Okuduğunuz gazeteye destek olabilirsiniz

“Burak Cop; ön seçim varsa aday adayıyım”

“Burak Cop; ön seçim varsa aday adayıyım”
  3 Ekim 2022

  “Burak Cop; ön seçim varsa aday adayıyım” Geçtiğimiz günlerde ...

          “Burak Cop; ön seçim varsa aday adayıyım”
         
  Geçtiğimiz günlerde Bolu’da Seben ve Kıbrıscık ilçelerimizde ziyaretlerde bulunan Siyaset Bilimci Doç. Dr. Burak Cop, CHP’den milletvekili adayı olma yolunda ilk sinyalini verdi. 
         Doç. Dr. Cop, Seben ve Kıbrıscık’tan başlayan ilçe ziyaretleri sonrası bir açıklama yaparak; “Bolu'da ön seçim yapılırsa aday adayı olacağım. Hiç düşünmeden ön seçime girerim” dedi. 
          Cop yaptığı açıklamada; “Bolu'daki son temaslarımda en çok duyduğum soru bu oldu. Seçimler yaklaşıyor ve milletvekili adaylığına başvurup başvurmayacağımı merak edenler oluyor. Hemşehrilerimin net ve samimi bir yanıt duymaya hakkı var. Bolu'da ön seçim yapılırsa aday adayı olacağım. Hiç düşünmeden ön seçime girerim. 
           “İttifaklar, ön seçim olasılığını ortadan kaldırıyor”
           Peki ön seçim yüksek bir olasılık mı? Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kılıçdaroğlu, 22 Eylül'de Cumhuriyet'te yayınlanan röportajında ön seçim olasılığına kapıyı kapatmadı. Ancak ittifaklar meselesinden dolayı bunun yüksek bir ihtimal olmadığını da belirtti. Gerçekten de, bilhassa seçim sisteminde yapılan son değişikliklerle beraber, küçük partilerin adaylarına büyük partilerin listelerinde yer verilmesi adeta zorunluluk haline geldi. Millet İttifakı'nın, her seçim çevresine has, farklı işbirliği modelleri üzerinde çalıştığını da biliyoruz. Söz gelimi Bolu'daki oy pusulasında, altılı masadaki 6 partiden yalnızca biri ya da birkaçı yer alabilir. 
           “Genel prensip olarak ön seçimden yanayım”
          Öte yandan koşullar elverişli olmasa da, benim gönlümden geçen, Bolu başta olmak üzere olabildiğince çok ilde ön seçim yapılmasıdır. Çünkü genel prensip olarak ön seçimden yanayım. 
          Peki ön seçim olmazsa? Açık konuşayım, parti yönetimi yeşil ışık yakmadığı sürece aday adayı olmaya niyetim yok. "Hele bir aday adayı olayım, gerisi Allah kerim" diye bakmıyorum meseleye. Üzerinde çalıştığım kitap ve makalelerim var, bir yanda TV programları, diğer yanda paneller, söyleşiler, konferanslar devam ediyor. Tüm bunları paranteze almam için genel merkezimizin "seninle çalışmak istiyoruz, adaylığa başvur" demesi gerekiyor. Bu olursa beni hangi şehre yönlendireceklerini de bilemiyorum. 
         “Erken kalkan yol alır dostlar"
         Her halükarda önümüzdeki süreçte odağıma Bolu'yu alacağım. İstanbul'da 65 bin Bolulu yaşıyor (Gerede nüfusunun iki katı!). Ankara'da ise bu sayı daha da yüksek: 85 bin. Bolu'da yürüteceğiniz çalışmaların bu illerde de karşılığı olacaktır. Unutmayalım ki İBB seçiminin kampanya döneminde Ekrem İmamoğlu Karadeniz'e, Binali Yıldırım da Güneydoğu'ya gitmişti.
         Erken kalkan yol alır dostlar. Nasıl ki meclisin kapalı olduğu yaz aylarında CHP her hafta başka bir ilde grup toplantısı yaptıysa; Millet İttifakı'nın iktidarı, Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı ve CHP'nin mecliste tek başına kanun çıkaracak kadar milletvekili kazanması için çalışmaya şimdiden başlamalıyız. Seçimi beklemeye gerek yok. 
         Ben sahalarda olacağım. Hepimiz sahalarda olalım.”
   

  • Adil8 Ekim 2022 . 20:15

   Burak Cop’un televizyonlardaki konuşmaları, duruşunu takdirle takip ediyorum. Bolulu, kendini en iyi yerlerde, ülkelerin üniversitelerinde yetiştirmiş bir aydının Bolu’ya vekil olarak hizmet etmesi çok önemlidir.
  • Bolulu okuyucu7 Ekim 2022 . 12:47

   CUMHUR BANDAKÇIOĞLU OLMALI. KEŞKE BAŞKA ŞEHİRLERDE DE KENDİSİ GİBİ YETİŞMİŞ NAMUSLU, ÇALIŞKAN, İNSANLARA SEVGİ, SAYGI VE NEZAKETLE YAKLAŞAN, ÜLKE SORUNLARINA İÇTEN KAFA YORAN, ÇÖZÜM ARAYAN, ÜRETEN VE DAHA BİRÇOK MÜKEMMEL NİTELİKLERE SAHİP ADAYLAR OLSA. İNŞALLAH BOLU’NUN ADAYI CUMHUR BANDAKÇIOĞLU OLUR. BU VESİLE İLE HAYIRLI KANDİLLER DİLERİM.
  • mengenli onur6 Ekim 2022 . 00:11

   Adam iddia ortaya koymuş medeni cesaret işte. darısı diğer adaylık düşünenlerin başına keşke herkes heybesindeki taşı döksede niyetini söylese niyetini bilsek. Kendine güveniyor demek ama ön seçim zor iş türkiye de daha partilerin içinde demokrasi yok çatlak ses istemiyorlar nerdee üyeye soracaklar da siz yapıverin listeyi diyecekle. her parti böyle ama hepsi böyle. Burak beyi tanırız televizyonlara çıkıyor derdini iyi anlatıyor ılımlı konuşuyor bilemem vekilliği nasıl olur ama deyin bakem varmı bolu da burak bey kadar tüm türkiye 'nin tanıdığı siyasetçi (Tanju bey hariç) Ben Copları rahmetli babamdan çok dinledim o aile sevilir sayılır Demirelin Adalet partisine milletvekilleri il başkanları verdi o aile. şimdi hepimiz chpye oy verir olduk iyimi :)) kimimiz gönülden veriyo kimimiz AK PArtiden yahut Alaattin Yılmaz dan yıldığı için,, o eski merkez sağ nerdee kalmadı .
  • yankı5 Ekim 2022 . 21:23

   halktan kopuk arkadaş her seçim dönemi
  • twit5 Ekim 2022 . 13:45

   twitter ine bakın da görün ne olduğunu kesinlikle hayırlı değil.
  • Ahmet5 Ekim 2022 . 12:19

   Hangi Bedri, ismini hiç duymadım. Onu tanıyan var mı bilmiyorum. Facebook sayfası kilitli olan ve arkdaşları dışında kimseyle iletişimi olmayansa eğer sadece arkadaşlarından oy alabilir.
  • Aladağ 5 Ekim 2022 . 10:40

   Bedri pehlivan kim
  • Bedri Başgan5 Ekim 2022 . 10:02

   Metin Çelik'e katılıyorum Bolu CHP'de en dürüst en güçlü kişi Bedri Pehlivan ve yönetimlerdeki arkadaşlarıdır. Ama Bedri Pehlivan'ın öyle milletvekilliğinde falan gözü olmaz, onun ve arkadaşlarının desteklediği aday adayımızdır.
  • Metin Çelik5 Ekim 2022 . 00:32

   Bolu da Cumhuriyet Halk Partisinden MİLLETVEKİLİ Ya da BELEDİYE BAŞKANI olmak için Bunu gerçekten hak eden. Tanıdık simalardan Tek bir isim. var . O da Cumhuriyet Halk Partisinin gerçekten güzel bir yüzü. hani derler ya Adam gibi adam. işte o kim mi. BEDRİ PEHLİVAN . O varken CHP den hiç kimse hiç bir Adaylık Beklememeli. Cumhur Bandakcıoğlu İyi bir insandır. İyi bir Tekstilci O da Adamdır ancak Hak Hukuk ADALET diyeceksek BEDRİ PEHLİVAN Tüm Adaylara 10 değil 100 basar. Ayrıca Yaşamın her alanında Fikirlerimi açık ve net biçimde yazıyorum. bazen ağır eleştirilere de hedef oluyorum. Burak Bey kardeşim. siz Bolu ve Genel bir siyaset için hangi alanda ne yorumunuz var Fikirlerinizi neden yazmıyorsunuz. Yani aday adayı olmak için adaletli olmak gerekmez mi. Yani ben doçentim eeee ben chp den Milletvekili adayıyım. Oldu Tamam Biz sizi Ya da sizin gibileri hemen ilk sıradan vekil adayı gösterelim. Sizce bu Mantıklı mı Siyaset EGEMEN SINIFLARIN Tekelinden Kurtulmadığı sürece Bu halk daha çok sürünür. Bolu Halkı size Yazıyorum. Lise Mezunu çocuklarınızı Temizlik Personeli olarak işe başlaması için bu kafayla giderseniz daha çooook duvara çarparsanız. Yapmayın kendinize ve çocuklarınıza zarar vermeyin. Eğer Bolu CHP den Milletvekili almak istiyorsa BEDRİ PEHLİVANI Birinci Sıradan ADAY GÖSTERMELİDİR Bu kadar Basit
  • Hakan4 Ekim 2022 . 21:55

   Dört kuşak has bir Bolu’lu olarak değerli akademisyen ve siyaset bilimcisi Sayın Burak Cop’u severek takip ediyoruz ve milletvekili adaylığını canı yürekten destekliyoruz. Şehrimizin Sayın Cop gibi aydın, namuslu, dürüst siyasetçilere ihtiyacı var. Yolunuz açık olsun.
  • Sait mahmut gürdöl4 Ekim 2022 . 19:55

   televizyonlarda izlediğim,şahsen tamımadığım biri burak bey—mithiş bir belagata sahip, sakin ve saygıyla ifade ediyor kendisini , birikimi çoğu milletvekilinin çok çok önünde insan adil olmalı yargılarken inşallah aday olur ve Bolu nun yüz akı diye övünürüz
  • nihal canan gençoğlu4 Ekim 2022 . 17:45

   Eğer liyakat diye bir gerçek varsa, eğer benim şehrime kim en büyük katkıyı yapar sorusunun cevabı liyakat ile açıklsanırsa burak hocama kucak açalım- aklına, hocalığına, insan sevgisine saygısına güvenelim ! yolun açık ola
  • Bolulu4 Ekim 2022 . 17:31

   Cumhur Bandakçıoğlu, Burak Cop ve Özer Özcan Bolu’da yaşamıyor. Bu 3 arkadaşı vatandaşta tanımıyor. Bunları vatandaşa tanıtana kadar seçim biter. Cumhur Bandakçıoğlu Akp’den aday olabilir mi? 2019 seçimlerinde Ak Parti adayı Fatih Metin’in tanıtım toplantısında en önde oturuyordu. Her şeyin hayırlısı.
  • ahmet gürsel4 Ekim 2022 . 15:48

   Ülkemizin yetiştirdiği, genç, dinamik, aydın birisi Sayın Cop. Bolu’nun evladı olarak yıllardır medyada , akademik dünyada, CHP de çok kıymetli çalışmaları var- bu yetenekli genç hocamızın bizleri temsil etmesinden ben sadece gurur duyarım-haydi değişime el verelim- Bolu örnek olsun siyasetin yeni ufuklara ulaşmasına Yolunuz açık olsun hocam
  • Tekin4 Ekim 2022 . 12:59

   Sayın Burak cop sizi İstanbul milletvekilliğine Gürsel Tekin göstersin, bence size kadar Bolu da aday olması gereken çok insan var,bence siz aday adayı bile olmayın Bolu'dan...
  • memett4 Ekim 2022 . 11:06

   de gidin bi ya bıkıttınız artık hizmet sıfır laf çok sizden ne köy olur ne kasaba değil bi oy günahımı vermem CHP=HDPKK
  • Bolu Sevdalısı4 Ekim 2022 . 10:25

   Cumhur bey her partıden her kesımden ınsanı kucaklayabılecek babadan Chp'li,eğitimli,dünya görmüş dolayısıyla vizyonlu,kibar,ahlaklı bir beyefendi. Mv olarak gormek çok isteriz. Başka biriyle halihazırdaki belediye yuzunden Bolu'da Chp fazla oy alamaz. Herkese hitap eden biri olmalı ki sağında oyunu alabilsin. Şu Bolulu,Bolu'da yaşayan edebiyatını da bırakın artık. Gördük Bolu'nun çocuklarını,gördük Bolu'da yaşayan Tanju Özcan'ı da. Memleketi mahvettiler. Beledıye malını satanlar,etrafındaki yiyiciler,yalakalar,sacma sapan gobekler,ışıklar,emojıler,biri bitmeden biri yapılmaya çalışıldığı için kapanan bir sürü yol. Susun ve gidin artık beledıye ve yalaka tayfası. 2024 te teskerenizi alacaksınız beykozu,okayı,galıbı,derin ilkeri,rasimi,tahsini.........ve daha niceleri....
  • İsmet ÖZCAN 4 Ekim 2022 . 09:49

   Bir siyaset bilimcinin burada yorum yazan herkesten daha iyi bileceği gibi küçük illerde siyaset yapmanın (yapabilmenin) mesleki yeterlilik ve siyasal birikimiminiz ne olursa olsun belirli şartları vardır. - Öncelikli olarak ekonomik güç, - Yaşamınızı o şehirde sürdürmeniz ya da sadece seçimden seçime yaşadığınız kente gelmemeniz, - Teşkilatların tamamı ve yerel dinamikler (sivil toplum, basın yayın vb) iyi ilişkiler ve bilinirlik, - CHP özelinde Bolu seçmen profilini iyi tanıma , onlara yakınlık ve onlar tarafından kabullenilme Bir çok madde daha sıralanabilir. Bu nedenle BOLU 'da yapılacak bir ön seçim sayın COP için hiç bir şekilde arzu ettiği sonucu vermez.
  • yankı3 Ekim 2022 . 22:15

   her gün boluda halk ile iç içe ya ön seçimde varım diyor. Seçim zamanı boluya gelip ne önseçim demek.
  • YANLIŞ3 Ekim 2022 . 21:21

   Tespitlerin tamamı yanlıştır. Doğrusu Cumhur Bandakçıoğlu Belediye Başkanı, Burak Cop Millletvekili. Bildiğim kadarıyla Cumhur bey bir çok ülke ve şehir gezip görmüş belediyecilik yönüyle vizyonu olan biri. Burak bey de eğitim ve öğrenim yönüyle sadece Bolumuza değil ülkemize katkı saylayacak vizyona sahip.
  • Aladağ 3 Ekim 2022 . 20:40

   Burak Hocam, sanırım Boluda ikamet etmiyor, böyle bir durumda işi zor. Chp boluda yaşayan nitelikli birini bulamıyorsa vay haline.
  • Yeseye 3 Ekim 2022 . 19:10

   Ekonomistiniz var battınız Siyaset bilimciniz var tüm siyasiler hırsız Ne güzelsiniz Hemencecik bir becerisi olmayan birini yıkayın Bırakın o kendini anlatsın Sizler olmayan özelliklerini bizlere satmayın
  • Realist3 Ekim 2022 . 15:12

   Cumhur bey dışında Bolu'da kimse CHP'den kazanamaz. Partili partisiz her kesimin kendisine sevgi saygı beslediği Cumhur bey doğru karar olacaktır. Boluya siyaseti partizan şekilde yapmayan, siyasi görüşünü uçlarda yaşamadan her kesimi kucaklayabilecek isimler lazımdır. CHP'den Cumhur bey, Ak partiden Kazım bey gibi..
  • analiz3 Ekim 2022 . 14:55

   Değerli Siyaset Bilimci ÖZ BOLUlu Doçent Doktor Burak COP'un adaylığı hatta milletvekilliği BOLU için bulunmaz bir fırsat olacaktır. Kendisi son derce çalışkan Ulusal ve Yerel Politikada Bolu ve ülkemize yüksek katkı sağlayacaktır. Başarılar diliyorum Bolu CHP umuyorum seni destekleyecek bizim desteklerimizde hep yanında olacaktır. Başarılar
  • Benim vekilim3 Ekim 2022 . 14:27

   Bolu'lu olmayan, Bolu da oturmayan hatta ailesi Bolu da olmayan aday falan olmasın, seçimde son kez göreceğimiz kişilere değil sürekli Bolu da olacak kişilere oyumuz. Fehmi Küpçü bile Bolu değil Gerede milletvekili gibi davranıyor.
  • EMEKLİ ESNAF3 Ekim 2022 . 14:18

   CUMHUR BANDAKÇIOĞLU MİLLETVEKİKLİĞİNE ADAY OLURSA ŞAYET BOLU ÜÇÜN ARANIPTA BULUNAMAYACAK KADAR KIYMETLİ VEDE İYİ OLUR CUMHUR BEY ÇOK DOĞAL BİR İNSAN HERKESE AYNI SEVİYEDEN BAKAMASINI BİLEN KIYMETLİ BİR İNSAN
  • yamaner3 Ekim 2022 . 13:09

   Bolu'ya yakışacak CHP milletvekili Cumhur Bandakcıoğlu'dur. Dünya görüşü olan, Tanju bey gibi işi şova dökmeyecek , Atatürkçü, Milliyetçi cumhuriyet değerlerini benimsemiş, diğer partileri ötekileştirmyecek , yandaşlarına değil gerçekten işi uzmanları ile çalışacak birisi. Milletvekili olmasından çok Belediye başkanı olmasını da isterdim.
  • Seyfi Çevik 3 Ekim 2022 . 12:49

   Sayın hocam ÖNSEÇİMDE HİÇ SANSINIZ olmaz. Siyaset sizin kitaplarda okuduğunuz ve anlattığınız şekilde hiç değil ülkemizde.! Seçilirseniz ülkeye ve Bolu'ya faydalı olursunuz. Önseçim ister delege,ister üye olsun küçük illerde çok büyük sıkıntı.!
  • Bayandan3 Ekim 2022 . 12:31

   Kim olursa olsun degilmiki bu sehri bu partili bu hale getirdi yok kardesim aday olunacağı zaman herkes aday ama Bolu delik deşik olunca herkes kabugunda bu ne ya Cumhur beye de sesleniyorum başkan sizin partinizen niye bir sürü zirvalik yapti niye ses vermediniz oy isterken çıkarsınız yok kardeşim kolunda hdp ile gezen hiç bir partiye oy yok. Biz Tanjudan gorecegimizi gördük. Yeter bu kadarda salak değiliz.
  • İsmet ÖZCAN3 Ekim 2022 . 12:03

   Bolu ili şartları düşünüldüğünde genel seçimlerde Bolu Belediye Başkanı sayın Tanju ÖZCAN 'ın açık desteğini almış bir adayın (milletvekilliği) ön seçim olsa da olmasa da şansı daha fazla idi. Ancak son bir yıldır yaşananlar böyle birinin olması ihtimalini zayıflattı. Şu anda CHP için ismi gündemde olanlar ise; sayın COP ile birlikte sayın Cumhur BANDAKÇIOĞLU ve sayın Özer ÖZCAN . Hepsi de birbirinden değerli ve vasıflı isimler olmasına rağmen her üçünün de en büyük dezavantajı yaşamlarını Bolu'da sürdürmemeleri.
  • Esas Bolulu3 Ekim 2022 . 10:31

   Seçimden seçime hatırla Bolu' yu ,. Eee beyim kendini potansiyel görüyo tabi canım emriniz olur.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ekonomik kalkınma, Türkiye'nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Ücretsiz Muhasebe Programı