Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

Konserve zamanı, Konserve Fabrikamız KAPALI!

Konserve zamanı, Konserve Fabrikamız KAPALI!
  21 Eylül 2022

  Konserve zamanı, Konserve Fabrikamız KAPALI! Bolu ve İlçelerinde sebze-meyve ...

  Konserve zamanı, Konserve Fabrikamız KAPALI!Konserve zamanı, Konserve Fabrikamız KAPALI!

        Konserve zamanı, Konserve Fabrikamız KAPALI!

        Bolu ve İlçelerinde sebze-meyve yetiştiren çiftçiden ürün alarak, konserve üretimi yapması beklenen Anabolu Konserve Fabrikası'nın, açıldığı günden bu yana hiçbirşey üretmediği gibi, tam konserve yapılacak ürün toplama zamanı kapıları zincirlenerek kilitlendi.

          23 Nisan’da büyük ümitlerle açılışı yapılan, Bolu Belediyesi bünyesinde Anabolu Konserve Fabrikası'nda bugüne kadar hiçbir üretim yapılmadığı gibi, ürünlerin toplanma zamanı, yani fabrikanın tam bu zamanda çalışacağı üretim yapması gerekirken, Anabolu Konserve Fabrikası'nın kapıları kilitlendi. 

        19 Ekim 2021 tarihli haberimizde tam 1 sene önce uyarmıştık !

         Şirket de kuruldu! Kızılcıklar da oldu mu…!

        Bolu Belediyesi Cumhurbaşkanı’nın izni olmadan şirket kuramayacağı için, bir vatandaş üzerine kurdurup, sonra belediyenin üzerine devir almış. Buraya kadar normal, ancak Bolu Belediyesi bünyesinde kurulacak bir şirket için, neden İstanbul’da ikamet eden bir vatandaş tercih ediliyor? Burası soru işareti! Bu şirketin başına neden aynı kişi müdür olarak atanıyor? Yeni kurulmuş bu şirkete Bolu Belediyesi bütçesinden 5 milyon lira aktarmak, ‘Doğmamış çocuğa don biçmek’ değilde nedir? Belediye’nin kooperatifinde müstahsil makbuzları ile üreticiden kızılcık vb. alımı yapılmış gibi gösterildiği halde ortada öyle bir ürün olmadığını, geçtğimiz günlerde Bahadır Acar’ın icraatları olarak ortaya koymuştuk. Bolu kamuoyu, Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın cevap veremediği birçok konu hakkında açıklama beklemeye devam ediyor, biz de sormaya devam ediyoruz, ama nafile!

           Belediyelerin, şirket kurabilmeleri için Cumhurbaşkanı’ndan izin almaları gerekiyor. Bolu Belediyesi ise Cumhurbaşkanı'ndan izin almaya gerek duymadan aşma yolunu bulmuş.

         Kim bu Ozan Kök? Kimin nesi? Ne özelliği var?

          Bolu Belediyesi ‘BOLTARTEK Tarım Ürünleri ve Teknolojileri Gıda İthalat İhracat Pazarlama Sanayi Ticaret Ltd.Şti.’ isimli şirketi İstanbul’da ikamet eden Ozan Kök isimli bir kişi üzerine, 100 bin lira sermaye ile kurdurmuş ve sonra Bolu Belediyesi üzerine devralmış. Bolu’da hiç mi adam kalmamış da şirketi İstanbul’da yaşayan bir vatandaşın üzerine kurdurmuş diye araştırdık bu isim kimdir, neyin nesidir? Diye ve bizi yine şaşırtmayan malum sonuca ulaştık.

          “Kim bu Reşat Şahin Öztürk” başlığıyla haberini yaptığımız, Belediye’de Başkan yardımcısıyım veya başkanın başdanışmanıyım diye gezen, fakat hiçbir resmi görevi ve dolayısıyla kadrosu bulunmayan Reşat Şahin Öztürk’ün yanında çalışan bir kişi olduğunu öğrendik. Belediye’nin şirketini Reşat Şahin’in adamı kurmuş ve müdür olmuş! Belediye’nin ‘Boltartek’ isimli şirketi, Reşat Şahin’in yanında çalışan ve İstanbul Maltepe’de ikamet ettiği bilinen Ozan Kök isimli kişinin üzerine 100 bin lira sermaye ile kurdurulmuş. Boltartek Tarım Ürünleri ve Teknolojileri Gıda İthalat İhracat Pazarlama Sanayi Ticaret Ltd.Şti. Şirket belediyeye devredildikten sonra, şirketin başına müdür olarak Bolubel A.Ş.'nin'de genel müdürü olan Bahadır Acar ve Ozan Kök getirilmiş.

          Sen neymişsin be Bahadır Acar!

         BolununSesi Gazetesi olarak geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde Belediye Kooperatifi’nin başındaki Bahadır Acar’la ilgili; “Kamuoyuna; üreticiler destekleniyormuş, insanlara yeni iş kapıları açılıyormuş gibi balon laflarla şov malzemesi yapılan Bolu Belediyesi Kooperatifi, adrese teslim ballı kaymaklı ihaleler, üreticiden mal alınmış gibi müstahsil makbuzları düzenleyerek binlerce lirayı cebe indirme ve daha bir sürü iddia ile gündemden düşmüyor” demiştik.

         Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nden aldığımız bilgiye göre, bu şirketin müdürlüğüne de aynı zamanda Bolubel A.Ş.'nin ve kooperatifin müdürü olan Bahadır Acar ve Ozan Kök müdür olarak atanmış ve şirketin birden fazla müdürle temsil edileceğine dair kararı da almışlar.

        Şirketin faaliyet alanında yok yok! 

       Yeni kurulan Boltartek şirketinin Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan iştigal alanına baktığımızda, şirketin faaliyetleri arasında yok yok; 'Tarım, tarımsal analiz laboratuarı, bilgisayar, canlı hayvan, çadır branda, çiçekçilik, endüstriyel makine, enerji üretim, gıda, güvenlik sistemleri, ısıtma soğutma doğal sitemleri, ışık ses sistemleri, izolasyon, inşaat, inşaat malzemeleri, kültür mantarı, unlu mamuller, yenilenebilir enerji gibi sayfalar dolusu ne kadar iş alanı varsa yazılmış da yazılmış. Anlayacağınız Bolu Belediyesinin şirketi kimseye yapacak iş bırakmamış.

         Bu şirket de kızılcık işine dönmesin!

         Aslı yok yaylasındaki 40 bin koyun gibi, ortada ne kızılcık, ne de kızılcık marmeladı yokken, Belediye kooperatifinin başındaki Bahadır Acar'ın müstahsil makbuzu ile sözde üreticiden 1 ton kızılcık alımı yapıp, 10 bin lira ödeme yapıldı gösterildiğini geçtiğimiz günlerde, “Yiyin efendiler yiyin” başlığı ile haber yapmıştık. Tabii her haberimizde olduğu Belediye Başkanı Tanju Özcan buna da bir cevap vermedi, çünkü verebilecek cevabı yok !

         ‘Doğmamış çocuğa don biçmek’ gibi, Boltartek’in emrine Belediye’den 5 milyon aktarıldı!

        Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz Eylül Ayı meclis toplantısında yeni kurulan Belediye’nin Boltartek şirketine 5 milyon lira para aktarıldı. Bu paraların akıbeti de kızılcık işine dönerse ne olacak? Doğmamış çocuğa don biçmek gibi yeni kurulmuş bir şirket, kar edecek mi yoksa belediyenin kasasından, yani bolu halkının paralarını hortumlayıp, "Tüh be ne yazık ki zarar ettik!" mi diyecekler.

          Çin'e bile ihraç edecektik hani nerde ?

