Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Trafikte; "kurallara uymama" bir hastalık mı acaba!

Trafikte; "kurallara uymama" bir hastalık mı acaba!
  18 Kasım 2022

  Trafikte; "kurallara uymama" bir hastalık mı acaba! Yoksa yaptırımlar mı ...

  Trafikte; "kurallara uymama" bir hastalık mı acaba!

        Trafikte; "kurallara uymama" bir hastalık mı acaba!

        Yoksa yaptırımlar mı yetersiz kalıyor? 

          Ya da toplumumuz git gide magandalaşıyor mu?

  • vatandaş22 Kasım 2022 . 09:20

   tamamen davranış sorunu. herkes biraz özen gösterse tamamen çözülebilecek bir durum. yetersizlik konusunda eleştirilir yerel yönetimler ama park etmek ıcın de herkese yetebilecek bir uygulama zor yani... cadde uzerı esnaflar araçlı müşteri gelmiyor diyor, akşama kadar kendı aracı calısanının aracı dukkanın onunde sabit park halınde. vatandaş bir kuruma gıdecek illa ki kapısının önune kadar gıtmek derdınde. sağ şeride dörtluyu yakıp aracı bırakıp gıdıyor. acil bir durum olmuş, trafik sıkışmış kimin umrunda o işini çözmek derdinde. hepımız zaman zaman yapıyoruz bunu. öncelıkle kendı tavrımızı duzeltmeliyiz. küçük yaşanır şehrimizi kendi kendimize çileli hale getiriyoruz. daha anlayışlı ve düzenli günlere inşallah.. saygılar selamlar
  • Çözümbende20 Kasım 2022 . 23:07

   Yanlış yere parkedenleri çekme işini özel çekicilere verelim sokak sokak yanlış parkeden araçları ararlar en fazla 3 ay sürer sonra herkes parketmeyi öğrenmiş olur denemesi bedava başkanım müdürüm duyun kesin çözüm daha iyisini bulamazsınız
  • HÜSEYİN 19 Kasım 2022 . 06:50

   BOLU DA TRAFİK ŞUBE İŞ YAPMIYOR BELEDİYE BAŞKANI TANJU ÖZCAN DA ZABITAYA SONUÇ BUNDAN İBARET HEPSİDE ŞOV PEŞİNDE
  • Hangisi?18 Kasım 2022 . 20:07

   İsmail Hakkı buralarda, "KUL HAKKI" nerelerde, gören var mı?
  • Aladağ 18 Kasım 2022 . 20:02

   Bolu şehir nüfusu son 20 yılda nerdeyse dörde katlandı, heryer bina ev oldu. Ancak trafik için ufak tefek bir kaç şey dışında hiçbirşey yapılmadı. E5 üstü evle doldu ancak iki üç yer dışında geçiş için yer yok. Ev var yol yok. İnşaat var altyapı yok. Bir de insanımızın gereksiz yere araba kullanma aşkı.
  • Cöle18 Kasım 2022 . 17:14

   Yerlere tükürürüz, izmarit atarız, mandalin muz kabuklarını soyar camdan dışarı atarız, adliyenin karsısında Kı börekçinin olduğu göbeğe 4 tane araba çeker alışveriş yaparız, kırmızı ışıkta geçeriz, bisiklet yolunda gezer araç park eder çay içeriz, mobesenin önüne araç park eder plakaya bez kapatırız, tabelalar ateş ederiz, alışveriş yapacağımız dükkanın tam önüne parketmek için ikinci üçüncü park yapar gerekirse iki tur atarız, arkaya bakmadan kapı açarız, eksoz patlatır son ses müzik dinleriz, asker gönderirken ve düğünlerde aracımızıda kendimizde parçalarız,hepimiz şikayetçiyiz ama yinede yaparız. Değişik bir canlıyı vesselam..
  • İhbar edin18 Kasım 2022 . 15:50

   EGM'nin çok güzel kullanışlı ve basit bir mobil uygulaması var. Orada online ihbar kısmından aracın fotosunu çekip yükleyip ihbar edebiliyorsunuz. Fotoğraf çekme imkanınız yoksa olayı yazıp plakayı yazıp gönderebilirsiniz. Sadece trafik için değil, her türlü ihbarı oradan yapabilirsiniz. İhbar olduğunda polis 5-10 dakika içinde müdahale ediyor.
  • vadandaş18 Kasım 2022 . 14:45

   Sonradan görmeler gece yerleşim yerlerinin dibinde araçda alkol alıyor.Bunun yasal yaptırımı yokmu ? Kendimizmi verelim cezasını.
  • UTANIN ARTIK18 Kasım 2022 . 13:16

   Bir tek Engelli vatandaşımızın, bir tek bebek arabasının, bir tek hastanın geçişini bile engellemeniz durumu bile, sizin ahlaksız ve vicdansız bir insan olduğunuzun kanıttır.
  • Hadi 18 Kasım 2022 . 13:05

   Zabıtalar kaldırımda köy ürünleri satan nineye saldırmaktan öte gidemiyor galiba.O nineye saldıran meyvesini yere döken zabıta vardı haberde. o zabıta ne iş yapıyor.bu kaldırıma çıkan araçlara işlem yapılmış mı.Göze gözlük takıp caddede turlamakla yada devletin resmi aracı ile cafe cafe dolaşıp çay kahve içmekle olmuyor bu işler.Tanju beyyy belediye yi şfoörün ve avareleri mi yönetiyor soruyorum sana
  • Bolulu1418 Kasım 2022 . 13:03

   Yorumcu arkadaşlarda belirtmişler Bolu zaten ne kadar bir yer ki iki tane ekip arabası yeter de artar bile tüm Bolu'yu gezip kontrol etmeleri için. Biz de bazen caddede dörtlüleri yakıp duruyoruz ama sadece indi bindi için. Geçen Gölyüzünde bir marketin önünde bulunan otobüs durağına vatandaş dörtlüleri yakıp durmuş, otobüs yanaşıp yolcu indirip bindiremiyor, ortalık karıştı o sırada bir zabıta aracı geldi anons yaptı, adam hala geliyorum az işim kaldı diyor, Allahtan zabıta üsteledi de adam aracını çekti. Zabıtanın orada durup anında otobüs durağını işgalden cezayı kesmesi lazımdı ama nerede. Yine Gölyüzünde köşe başındaki bir eczaneden sağa pazar yerine döner dönmez kaldırıma araçlarını park edip gidiyorlar, oradan belki günde yüz tane polis arabası geçiyor içlerinde pek çok da trafik aracı var, insan bindiği araçtan, giydiği üniformadan utanır. Kendisi ceza kesemiyorsa hemen bir ekip çağırır ve kaldırıma park eden araca cezai işlem yapılır hatta çekici ile araç oradan kaldırılır. Bazen de adam caddede durmuş dörtlüleri yakmış birisini alış veriş yapması için bekliyor, inanın çoğunda on metre ilerisinde veya gerisinde boş park alanı var, beyefendi oraya çekmiyor neymiş dörtlüleri yakmış. Sonra da Polis memurları biz çok çalışıyoruz, Zabıtalar biz çok çalışıyoruz diyorlar. Zabıta konusunda da çok diyeceklerim var özellikle pazarda neredeyse dükkan kadar çıkma yapan ve bu şekilde geçişi engelleyen esnafa bir şey dememeleri veya diyememelerinden dolayı bir başka yazıya.
  • Trafikten Anlayan Adam18 Kasım 2022 . 12:11

   Fotoğraf çekilecek, çekici ile otoparka götürülecek, en az 1000 TL trafik cezası, en az 500 TL otoparktan çıkarma ücreti olursa, bu işler çözülür.
  • murat yılmaz18 Kasım 2022 . 11:35

   Kent kültürünü ve kentte yaşam terbiyesini alamamış insanlar için yapılacak tek şey cezai işlemlerdir. Macit ve Bolulu 14 yorumcularına katılıyorum. Üçüncü dünya şehirleri gibi olduk. Dörtlü sinyalini yakan herkes istediği yerde park yapabileceğini zannediyor. Pazartesi günü karamanlı, gölyüzü ve ihsaniye hindistan gibi Allahtan yangın falan çıkmıyor, zaten itfaiye ulaşana kadar herşey kömür olur. Bir de bu kültürsüzlüğe trafik şube müdürlüğünün ve trafik zabıtanın görev yapmaması eklendiğinde rezaletler sarmalı oluyor.
  • Ersan Türk 18 Kasım 2022 . 11:14

   Bu nasıl park. Başka ülkede böyle bir şey olmaz. Sadece Türkiye de var
  • Macit18 Kasım 2022 . 10:54

   Yok, hastalık değil; tamamen coğrafya sorunu. Batıya gittikçe sadece trafik değil bütün toplum kurallarına saygının ve bunun sonucunda da medeniyetin arttığını de görebilirsiniz. Doğuya gittikçe de keşmekeşin.. Doğduğunuz yerle alakalı bir durum.
  • İsmail Hakkı Altındağ18 Kasım 2022 . 10:54

   Biz eğitimde ne öğretiyoruz?
  • Bolulu1418 Kasım 2022 . 10:23

   Bu konularda defalarca yazdım, yazanlar oldu. Bolu'da bulunan yöneticiler nedense hiç bir şeyi görmüyor, duymuyorlar. Herhalde işten eve, evden işe hep makam araçlarıyla gidiyorlar, yada İzzet Baysal caddesinde yürüyorlar onun için Bolu'nun ne gibi sorunları var hiç bilmiyorlar. Mesela Emniyet Müdürü ve Vali Bey Pazartesi günü bir Gölyüzü, İhsaniye, Karamanlı mahallelerine yaya olarak hatta kendi kullandığı araç ile gitsin de rezilliği bir görsünler. Bolu'daki Trafik Polislerinin bir kısmı Valilik önünde, Pazar yerinde kıyametler kopuyor kimsenin haberi yok, arada bir polis araçları geçerken yol kapalıysa siren çalıp bir iki plaka anons ediyorlar o kadar, ceza kesildiğini ben daha hiç görmedim. Burası Pazartesi günleri trafiğin artık keşmekeşe döndüğü yerler, tabi araç sahipleri dörtlüleri yakıp her yerde durdukları için bunu hak olarak görüyorlar ve nerede işleri varsa araçlarını oraya çekip gidiyorlar onun için bu sorun tüm Boluya sirayet ediyor. Şehir içinde hiç fark etmiyor mobese görüş açısı olmadıktan sonra araçlar istediği yere araçlarını park edip gidiyorlar, bir Allahın kulu da gelip ne yapıyorsun demiyor, sanki şehir merkezi değil Aladağ yaylaları. Döner kavşaklardaki geçiş üstünlüğünde Emniyet sıkı bir çalışma yaptı o iş artık düzene girdi, birazda yaya geçitlerinde var ama diğer yönlerde Bolu'daki Trafik Polislerinin gelen gidenlere eskortluk dışında inanın ne iş yaptıklarını bilmiyorum, bilen varsa da açıklasın.
  • haymanalı18 Kasım 2022 . 09:44

   Eğitim eğitim eğitim.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak