Halkın vicdanının SESİ olmak SUÇ değildir

Tabaklar mahallesinin bakımsızlığı ve trafik sorunu

Tabaklar mahallesinin bakımsızlığı ve trafik sorunu
  13 Kasım 2022

  Tabaklar mahallesinin bakımsızlığı ve trafik sorunu Bundan yıllar önce ...

        Tabaklar mahallesinin bakımsızlığı ve trafik sorunu 

          Bundan yıllar önce tabaklar Mahallesi ve Bahçelievler Mahallesi bolunun en güzel en nezih iki Mahallesiyken son 10 yılda beyoğlunun arka sokaklarına döndü. Bir önceki belediye başkanı buradan bana oy yok diye 1 kuruş yatırım yapmadı. Yeni başkanda sağolsun bu iki mahalleyi çantada keklik gördüğü için 3 senede tek çivi çakmadı.

           Mahallede bir çukur açılıyor esnaf ve çevredekiler üzerini doldurmasa aylarca kimse asfaltlamıyor. Aracınıza binip bir tabaklar mahallesini dolaşın resmen esenler otogarının eski hali gibi bakımsız kaldırımlar delik deşik yollar trafiğe kapalı. Öyle belediyenin kapattığı değil kafasına göre sürekli araba çekilerek trafiğe kapatılann dar ve çam sokaklar.

         Hep aynı araçlar aynı sokakları trafiğe kapatıp kendi özel otoparkı gibi kullanıyor zabıtayı emniyeti arıyorsunuz gelip araçlar çekiliyor ama 1 saat sonra aynı kişiler aynı yolu tekrar trafiğe kapatıyor. Güneş ve acar sokağın kaldırımları araç otoparkına dönmüş her gün zabıtayı aramaktan bıktık ama zabıta bu araçlara hiç ceza kesmediği için araçlar yukarıdan bir tur atıp aynı yere yeniden park ediyorlar bu iki sokakta engelli yada bebek arabasıyla hatta 2 yaya yanyana yürüyebilmek imkansız.

         Börekçiler ve baysal sokak sürekli süsleniyor mekanlar tıklım tıklım dolu ama sokağın bitişinden yayaların bisiklet veya bebek arabalarının ardarda park edilmiş araçların arasından geçmesi imkansız. Reşat aker sokak yukarıdan aşağıya kadar bir şerit tamamen trafiğe kapatılıyor özellikle esnaf araçlarıyla dolu. Arıyoruz gelip araçları kaldırtıyorlar ama 1 saat sonra yine aynı araçlar aynı yerde yolu yine işgal ediyor.

         Kaldırımlar yamalı bohça misali yarısı eski belediye başkanı zamanından kalma yıkık dökük kalan yarısı bu belediye başkanının yaptığı ama yayalardan çok araçlarla dolu.

         Katlı otoparkın karşısından orman işletmesine çıkan yol oradaki oteller ve binalar tarafından kaldırımları otoparka çevrilmiş. Tüm bunların yanında yollar belediye tarafından bitmeyen inşaatlar yol yapımı ve kaldırım tamiratından dolayı trafiğe kapatılıyor mahalleye giriş çıkış ülke değiştirmekten zor.

          Gövem sokak şimdi yeni kazıldı büyük ihtimalle bir kaç ay bu şekilde kalır. Çavuşlar sokağın ortasında hançer gibi duran ve 20 yıldır onlarca dilekçe verilmesine rağmen kaldırılmayan ve duvarı artık araçların üzerine düşen bahçe. 2 belediye başkanı el ele Bolu'nun en güzel Mahallesini İstanbulun arka sokaklarından daha kötü duruma getirdiler belediyeye 300 metre mesafede iç karartıcı bir şekilde kendi haline bırakılmış sokaklar.

          Yeni mahalle olan köylere inekler gezsin diye kaldırım yapıp bizim vergilerimiz oralardan oya dönüştürmeye çalışan siyasiler şehir merkezini tamamen boş vermişler.

  • Vatandaş3 Aralık 2022 . 19:10

   Yapsa suç yapmasa suç, şimdi o yolları kaldırım ve yol yapımı için kapatsa ve birazda çalışmalardan dolayı ses ve toz oluşsa o zamanda ne gerek vardı diye haber yapacaksınız…
  • Tabaklar 15 Kasım 2022 . 07:46

   Seymen sokak için belediye 3 senedir Gülfem hatun anaokulu önünde ki kaldırımı hâlâ düzeltmedi
  • SADİ İÇTEN14 Kasım 2022 . 10:18

   sokaktaki araç park cepleri nin kaldırılması nı anlıya mıyorum kargocuların indirimyeri var vatandaşa park yeri yok geniş kaldırımlar koskoca saksılarla dolu nedir bu zulüm taksi duraklarına verilen iltiması vatandaşa neden göstermiyorlar reşat aker bir rezalet
  • Mengenli13 Kasım 2022 . 14:18

   Buraları yapmak belediyenin işi değil belediye mantar yetiştirir birilerine kazandırır.Led ekran ihraç eder vib arabalarda laylom yapar

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Sincan Hurdacı