Halkın vicdanının SESİ olmak SUÇ değildir

Bolu’ya yakışmayan bir görüntü!!!

Bolu’ya yakışmayan bir görüntü!!!
  17 Eylül 2022

  Bolu’ya yakışmayan bir görüntü!!! Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Cihan ...

         Bolu’ya yakışmayan bir görüntü!!!

         Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Cihan Özkalem fotoğraflamış ve facebook hesabından paylaşarak şöyle yazmış.

        “Bolu Belediyesine bağlı zabıta ekiplerince; evine üç kuruş götürmek için alın teri döken, dağdan topladığı ürünleri satmak isteyen ve sabahtan akşama kadar caddede bekleyen annemize gösterilen muamele vicdanları yaralamıştır.

         Bolu’ya huzur(!) getireceğini belirterek seçmenden oy isteyen ve bunun karşılığında Bolu halkının teveccühünü kazanarak göreve seçilen Sayın Tanju Özcan’ın bu muameleyi annemize uygulayan zabıta arkadaşlardan nasıl bir hesap soracağını merakla bekliyoruz.

        Elbette herkes görevini yapacak ama bu şekilde değil…

         Sayın Tanju Özcan’a tavsiyemiz:

         Altılı masa ve gizli ortaklarının son yapacağı toplantıda adının zikredilip edilmeyeceğini merak edeceğine, Bolu Belediyesi’ne bağlı zabıta ekiplerinin gözyaşı dökmesine neden oldukları annemizi bulması ve helallik almasıdır.”

   

  • Yanlış ve Doğru25 Eylül 2022 . 21:02

   Bana cevap veren arkadaş zabıta müdürünün yanına git bir sor bakalım. İşin gerçeğini bir zahmet öğren. Tünelde yapılan yerler bu tarz insanlar için yapıldı. Haktan hukuktan bahsediyorsun. Belki de zabıtanın hakkına giriyorsun. Git zabıta müdürünün karşısına hesap sor. Ben bir seferinde bizzat gittim hesap sormak için ama gittiğime pişman oldum,utandım. Çünkü iş bildiğimiz gibi çıkmadı. Herşey anlatıldığı gibi olmuyor bazen.
  • Yanlış ve doğru ya cevap 22 Eylül 2022 . 18:39

   Arkadaş bu bayanı zabıtanın uyardığına şahit oldun mu.Zabıta tünelde yer göstermiş şahit oldun mu.Pazar yerinde tezgahların nasıl satıldığını biliyormusun.Normalde pazar yerinde yer tahsisi vatandaşın dilekçesine istinaden kişiler arasında kura çekilerek yapılır.Bunlar nasıl yapıyor bir araştırın.Oda başkanı nasıl yer almış sonra bu yeri kullanmadan kimlere satışı olmuş ben merak ediyorum.Bu kadının tüneldeki alanda yer kirası vermeye belki maddi gücü yok.Belediye bu vatandaşa bu konuda yardımcı olsaydı belki kadın bu durumu yaşamazdı.Tabi bizim çakma zabıta amiri artist ya kadına yüklenmiş.Fakat başkana yakın esnaflara herşeye eyvallah deyip ses çıkarmaz.O caddedeki midyeciyi neden kaldırmamış.Encümen bu kadına da izin versin mısırcıya veriyor ya.Çakma zabıtalar ile ancak bu kadar olur oda hukuksuz ve boş olur.
  • Yanlış ve Doğru21 Eylül 2022 . 16:42

   Burada yorum yapanlara bakınca hak verende var eleştirende. Şimdi hangisi doğru hangisi yanlış bilmiyorum. Haktan hukuktan bahseden arkadaşlar caddede satış yapan herkes katlı otopark altında bulunan tünelde belediyenin yapmış olduğu alanda satış yapmakta rızıklarına razı olmakta. Ancak olayda adı geçen satıcı kadın rızkına razı olmayıp yasakları çiğneyip ve en önemlisi tünelde bu kadın gibi satış yapan vatandaşların hakkına girerek satış yapmak istemiş. Zabıtaların bu kadını defalarca uyarıp hatta yer gösterip satış yapmasına müsade ettiğini ancak caddede satış yapmaması konusunda rica ettiğini biliyorum. Olay günü ise zabıta ürünü kaldırırken plastik kabın kulpunu kadın çekince kopuyor ve yere dökülüyor. Yani zabıtanın ürünleri yere attığı da yalan. Bazen yanlış ve doğru dünya görüşümüze göre değişiyor. Nereden baktığımıza göre değişiyor. Olayın sıcaklığı ile birileri birilerini gaza getirip kılıçları çektiriyor. Çok zor bir şey değil belediyeye gidin zabıta müdürüne sorun burada ne oldu diye. Belediye hepimizin kimsenin babasının malı değil. Dinleyin ikna olmazsanız yine yazın. Siyasi parti temsilcilerinden sadece bir kişi oda bu olayı paylaşan Cihan bey hariç kimse olay ile ilgili birşey paylaşmadı. Sebebini bir düşünmek lazım. Velhasıl hoş bir olay olmadı fakat olay ile ilgili tüm detayları bilmeden ağır sözler, hakaret, beddua etmeyelim ki sözlerimiz gelip bizi bulmasın. Saygılarımla........
  • Bolulu21 Eylül 2022 . 09:56

   Toplanılan kızılcıktan reçel marmelat yapsa veya mantardan konserve yapıp satsa, sağlık açısından denetle. Yada bir kilo diye satıyor, gerçekten bir kilomu diye denetle. Peynir satıyor, diğer sağlık veya tarım müdürlükleri personelleri ile örneğin salmonella var mı diye numune al , halk sağlığı açısından denetle anlarım. Ya zaten bir sürü emekle dağdan toplamış, üç kuruş paraya max. bir hafta içinde kazanacak, güneşin alnında bekliyor, dilenmiyor, zorbalık yok vb. niye bu eziyet.
  • Bolulu20 Eylül 2022 . 11:26

   Ekmeğini emekle kazanan köylüler, zaten topu topu 2-3 hafta but tip satış yapabilirler, kızılcık, alıç birde mantar dönemi. Sonrası hava buz gibi satılacak üründe yok. Neredesin emekçi CHP li başkan. Eski başkanda derme çatma dükkanlar kurup, işi ranta çevirirdi. AKP ye oy veren vatandaşlar Sizde hükümet politikaların destekleyin, tüm kaynaklar yabancı göçmenlere gitsin. Nereden tutsak her şey yanlış memlekette. Merkezde yerellerde aynı, Anadolu halkına eziyete dönüşüyor. Yan gelip yatanların ülkesi olduk.
  • bolulu19 Eylül 2022 . 18:59

   Zabıtayı haklı çıkarırlar kafayı takmayın başkan mülteciler dedinmi millet ağzı açık ayran budalası gibi tapıyor ya diyorum boş birisi hiç birşey anlamaz show işi var başka bir icratat yok bide döner kavşak pazar yeride yıkıldı e elde var döner kavşak .
  • GERÇEK BOLULU19 Eylül 2022 . 16:47

   BEN BAHSE KONU OLAYA GEÇ VAKIF OLDUM ANCAK KADININ SATTIKLARINI ZABITALARMI DÖKTÜ, KADIN MI DÖKTÜ BİLEMİYORUM, ANCAK ZABITA MEMURLARI GENÇ VE TECRÜBESİZ ARKADAŞLAR BİRDE KALABALIK TOPLANINCA DAHA DA HAVADA HAVAYA GİREREK OLAYI ABARTTILAR BIRDE ZABITA ARACINA BİNDİRMEYE KALKTILARKİ KADINCAĞIZ BENİ NEREYE GETİRECEKSINIZ DİYE FERYAT EDİYORDU, BU TÜR YASAKLAR BÖYLE HALLEDİLMEZ CADDE ÜZERİNDE ADIM BAŞI SATICI VAR SATISLARI BELEDİYE KURALLARINA UYGUNMU BİLMİYORUM.
  • Bolulu19 Eylül 2022 . 08:17