          Hatırlanacağı gibi Başkan Tanju Özcan 1,5 yıl önce Belediye Meydanı'na diktiği led ekranın başında basın toplantısı yaparak, "Bolu Belediyesi’nin tamamen kendi üretimi olduğunu iddia ettiği led ekran ve akıllı direklerin başında, “Bolu Belediyesi bu güne kadar boru üretmiş, taş üretmiş. Biz bugün burada sizlere vizyonumuzu göstermek için bir araya geldik. Bolu Belediyesi artık teknoloji üretecek ve bunu satarak gelir de elde edecek” bunları Bolu belediyesi biz üretiyoruz ve bunları Çin'e bile ihraç edeceğiz" demekten kendini alamamıştı. Sonrası hepimizce malum.    

  • Haldun23 Eylül 2022 . 00:09

   Başkana adam demeyeydin iyiydi. Adam deyince bozuluyor
  • Zekai22 Eylül 2022 . 20:04

   Bir fabrikanın ne olup ne olmadığını bilmeyen, üstüne üstülük yorum yapan zekası kıt insanların yorumlarını okuyunca ülkem adına dahada üzülüyorum. Ne fabrikasından bahsediyorsunuz siz? Adam Türkiye ile dalga geçiyor haberiniz yok.
  • ÇEVRECİYE22 Eylül 2022 . 17:29

   Arkadaş fabrika kapanmış bir açıklama yapılmamış siz hala iş olsun diye yorum yazıtyorsunuz.Neden kapandı kim bu fabrikanın genel müdürü müdürü neden işletilemedi belediye başkanından bır açıklama yok.Sen tutmuş yapmayınm etmeyin ninnisi söyleyip aklınca Tancuculuk yapmaya çalışıyorsun
  • çevreci22 Eylül 2022 . 15:45

   il adına yapılmış çok güzel bir yatırım il insanı olarak bu tür işletmelere hep beraber sahip çıkmamız gerekmezmi çiftçilerimize ileri dönük çok değişik çeşitler üretip bolumuzun tanıtımı ve pazarı açısndan tanıtımı olacaktır ben bu haberi yapıcı deyil yıkıcı buluyorum günaha girmeyin
  • Bolu üreticiler22 Eylül 2022 . 12:35

   Başta bu tesise çok inandık başkana çok inandık, elimizdeki ürünleri getirdiğimiz zaman alamayacaklarını söylediler, tesis üretim yapmıyor dediler, kızlcık alımları yapılır depolarda yok bunu görenler istifa etti bu vebalin altında kalmamak için durum bolu içim vahim
  • Bolu halkı 22 Eylül 2022 . 12:28

   Akıl vermek olmasın belediye duymasın ama seçimler yaklaşması sebebiyle kaldırımları kırıp millete bedava yedigöller gezisi yaptıracağına bu fabrikayı işletse daha çok insana iş aş sağlar daha hora geçer daha çok oy alırdı hep yanlışlık hep ziyan hep yazık
  • Bayandan22 Eylül 2022 . 12:01

   Imdat bey,harikasınız bir konu anca bu kadar güzel anlatılabilir,tebrikler.
  • Cöle22 Eylül 2022 . 11:07

   Lcd ekran, mantar, konserve derken paralar sağa sola pompalanıyor haberiniz va deemi..
  • HAMZA ALİ22 Eylül 2022 . 10:39

   BÖYLE KARIŞIK BELEDİYELER BİŞEYLER ÜRETEMEZ. BECEREMEZLER.BİŞEYLER ÜRETİNCE BİZZAT BAŞKANIN KENDİ PAZARLAMASI LAZIM.DEVLETİN BAZI KURUMLARINI BAĞLAMASI LAZIM.BAZENDE TATLI Bİ BASKI.BİZİM BAŞKAN CUMHURBAŞKANLIĞI HAYALLERİYLE YANIP TUTUŞURKEN OLMAZ,BECEREMEZLER.YAZIK MEMLEKETİMİN PARACIKLARINA.SALIBEYLERİN ÜSTÜNDEKİ GÜNEŞ PANELLERİ NE DURUMDA ACABA.EĞER ÇALIŞIYORSA İÇME SUYUMUZUN MALİYETİNİ DÜŞÜRÜP DAHA UCUZA SU KULLANABİLİRMİYİZKİ?
  • İmdat Aslan22 Eylül 2022 . 10:01

   HAYALLER LCD EKRAN... GERÇEK İÇİ BOŞ KONSERVE KAVANOZU... Tanju başkan ve ekibi belediye meydanında Çin malı dev LCD ekranını gösterip; "bunu Bolu'da üretip Çine ihraç edeceğiz" (!) derken fasulyeyi kavanoza koyup ağzını kapatamama acizliğiyle konserve fabrikası a zinciri vurdu...
  • Bolulu22 Eylül 2022 . 09:09

   Bu tesis Atomu parçalayıp, Marsa uzay aracımı gönderiyor. Ülkenin her yerinde yapılabilecek bir üretim için niye tesis kurulur? Bu paralara vaatlere yazık değil mi? Bu tp tesislerin çalışmayacağı belli. Albert Einstein in bir süz var: Aynı şeyleri, yaparak farklı sonuçlar, çıktılar elde edemezsiniz. Sosyal konu projeside EYT öncesi önce harcama yeri set ediliyor. Arkasından EYT çıkarılıp gelen emekli paraları bu sisteme aktarılarak iktisadi anlamda hem emekli hem ev sahibi olmak isteyen memnun edilecek, Kira artışı uzun dönemde önlenmiş olacak. Seçilen araziler devlet arazisi olacağı için konutlar daha ucuza mal olacak. Aslın topraklar bu sisteme hediye edilecek. Verilen emekli maaşları TL para basılarak ödenecek sonra Sosyal konut projesi ile geri toplanacak. Arada Müteahhit ve inşaat malzeme satıcıları ve işçilere kaynak yaratılacak sektör batmaktan kurtarılacak. Seçime kadar epey halkı oyalar.
  • Bahadır21 Eylül 2022 . 21:59

   Başkan vatandaşın çoğunluğun. sesine duyarlı olmalı. duymalı ve iş çözen çalışkan isimleri korumalıdır. Sonu kapılar kapanır.Daha çok kilit vurulur
  • Muammer21 Eylül 2022 . 20:50

   Sosyal konut projesi üzerinden AK Parti'ye hayal tüccarı diyen başkanın her işi hayal. Sen önce 404 sosyal konut projesinin hesabını ver. Ballı ihaleyle 404 konutun projelerini çizdirip, sonra da müdür yaptığın vatandaşa sor bakalım napıvemiş 385 bin lirayı...
  • Ali21 Eylül 2022 . 20:49

   Dostlar alışverişte görsün..Birilerine iş aş diye reklam yapıp oy toplama DERDİNDELER
  • Tevfik 21 Eylül 2022 . 20:18

   Onlar ne anlar üretmekten heykel dikip iki baldırı çıplak sanatçıya konser verdirdimi tamam cehape budur
  • Üzgün Bolulu21 Eylül 2022 . 20:15

   Televizyon programlarında, açılışlarda orda burda istihdam adına yaptığı çalışmaları büyük gururla anlatan başkanın bundan haberi var mıdır acaba. Zincir vurulan fabrikasını övmek için basbas bağırmıyordur yoksa kendisi. Başkan yanındakiler seni ayakta uyutuyor. Kalk bir gez Bolu semalarında. Arabanı al beskavaklara 3 ay önce yolun ortasında büz gecirdiginiz sonra yamuk yumuk yama asfalt yaptığınız sokakları bir gezive hele. Ordan cumhuriyet caddesine geçip o kaldırımlarda yürüyüve. Dikkkat et haaaa ayağın yeni taşlara takılmasın. Sonra yeni yapılan parklara da bi gezi düzenleyem be başkan. Sizinkiler bu yürüyüş yolunu beceremeya. Yaptığınız kauçuk zemin kış görmeden kalkiveriyee. He bı de aklınızda bulunsunn. Kaldırımların toprakla temasının olduğu yere de beton değil bordür koyuverin bunu da mı ben diyivereyem be başkan. Senin yardımcıların neye bakar be başkan.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Medeni olmayan insanlar, medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdurlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Düzce Çiçekçi