Okuduğunuz gazeteye destek olabilirsiniz

Boluspor'un ismi üzerinden dolandırdılar!

Boluspor'un ismi üzerinden dolandırdılar!
  18 Kasım 2022

  Boluspor'un ismi üzerinden dolandırdılar! Spor Toto 1’inci lig takımlarından ...

        Boluspor'un ismi üzerinden dolandırdılar!       

         Spor Toto 1’inci lig takımlarından Boluspor ile de token anlaşması yapan kripto para borsası Helenex Bilişim A.Ş’den kripto para satın alan yatırımcılar, dolandırıldıkları iddiasıyla firma hakkında dava açtılar. Ankara barosu avukatlarından Özgür Barça, Bolu’da düzenlediği basın açıklaması ile firmanın bilinen kişi ve kurumları kullanarak vatandaşları dolandırdıklarını açıkladı.

         Geçtiğimiz yıl düzenlenen lansman ile Boluspor, Helenex Bilişim A.Ş ile Boluspor Token konusunda anlaşma yaptıklarını duyurdu. Bolu’da bir otelde düzenlenen lansman törenine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın ile iş ve siyaset dünyasından çok sayıda isim katıldı. Boluspor’un da kripto para dünyasına adım atmasını sağlayan Helenex Bilişim A.Ş, iddiaya göre, yaklaşık 4 bin 200 yatırımcıdan 50 milyon TL para topladı. Kripto para alan binlerce yatırımcı paralarını alamamaları üzerine firma hakkında suç duyurusunda bulundular. Ankara barosu avukatlarından Özgür Barça,  kripto para borsasına en çok yatırım yapan 50 kişinin vekaletlerini alarak ilgili firma hakkında ‘Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak’ ve ‘Nitelikli dolandırıcılık’ iddiasıyla dava açtı.

          Son zamanlarda yatırım, ticaret adı altında saadet zincirleri oluşturularak vatandaşlarımız dolandırılmaktadır.

         Bolu Belediye Meydanı'nda açıklamalarda bulunan Avukat Özgür Barça, kripto para vaadiyle mağdur edilen insanların çığlığını duyurmaya çalıştıklarını vurgulayarak, “Son zamanlarda yatırım, ticaret adı altında saadet zincirleri oluşturulmakta ve bu yöntemle vatandaşlarımız dolandırılmaktadır. Bu yöntemle dolandırıcılığı meslek edinenlerin, toplum tarafından bilinen kişi veya kurumları reklam yüzü olarak kullandığı da bilinmektedir. Gerek Çiftlik Bank gerekse de Todex gibi vurgun çetelerinin siyasileri, film yıldızları gibi tanınan kişileri kullandığına daha önce de şahit olunmuştur. Helenex bilişim A.Ş. tarafından 11 Kasım 2021 tarihinde Bolu halkı için önemli simalar da kullanılarak kripto para çıkarılacağını, bu paranın satışa arz edileceğini ve daha sonra sistemin 4 ay kapatılarak yatırımcılara büyük kar sağlanacağı duyurulmuştur. Sayıları binleri aşan insanlar bu vaatlere kanmışlar ve kripto parayı satın almışlardır. Sistemi 4 ay boyunca kilitleyip kripto paranın değerleneceğini söyleyen kişiler bu sistemde biriken tüm paraları başka hesaplara aktarmış, kendilerine ve yakınlarına çıkar sağlamış diğer bir ifadeyle hortumlamışlardır“ dedi.

         Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a, Bolu Milletvekili Arzu Aydın’a , Bolu AK Parti İl Başkanı Suat Güner'e, Boluspor eski başkanı Abdullah Abat'a sesleniyoruz. Çıkın ve bu insanların mağduriyetini nasıl gidereceğinizi açıklayın.

           Kripto para borsasının tanıtım lansmanına katılan isimlere de çağrıda bulunan Barça, açıklamalarına şöyle devam etti:
        “Bu düzene bilerek veya bilmeyerek destek veren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a, Bolu Milletvekili Arzu Aydın’a , Bolu AK Parti İl Başkanı Suat Güner'e, Boluspor eski başkanı Abdullah Abat'a sesleniyoruz. Çıkın ve bu insanların mağduriyetini nasıl gidereceğinizi açıklayın. Yatırım adı altında ceplerindeki son kuruşu alınan bu insanlara hesap verin. Vurgunla ilgili ‘Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak’ ve ‘Nitelikli dolandırıcılık’ suçlarından Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunduk. Mağdur edilen tüm vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderileceği ve suçluların cezalandırılacağı konusunda bağımsız yargıya güveniyoruz.”

  • YAMANER21 Kasım 2022 . 18:14

   Emeksiz yemek olmaz. Bugünleri Türkiyesinde kolay yonden para kazanmak parayı katlamaya çalışmak maalesef çok moda. Bir koyup 3 alacağım derken maalesef eldekilerde de olmuşlar. Yani bu para kimindi nasıl olacaktı ki 2,3 kat artacaktı. Geçmiş olsun. Bu arada lansmanı Boluspor yapmıştı şimdi çıkıp onlarda 2 kelam etsinler. Çoğu kişi boluspara destek olsun diye de bu işe girmiştir.
  • Mustafa21 Kasım 2022 . 12:17

   Kripto paralar çok kazandıracak, elinizi çabuk tutun, neyiniz var neyiniz yok satın kriptoculara yatırın. Ne zaman kendimize geleceğiz ya, fetoşçular, cemaatler, tosuncuklar, saadet zincirleri nepara varmış bu ülkede be. breh, breh.
  • Egitimci20 Kasım 2022 . 21:23

   Boluda 10 yada 15 kişi her işe bilmeden cahil cesaretiyle burnunu sokuyor.Yeter artık bu cahil cesaretli insanlara dur demeli.
  • Hakkı Koz20 Kasım 2022 . 16:01

   Kolay yoldan para kazanmanın sonuçları. Soğuk Su İçin
  • Yazık19 Kasım 2022 . 22:25

   Haramdan faizden bahsederler ancak yaptıkları ile söyledikleri birbirine uymaz
  • MELIH SENIL19 Kasım 2022 . 20:24

   ABDULLAH ABAT..TANJU OZCAN..ARZU AYDIN..SUAT GÜNER.. HICBIRINDEN SES SEDA YOK. 50 MILYON KAYIP..BEYFENDILER ORTADA YOK..EN UFAK SEYDE HEMEN DAMLARLAR ORTAYA.. ABDULLAH ABAT..GAZETEN VAR.BIR ACIKLAMADA BULUNSANA GAZETENDE...TANJU OZCAN..NERDESIN..YAZIKLAR OLSUN SIZE...VOLEYBOL TAKIMINI BATIRDINIZ..FUTBOL TAKIMI BES PARASIZ 100 TRILYON BORC..BOLU INSANI SIZE VE BOLUSPOR A GUVENEREK FIRMAYA 50 MILYON YATIRMIS..SIZ HALA ORTALIKTA YOKSUNUZ..NE GUZEL...BU KADAR RAHATLIK..PES...AŞMISSINIZ SIZ ARTIK..
  • Erol19 Kasım 2022 . 17:49

   3 kurusa 5 köfte hazir para var yenmi
  • Zabit19 Kasım 2022 . 17:06

   Bence ödesinler Arzu, Tanju, Rasim, Apo ödesin. Bir de öğrensinler her davulun önünde oynanmaz.
  • meriç köyatası19 Kasım 2022 . 14:45

   Saydıgınız isimlerin değil kendileri birinci derece yakınları bile madur olmadı herşey mis gibi çözülmüştür merak etmeyin.
  • HÜSEYİN ÖZBEK 19 Kasım 2022 . 13:21

   KAZAN DOĞURURKEN İYİ KAZAN ÖLÜNCE KÖTÜ BEDAFA PARA KAZANMA HIRSI
  • Gerçek 19 Kasım 2022 . 10:40

   Kimlerin nelerle meşgul olduğu çıkıyor.Memleketi yönetmek Bolu'yu yönetmek ve faydalı işler yapmak zor geliyor galiba.Yazık yazık kimlere güvenmişiz.Yollar ,kaldırımlar ,çevre temizliği,iş yeri denetim ve sağlığı unutulmuş.Halkın verdiği destek ve güven boşa gitmiş.
  • Keleş19 Kasım 2022 . 10:12

   Bulaşmadıkları bir bu iş kalmıştı, Allah kurtasın bu memleketi bu millete basiret versin
  • Bozuk Düzen 19 Kasım 2022 . 09:33

   Herkes kolay paranın peşine düşerse sonuç kaçınılmaz. Birileri birilerini düzer. Arzu, Tanju, Suat, Apo’ finans dünyasına el atarsa sonuç bu olur.
  • Yarenler19 Kasım 2022 . 05:34

   Belediye başkanı milletvekili ve eski Boluspor başkanı acaba kendileride mağdur oldularmı onlarda kripto paraya vatandaşlar gibi yatrım yaptılarmı merak konusu
  • zurnacı 19 Kasım 2022 . 00:58

   Abdullah Abat,Suat Güner,Arzu Aydın da para yatırmış MI ? tabiki HAYIR.
  • Düzceli 19 Kasım 2022 . 00:30

   Burda asıl amaç zaten Boluspor üzerinden lansman tanıtımı yapıp birinci hedef olarak Bolusporun başındakilerin bu iş üzerinden nemalanmalarıydı aynen öyle oldu ,Sahtekarlar dolandırıcılar Allah misli misli çıkartır inşallah
  • Ali18 Kasım 2022 . 23:56

   Vatandaş kesinlikle siyasilere güvenmesin...kripto hayali paraya 1..tl yatırmasın.Bacası tüten üretim yapan Borsa da HİSSE alsın...Ereğli... TÜPRAŞ...Ford oto gibi

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sadelik, iyilik ve doğruluk olmayan yerde büyüklük yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Ücretsiz Muhasebe Programı