   Bu memlekete, vergi vermeden yaşayan Iraklı, Suriyeli vb. bile bizlerden özgür. İşlenmiş ürünleri hijyen açısından denetleyebilirsin. Ya dağdan toplanmış veya yetiştirilmiş meyve ve sebzede senin görevin nedir zabıta. Ölçü aletimi denetliyorsun. Ortada imalathane yok bir şey yok. kimseye rakip değiller. hani kollaman gereken bir esnaf var desek. Kolluk gücü bibi gövde gösterisi mi, umarız kişisel bir vakadır ve cezalandırılır. Yürüyenleri rahatsz etmediği sürece sorun nedir anlayamıyorum.
  • haklı18 Eylül 2022 . 22:39

   bu olayla alakalı değil ama yav bu yeni zabıtalar o kadar egolu ve ukela ki, sanırsınız hepsi senelerce özenle yetiştirilmiş özel ajan. kendi kendilerine bi kabarmalar, saçma saçma hareketler... yav sizin işiniz vatandaşa yardımcı olmak, işini kolaylaştırmak. yanlış yapıyorsunuz yapmayın. ha bir de unutmayın sizdeki hava bisiklet tekerleğin de var.
  • Mustafa18 Eylül 2022 . 21:07

   Çok yazık ne boluya nede Tanju başkana yakışmayan bir durum sayın başkanım bunu derhal düzeltin
  • Sami18 Eylül 2022 . 17:20

   Açıkta Mısır polav satılıyor garip garip çalgılarla vatandaş rahatsız ediliyor dilenciler fink atıyor zabıta gariban 75 yaşındaki kadına gücü yetiyor
  • Görev18 Eylül 2022 . 15:20

   Zabıtada çalışanların çoğu memur bile değil. Bu kişiler üniforma giyerek zaten suç işliyor. Siz diyeceksiniz ki şimdi öyle de nasıl yapabiliyorlar siz bunun hakkında şikayetçi olmazsanız bunlar her istediğini yapar savcılığın suç duyurusunda bulunan o zaman bakalım önüne gelen üniforma giyip görev yapabiliyor mu.
  • Cöle18 Eylül 2022 . 13:46

   Belediye açıklama yapmış. Diğer satıcılar kaçmış, Hatice teyze kaçmamış. Kaçana bişey yok, kalanın vay haline..
  • Gerçek 18 Eylül 2022 . 12:52

   Peki o caddede midye satan kişi satabilir mi.Satamaz zaten o iş seyyar satıcılığa giriyor ve midye çok farklı bir yiyecek.Yani bozulma riski çok yüksek.Cadde de mısıcılar seyyar satış yapıyor yasalmı değil.Midyeci Tanju ya yakın isimlerden olduğu için zabıta birşey diyemiyo.Eğer adaletli iseniz ilk önce onları kaldırın seyyar satıcılık kanunen yasaktır.Birde önüne gelene zabıta elbisesi giydiriyor.O satıcı bence zabıta hakkında suç duyurusunda bulunsun o zabıtalar üniforma giyip görev yapamaz.Savcılığa şikayet olmazsa bunlar böyle devam eder.Hakkınızı arayın
  • Burak18 Eylül 2022 . 12:43

   Kasınmış kaç sefer pazardan yer verildi ağlayıp zirlamasina inanmayın
  • Taşçı 18 Eylül 2022 . 12:10

   Mahalle aralarında soğan satan kamyonetlerden kışlık soganimizi alır ihtiyacımızı gideriyorduk. Duydugumuza göre sayın Başkan kapımıza kadar soğan getirenlerin satıcıların satış yapmasını yasaklamış. Yasaklar ülkesi olduk.
  • Biri 18 Eylül 2022 . 12:09

   Belediye gündeme gelen olaya cevap vermiş.Başka haber sitelerinde ve sosyal medyada da var .Tutulan tutanak yayınlanmış.Teyzenin Adı Soyadı TC numarasına kadar açıkta yazıyor.Kisisel Verileri Koruma Kanuna girer bu.Bari gizlilik gereken verileri kapatsaydınız.Olayda adı geçenin,tutanakta imzası olan polislerin ,zabıtaların herşeyi ortada...Ortada yanlış bir durum varsa bile bu tutanağın böyle yayınlanmaması gerekirdi.
  • Abesle istigal18 Eylül 2022 . 11:28

   Teyzeyi tanıyan esnaflardan biriyim, Bolu belediyesi caddede köy ürünleri satmayı yasakladı ve bu tür satış yapanlara tünelde cüzi bir miktar işgali ücreti ile yer verdi, bu teyzemiz tünelde rekabet olduğu için inatla cadde üzerinde satış yapmaya başladı, teyzenin defalarca uyarildigina şahit olan biri olarak söylüyorum. Olayin iç yüzünü iyice bı araştırmak lazım bence.
  • Yorum Farkı18 Eylül 2022 . 10:46

   Hal pazarında yol işgali yapan tezgahlara, Milli Egemenlik Okulu'nun olduğu sokakta yola ve yaya kaldırımına seçimden sonra tezgah açanlara, işyerinin önüne bir kamyon mal koyana esnaflara, beş on masa atan restoranlara, faaliyet gösterdiği market kadar önüne manav tezgahı açanlara gıkınız çıkmayacak, topladığı iki kova doğal ürünü satıp üç kuruş kazanacak köylü teyzemin ürünlerini yola saçacaksınız. Ölüm var ölüm, hadi kuldan utanmazsınız da Allah'tan da mı korkmazsınız ya???
  • Cöle18 Eylül 2022 . 09:07

   Cadde de birçok derme çatma tezgah olmasına rağmen sen kadının iki kilo kızılcığına tak kafayı. Yola çıkan manav tezgahlarını çektirsenize yiyorsa. Ama olmAaaz. Onlar arada elma, mandalin veriyo..
  • Hamdi18 Eylül 2022 . 03:54

   Eskiden bu tür olayların yaygarasını yapmaz direk cezasını keserdi ülkücüler. Zabıta nedir ki çekin kamera olmayan tenha bir köşeye altına eder bir dahada salavatla geçer garibanın yanından.
  • Bolu sevdalısı 18 Eylül 2022 . 01:13

   Aferin zabitaya gormesi gereken o kadar cok eksiklikler var ,cafcaflı gözlükleriyle gormuyorlar göre göre bu garibanimi görmüşler.
  • Chpliyye18 Eylül 2022 . 00:51

   Sizden alâ yalaka mı olur. Hdp ile devam edin, kılıçtaroglunu başka türlü çıkaramazsınız
  • Timur 18 Eylül 2022 . 00:46

   Başkan o zabıtaları işten uzaklaşırmışsan sana oy yok...sözüm geÇene de verdırmem...Hersey bitti bumu kaldı..bu bir kültürdür..
  • Uğur17 Eylül 2022 . 23:46

   Hayret bu nasıl iştir yazık
  • Chpli17 Eylül 2022 . 23:45

   Başkan sen partilileri yaklaştırma belediyeye, yalakalarınla,akepelilerle devam et olur mu...
  • Tahsin17 Eylül 2022 . 23:15

   Zor kazanır başkanlığı bita!!!!!
  • Barış17 Eylül 2022 . 22:26

   Şerefsizler kadının gözyaşlarında boğulur inşallah, zabıta nedir bilmeyen cahil vasıfsız torpille gelen jöleli gözlüklü artistler
  • adamınbiri17 Eylül 2022 . 22:09

   olay üzücü tam ayrıntısı nedir zabıtalar mı dağıtmış kadın üzülüp mü yaymış .birde tanju başa geçtiğinde tüm ak partili zabıtaları çıkarıp Chp li zabıta ekibini mi kurmuş . halen ak partili zabıtalar var komplö olamaz mı . istanbulda kamyonlarla bilerek mahallelere çöp dökülüp havuz medyanın haber yaptığı çok haber var aynı metrobüs olayı gibi.bu yazıda tam ayrıntı yok zabıtada incelensin.
  • Misafir17 Eylül 2022 . 22:05

   Keşke dinlese ,hiç beklemem çok üzüldüm Ankara’ya uçuyor

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Geçmişten çok geleceği düşünmeliyiz, çünkü bundan sonra orada yaşayacağız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak