadettiği konutların akibeti sorulmalı
  • bolu 1415 Eylül 2022 . 10:42

   Bu konunun takipçisi olmanızı bu konu ile ilgili haberlerin devam etmesini rica ediyoruz toki kurasında hak sahibi olduk ihale tarihi yayınlandı Salıbeyler mah.diye ama ihale tarihi yayından kaldırıldı 3 yıl öncesi toki konut projesi iptal mi edildi toki yetkilileri telefonlara çıkmıyor çıkan kişilerde bilgi sahibi değiliz diyorlar.Büyük bir mağduriyet var şuanda.3 yıldır tokinin bir adım atmasını bekliyoruz malesef..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak