BolununSesi, yazılmayanları ve yazılamayanları yazar

Tabaklar mahallesinde sokağa saplanan hançer

Tabaklar mahallesinde sokağa saplanan hançer
  4 Aralık 2022

  Tabaklar mahallesinde sokağa saplanan hançer Tabaklar Mahallesi Çavuşlar Sokak.

  Tabaklar mahallesinde sokağa saplanan hançer

        Tabaklar mahallesinde sokağa saplanan hançer

         Tabaklar Mahallesi Çavuşlar Sokak. Kısaca Sakarya ilkokulunun 2 sokak arkası yada Bolu vergi dairesinin devamı olan sokak. O sokağın ortasında bir hançer gibi duran bahçe 15 yıldır mahalleli tarafından defalarca belediyeye dilekçe yazılmasına rağmen ne bir önceki başkan nede şimdiki başkan bu konuyu çözemedi.

          Bahçenin sahibi kim çok merak etmekle beraber, 15 senedir boluda heryeri 18 e sokup milletin bağına bahçesine ortak olan belediye resmen bu bahçeyi koruyup kollamakta. Bahçe alenen tüm binalardan metrelerce ileride üzerinde herhangi bir yapı olmamasına rağmen ne hikmetse kimsenin yıkmaya gücü yetmiyor. Trafiği engelliyor yolu daraltıyor hatta duvarı parça parça araçların üzerine dökülüyor ve belediyenin tüm bundan haberi var ama dokunmuyor. Ne itfaiye ne ambulans ne de çöp kamyonu rahat bir şekilde o duvarın dibinden geçemiyor.

  • Ahmet9 Aralık 2022 . 13:56

   Adamın tapulu yeriyse neden kaldırsın. Milletin malına çökmeye ne kadar hevesli insan var. Belediye ya istimlak eder yada 18.madde uygular, ondan sonra açar.
  • brahmalı6 Aralık 2022 . 09:48

   o arsanın sahibi var. duvarında sahibi var. içindeki eski yapınında sahibi var. kamulaştırma gerekio. yaşlılar kabul etmiyor
  • YATIR MI VAR ACABA6 Aralık 2022 . 09:23

   Orada bizim bilmediğimiz yatır falan mı var acaba...
  • Mahalleli5 Aralık 2022 . 12:59

   yolu kapatan bu bahçede oturan yok herkesin bahçesinden ve binasından yola çekme yapıldı ne hikmetse buraya dokunan yok. Duyar kasan arkadaşlar mahalleden itfaiye ambülans çöp arabası zor geçiyor kaç defa itfaiye aracı kaldı orada kamu yararı varsa yola terk edilir bende o mahalledeyim benim arsam çekildi tüm binalar geride kimse evine bahçesine dokunmuyor çekilmesi gereken kadar çekilsin demiş yazan arkadaş ve sonuna kadar haklı. Tüm mahallede park sorunu var kaldırım ihlalleri dolu tüm kaldırımlarda araba gelip duvar dibine araba çekiyorr. Duvarı çökmek üzere burada bir çocuk o duvarın altında kalsa kim hesabını verecek.
  • Çilekeş Emekli5 Aralık 2022 . 11:48

   Ben annamayan bu işeri
  • Haber Sahibi5 Aralık 2022 . 10:10

   Haber sahibi senin bahçen yıkıldı mı diye mi bu yangın :) yapma yanarsın. Söndüren olmaz yapma
  • Ahmet5 Aralık 2022 . 09:25

   Hattat emin barın caddesi ödenek sitesi önünde kaldırım yenilendi ama bir türlü genişletilmedi, genişletilemedi. Buradaki kaldırımda bir insanın bebek arabasıyla veya pazar arabasıyla geçmesi mümkün değil, bir kişi buradan zor geçmekte.
  • İnşaat5 Aralık 2022 . 09:04

   Bir müteahhit alsın sahibini bulup belediyede müteahhite yardımcı olsun bu konuda o zaman diğer binaların hizasına çekilir
  • Mehmet Gündoğdu 5 Aralık 2022 . 08:57

   Sağlı, sollu apartmanlar yapılan burası aslında Bolu'nun zengin kadınlarından biri olan rahmetli Mahmure hanımın tarlası idi, adı da ÇAVUŞLAR TARLASI idi. Bolu dışındaki mirasçıları tarlayı parsel parsel sattılar, belediye de bu sokağa ÇAVUŞLAR SOKAK adını verdi. Bu çavuşlar tarlası Tabaklar mahallesi çocuklarının futbol sahası idi, birçok futbolcu buradan yetişmiştir. Örneğin Galatasaray'a transfer olan Mehmet Baeşaygün de bu tarladan yetişmiştir.
  • Mehmet Gündoğdu 5 Aralık 2022 . 08:49

   İmar planında yola terk edilmesi gereken bir yerdir orası muhtemelen. Böyle durumlarda ülkemizde devlet yola terkedilen yerlere istimlak parası öödemiyor. Oysa sosyal devlet bu yerin istimlak bedelini ödemelidir. Ödenmeyince de vatandaş arsa benimdir diyebilir. Haklı olarak.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Ücretsiz ön muhasebe programı Bartın Çekici