Halkın vicdanının SESİ olmak SUÇ değildir

KUDUZ VAKASI ÖLÜM GETİRDİ- ÇOCUKLARINIZA DİKKAT EDİN!!!

KUDUZ VAKASI ÖLÜM GETİRDİ- ÇOCUKLARINIZA DİKKAT EDİN!!!
  9 Kasım 2022

  KUDUZ VAKASI ÖLÜM GETİRDİ- ÇOCUKLARINIZA DİKKAT EDİN!!! Bitlis'in Adilcevaz ...

          KUDUZ VAKASI ÖLÜM GETİRDİ- ÇOCUKLARINIZA DİKKAT EDİN!!!

           Bitlis'in Adilcevaz ilçesi Göldüzü köyünde yaşayan, beş kardeşin ikincisi olan ve 12 Eylül'den sonra kuduz bir köpek tarafından ısırılan Mustafa Erçetin, olaydan bir ay sonra Adilcevaz'da ailesi tarafından doktora götürülmüştü.... Kolundaki kaşıntı nedeniyle annesi tarafından hastaneye götürülen küçük Mustafa'nın yapılan tetkiklerin ardından kuduz olduğu belirlenmiş; Ankara'ya sevk edilmişti.... Kuduz tanısıyla Ankara'da tedaviye alınan 12 yaşındaki Mustafa Erçetin, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde doktorların tüm müdahalelerine rağmen yaşam savaşını kaybetti....

          Biliyorsunuz, Bolu'da da birçok başıboş sokak köpeği bulunmakta. Valilik, gerekli adımları atamadı. Çünkü bazı lobiler daha güçlü çıktı. Çocuklarınıza dikkat edin.

  • bilirkişi17 Kasım 2022 . 18:19

   Bugün yine köpekten kaçarken ölüm vakası yaşandı. Ekonomik konular geçtim ülkede ele alınacak önemli konulardan birisi mülteci konusu ise ikincisi kopek meselesi olması lazım... Buyrun bir vatandaşımız daha köpek terörü ve köpeksever terörüne mağlup oldu. Allah rahmet eylesin. https://www.aa.com.tr/tr/gundem/orduda-kopeklerden-kacarken-hafif-ticari-aracin-carptigi-temizlik-iscisi-oldu/
  • Bilirkişi'ye11 Kasım 2022 . 14:01

   Sokakta at. eşşek. gelincik. domuz. sansar olmadığı için köpeklere kesilmesi gayet normaldir. Biraz mantık yürütürseniz, aynı noktada buluşuruz. Daha bu yazıyı yazarken karşı kaldırımdan 3 başıboş köpek geçti.
  • Bilirkişi 11 Kasım 2022 . 12:48

   Yanlız sunu idrak edememis köpek düsmanları, kuduz mikrobu yanlızca köpekte degıl at eşşek gelincik domuz sansar gıbı pek cok aramızda ve dogada bulunan canlılardada bulunur. Bari bunu Göz ardı etmeyip faturayı tek bir hayvana kesmeyin.
  • SEZEN 'E 10 Kasım 2022 . 21:12

   Sanırım siz olayı tamamen yanlış bir pencereden bakıyorsunuz. Gelişmiş topllumlarda ortada sahipsiz hayvan olmaz. Sahipsiz köpek olur fakat barınakta olur. Gördüğümüz kadarıyka Belediyeler belirleyebildiği köpeğe kimlik verip aşı yaparıyor. Fakat ortada o kadar çok sahipsiz köpek var ki hangisini takip edeceksiniz. Köpeklerin çoğu saldırgan Saldırganlıklarını dad aşı yaparak mı gidereceğiz yoksa uyuşturucumu vereceğiz. İnsanlar akşamları yürüyerek bir yerden başka bir yere gidemiyor. Benim işim başka bir büyük şehirde evim Boluda. Her iki şehir de Spor kıyafetlerimi giyip dışarıya çıktığımda ortalıkta bir sürü köpek oluyor ve bunlar tek tek değil sürü halinde geziyor. Ya sporu yarıda bırakıyorum yada hiç cesaret edip çıkmıyorum. Şimdi Bitlisteki ailenin yerine kendinizi koyun çocuğunuz ölecek siz bunu biliyorsunuz ? akli selim olunda bakalım aynı yorumu yazabilecekmisiniz. Selamlar
  • Sezen 10 Kasım 2022 . 15:41

   Bizler aklı selim ınsanlar olarak cocuklarımızı asıya goturuyoruz degılmı bulasıcı hastalıklardan koruyoruz. Agzı olup dili olmayan ve devletin bınlerce lira ödenek vermesine ragmen beledıyeler tarafından asılanmayan hayvan gıdıp bana ası yapın mı diyecek. Herkes mahalle agzı yorum yazmıs bir aklı basında ınsan da Bitlis beledıyesı gerekli asılamaları yapmamıs suclu dur kım bunun sorumlusu dememis. Kovıd de bınlerce can aldı kımse kovıdi suclamadı Allah ın takdiri dedı. Sız oyle sanın insanın insana yaptıgı kotulugu hayvanlar yapmaz.
  • Cöle10 Kasım 2022 . 08:47

   Şimdi birkaç çakma hayvansever çıkar"dünya sadece sizinmi, onlarda canlı"der konu kapanır. Sadece şehir içi değil köylerdede sorun büyük. Özellikle sabahları arçelik civarı, avdan yolu, tepe kerekolu, kızık yaylası. İnsanlar yürüyerek bir yere gidemiyor..
  • ayşe batmaz9 Kasım 2022 . 21:35

   bütün parklar ve sokaklar başı boş köpeklerle dolu belediyeyi aradığımızda ise kulaklarında küpe var ise bir şey yapamıyacaklarını ifade ediyorlar bunlar çete halinde dolaşıyorlar ben şunuı merak ediyorum kulaklarında küpe olan köpekleri veterinerlik birimi her yıl kuduz aşısı için tekrar toplayıp aşılarını yeniliyormu acaba .
  • Liberal Bolu9 Kasım 2022 . 21:25

   Gece köpek sesi duymaktan uyuyamaz olduk sürü köpekler yüzünden yollarda korkuyla geziyoruz. Bir çok çocuk parkında başıboş ne idüğü belirsiz köpekler türedi. Belediye bolu'nun çocuklarını değil köpeklerini yaşatmaya çalışıyor. Korkaklar çocuklarımız ölüyor köpek sevicilerden oy gider diye hiç bir siyasi açıklama dahi yapamıyor. CESUR OLUN KÖPEKLERİ DEĞİL ÇOCUKLARIMIZI YAŞATIN.
  • SUYA DEVASA ZAM9 Kasım 2022 . 21:21

   %50lik REKOR SU ZAMMI faturalara yansıdı. Vergilerle birlikte m3 ü 14 ₺ ya tekabül ediyor. Türkiyede en ucuz suyu vereceğini vaat eden bir yönetimin bu zammı kabül edilemez.. Tanjunun acilen Bolu halkına bu zammı yapmalarındaki gelir gider tablosunu açıklamasını istiyoruz. Eğer maliyetinin kat ve kat üstünde sudan ücret alıyorsa burada art niyet vardır. Bolununsesi gazetesine Bolu halkı olarak bunun haber yapılmasını ve soru önergesi verilmesini talep ediyorum.
  • Neco9 Kasım 2022 . 21:05

   Yaman rumuzlu arkadaş o kadar yer gezmişsiniz birkaç köpek görmüşsünüz bizim anıtparktan belediye önüne kadar özellikle sabah saat 8 civarında en az 20 adet köpek sayabilirsiniz burası şehrin göbegi siz daha şehrin kenar mahallelerini düşünün her yerde sürüyle köpek kimi saldırıyor kimi ses çıkarmıyor ama insan ister istemez korkuyor.
  • Bolulu9 Kasım 2022 . 20:26

   Köpek sürüleri nedeniyle iki sokak ötedeki komşumuza gidemez olduk Ama bu örün yeni değil En az 4 senedir belediyeye şikayet ediliyor Ama görmezden gelindi Sorun bu boyuta geldi
  • YAMAN9 Kasım 2022 . 19:51

   Uzun süre yurt dışında çalıştım. Bu sürede Fransa , İsviçre, İtalya gibi ülkelerde bulundum. Haftasonları gezmek için genelde şehir merkezleri dışında daha çok kasaba ve ya kırsal olarak tanımlayabileceğimiz yerleri görme şansım oldu inanin başıboş gördüğüm köpek sayısı birkaç tane ile sınırlı. Türkiyedeki gibi başıboş köpekleri kesinlikle göremezsiniz. Hayvan haklarını savunanlar Balığı , Ineği, yengeç i ahtapotu yemek için öldürüyor fakat konu köpeğe gelince ayaklanıp insaların korku içinde yaşamasına sebep oluyor. Bence belediyeler değil hükümeti acil tedbir alması gerekiyor. Yazık değil mi bu ve bunun gibi bir çok çocuk ya köpekten kaçarken öldü yada böyle kuduz olup göz göere göre öldü.
  • Haydi9 Kasım 2022 . 19:10

   Eee olunca o lobileri görürüz bakalım.Yine de Allah kimsenin başına vermesin.Hayvanları sevelim fakat barınakta yada güvenli bölgede olmaları kaydıyla

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak