Okuduğunuz gazeteye destek olabilirsiniz

Tanju Özcan'ın Gölcük Planı ne?

Tanju Özcan'ın Gölcük Planı ne?
  20 Kasım 2022

  TANJU ÖZCAN’IN GÖLCÜK PLANI NE? AKP’li Bolu Belediyesi'nce 2017 ...

         TANJU ÖZCAN’IN GÖLCÜK PLANI NE?

         AKP’li Bolu Belediyesi'nce 2017 yılında ihalesi yapılan ve mahkeme sürecine rağmen kamu kaynaklarından 7 milyon TL harcanarak Gölcük Tabiat Parkı'nda inşa edilen bungalovların durumuyla ilgili hala bir gelişme yok. 

        Tarım ve Orman Bakanlığı'nca Bolu Belediyesi'ne 2012 yılında 29 yıllığına kiralanan Gölcük Tabiat Parkı için 19 Aralık 2017'de yapılan ihaleyle Gölcük’te yapılaşmanın önü açılmak istenmişti. İhale kapsamında 19 odalı dağ köşkü ile 25 bungalov yapımı ve göl gazinosunun özel işletmeye verilmesi yer almıştı.  

          Bolu halkının itirazı ve Gölcük Platformu'nun girişimiyle açılan davada mahkeme 2018 yılında yürütmeyi durdurma kararı almış, 2019 yılı mayıs ayında ise mahkeme 25 kır evi ve diğer işlerin yapımının uygun olmadığı kararını almıştı. Ankara Bölge İdare Mahkemesinin 2020 yılının mart ayında Danıştay’a temyiz yolunu açması ile birlikte, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Hukuk Müşavirliği tarafından dosya temyize taşınarak Danıştay’a itiraz edilmişti.

         DOĞA TAHRİBATI OLDUĞU GİBİ DURUYOR

         Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’nden geçtiğimiz aylarda ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ihalenin yapıldığı 2017 yılında milletvekiliyken ihalenin hukuka aykırı olduğunu, Gölcük’ün talanına karşı mücadeleden vazgeçmeyeceğini belirtmiş, Bolu halkının Gölcük’ün ranta açılmaması için gerçekleştirdiği eylemlerde en ön saflarda yer almıştı. Yerel seçimler öncesi, Belediye yönetimine geldiğinde yapılan bungalovların söküleceğini ve Gölcük Tabiat Parkının eski haline getirileceğini açıklayan Özcan kent yönetimine geldikten sonra “Mahkeme yürütmeyi durdurmasına rağmen buradaki yapılaşma devam etmiş. Ve bizim tespitlerimize göre minimum 7 milyon lira para harcanmış buraya. Ben de gittim, içim sızladı.” ifadelerini kullanmış, ama Gölcük Tabiat Parkının eski haline dönmesi için herhangi bir somut adım atmamıştı. Gölcük Tabiat Parkı ile ilgili yaptığı her açıklamada “içinin sızladığını” söyleyen Özcan’ın idare mahkeme kararlarına rağmen Gölcük’ü tahrip eden yapılaşma hakkında herhangi bir girişiminin bulunmaması dikkat çekiyor. O dönem halkın kaynaklarını yok yere harcayan kurum ve kişilerden hukuksal zeminde ‘hesap sormayan’ Özcan’ın göreve geldiği günden bu yana Gölcük’ün korunması için neden adım atmadığı ise merak konusu.

          ABAK DA BUNGALOVLARA TALİP OLMUŞTU 

           Geçmiş dönem Belediye Başkanı A. Yılmaz’ın 2012 senesinde işletmesinin Bolu Belediyespor’a verdiği Gölcük Tabiat Parkı, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından 2021 yılında Boluspor’a devredilmişti. Boluspor'un Mayıs ayında gerçekleştirilen Olağan Genel Kongresi'nde başkan olarak seçilen Savaş Abak ise Eylül ayında yaptığı açıklamalarda Gölcük’te bulunan bungalovlarla ilgili “Gölcük ile ilgili çok uğraşıyorum. Orada yaklaşık olarak 27 tane bungalov var. Ben şunu da söyledim. Bize de verilmesin. Sonuçta yapılmış. 2-3 yıl sonra bunlar çürüyüp gidecek. Herhalde şimdi yapmaya kalksak 50-60 milyona mal olur. Ama oranın faaliyete geçmesi lazım. Yazık, günah. Yapılmış, bitmiş. Doğaya da bir zarar vermemiş. Onları oradan söküp götürmenin bir manası da yok. Orası Boluspor’a büyük bir katkı sağlar. Onunla ilgili uğraşıyoruz ama daha neticeye bağlanmadı.” ifadelerini kullanmıştı.

         RANT MI, KAMU ÇIKARI MI?

         Karacasu yolunda bulunan 96 bin m², Paşaköy Mahallesi'nde yer alan 7 bin 436 m² ve Dağkent Mahallesinde yer alan 4.865,30 m² kamu arazilerinin satışına onay veren Özcan’ın ‘içinin sızladığı’ Gölcük Tabiat Parkı konusunda doğanın lehinde mi aksi yönde mi adım atacağı merak ediliyor.


   

  • Bolulu26 Kasım 2022 . 14:32

   Herşey bireysel gelecek için, yöntemler üstadı Alaaddin Yılmaz, ekolü.
  • Alş25 Kasım 2022 . 19:46

   Tanju başkan ...izzet BAYSAL mah...kahvelerin bulunduğu kısım da araçlar yolun sağına soluna park EDİYOR...Trafik zabıtaları bir icraat yapsın...Trafik felç...sıkıntı vaaar..
  • Bolu1424 Kasım 2022 . 16:07

   Tanju Özcan çok iyi siyaset yapan biri. önceki dönemin yaptığı işleri kötülüyor, çamur atıyor, itibarsızlaştırıyor. böylece zaten AKP ye tepkili olan halkı arkasına alıyor. bu güçle istediği yeri ele geçiriyor. ele geçirme işleminden sonra ise diğer partiler gibi yandaşlarına peşkeş çekiyor. Seçim öncesi vermiş olduğu vaatleri hiç konuşmuyor. zaten soran da yok. hepsi aynı bunların.
  • Aladağ 22 Kasım 2022 . 10:48

   Bolu merkezde mekan sayısı az, orman içinde mekan açılsın. Temiz havada iyi olur. Boluspor bile göz koyduğuna göre yakında bir hareket olur burada.
  • GERÇEK BOLU SÜMER 21 Kasım 2022 . 21:37

   Tanju özcanın planı oraya hayat standartlarına uygun ALKOLLÜ RESTORAN AÇACAKTIR 7/24 kafa ÇEKMEK İÇİN
  • Haydi21 Kasım 2022 . 10:17

   Tanju rüya aleminde.Cumhurbaşkanı olacak mışşş.Uyansın sütünü içip kumda oynamaya devam eder.Belediye başkanı vasfını hak etmiyor.Geçen açıklama yapmış.Seçilmişleri atanmışlara ezdiriyorsunuz diye.Seçilmiş bugün var yarın yok.Seçilmiş kişi belirli bir kesimin oyunu alıyor atanmış kişinin buna ihtiyacı yok devletin ta kendisidir.Sen kimsin devletin memuruna baskı uygulayarak iş yapacaksın.Sen devletin memurundan üstte değilsin bugün varsın yarın yoksun bunu unutma.Peşine topladığın üç beş yalaka ile nereye kadar gideceksin.İşini yap bu halk sana asıp kes kafana göre istediğini konuş diye oy vermedi.
  • Birisine21 Kasım 2022 . 09:49

   Birisi takma isimli vatandaş yanlış demiş, yüksel ceylan birinci, tancu ösçan burun farkıyla ikinci... Yiğidi öldür ama hakkınıda ver yani..
  • Meclis üyeleri saksı mı?21 Kasım 2022 . 09:12

   Nilüfer Parkın ortasına beton döken Tanju'nun Gölcük'deki bungalowlar için söylediği lafa bak, ''Ama oranın faaliyete geçmesi lazım. Yazık, günah. Yapılmış, bitmiş...'' Yapılırken yapılmasın diye bağıran adam şimdi çürümesin yazık günah diyor. Sen çözüm mü istiyorsun aslan parçası; yıkar geçersin ya da söker başka bir yere taşırsın. Al sana çözüm.
  • ŞÖFÖR21 Kasım 2022 . 08:43

   Belediye işletsin. Başkan da kankileri ile akşamları eğlenecek yer bulmuş olur.
  • Birisi21 Kasım 2022 . 06:57

   Ne planı olacak Abbas ilk seçimde yolcu Boluya gelmiş en basiretsiz başkan
  • Bolu21 Kasım 2022 . 05:00

   Her şey yalanmış
  • HÜSEYİN 20 Kasım 2022 . 23:12

   TANJU BU SAĞ GÖSTERİR SOL VURUR GÖRECEKSİNİZ DÜN DÜNDÜR BUGÜN BUGÜN DÜR SİLOGONU İLE HAREKET EDECEK.
  • Vatandas20 Kasım 2022 . 23:08

   Bolu bel san a.s. tamamlasın ve isletsin..Tanjuda akşamları ordan olur..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Gündüz kandilini Hazırlamayan, gece karanlığına razı demektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Ücretsiz Muhasebe Programı