Okuduğunuz gazeteye destek olabilirsiniz

Kıbrıs’tan Acı Haber Geldi: Şehidimiz var

Kıbrıs’tan Acı Haber Geldi: Şehidimiz var
  11 Kasım 2022

  Kıbrıs’tan Acı Haber Geldi: Şehidimiz var Kıbrıs’ta vatani görevini ...

  Kıbrıs’tan Acı Haber Geldi: Şehidimiz var

     Kıbrıs’tan Acı Haber Geldi: Şehidimiz var

        Kıbrıs’ta vatani görevini yapan 29 yaşındaki Mengenli Piyade Er Ozan Seven, 10 Kasım Atatürk’ü Anma töreni sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu şehit oldu.

         Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde vatani görevini yapan Ozan Seven, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü için düzenlenen tören sırasında göğsüm arıyor diyerek fenalaştı. İlk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılan Ozan Seven doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

        Askeri yetkililer tarafından şehadet haberi akşam saatlerinde Lüleburgaz Azman Pasajında kuaför dükkanı bulunan babası Necmi Seven’e verildi.

        Acı haberi öğrenen baba Necmi Seven, yaklaşık 2 saat boyunca dükkanın içerisinde baygınlık geçirerek güçlükle sakinleştirildi.

        Ankara’da yaşayan annesine de acı haber ulaştırıldıktan sonra Ozan Seven’in cenazesinin Ankara’da toprağa verileceği öğrenildi.

        29 yaşındaki Ozan Seven Mengen ilçemizin Çubuk köyünden Merhum Rıza Seven’in torunu, Necmi Seven’in oğlu idi.

  • Dost26 Kasım 2022 . 08:38

   Ozan SEVEN yakın dostumdur. Ne Bolu, yu bilir. Ne Lüleburgaz,ı bilir. Ne babasını görür. Tanırdı. Yazık ilgilenmeyen baba vardı. Babasıyla annesi 24.25 yıl önce resmi olarak ayrılmış. Çok temiz yürekli. Ahlaklı. Görgülü eğitimli yetişmiş kimseyi incitmeyen kendi halinde biriydi. Annesinin bütün dünyası oğluydu. Üniversite eğitimini Trabzon, da bilgisayar bölümünden mezun olduktan sonra askere gitti. Bu yaz düğünü olacaktı. Annesinin çok perişan. Her ikisini de çok üzülüyorum. Ruhu şad olsun. Canım arkadaşım.
  • Selin BAŞARAN 15 Kasım 2022 . 18:47

   Kıbrıs, da 10 Kasım ATATÜRK'Ü anma töreninde kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Piyade Er Ozan SEVEN, İn annesiyim. Babasıyla resmi olarak 24 yıl önce ayrılmıştk. Oğlum OZAN SEVEN benimle ((Annesi) ile birlikte Ankara, da yaşadı. Tek başıma büyüttüm. Okuttum. Üniversiteden mezun oldu askere gitti. Sağlıklı çocuğumun cenazesini getirdiler. Bir anne olarak tarifi zor. Dayanılmaz bir acı. Acı haber komutanlar tarafından getirildiği vakit söylediğim tek şey... Ben çocuğumu size sağlıklı teslim ettim. Siz bana cenazesini teslim ediyorsunuz. Biri bana Rüyadasın ve kabus görüyorsun dediğimi hatırlıyorum. Gerisini hatırlamıyorum. Hastaneye kaldırmışlar. Askeriyede ki koşulları anlatmıştı. Mesajları duruyor. Dava açıldı.
  • Mekanı Cennet Olsun11 Kasım 2022 . 11:14

   Mekanı Cennet Olsun. Yakınlarına sabır dilerim.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Biz dünya medeniyeti ailesi içinde bulunuyoruz. Medeniyetin bütün icaplarını tatbik edeceğiz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Ücretsiz Muhasebe Programı